Seakajaky na Zámecké Dyji

Termín 18 - 20. 06. 2021
Odjezd17:00 z Brna
DestinaceČeská republika
Číslo akce698
Účastníků8
Cena2 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Naším druhým domovem jsou hory, ale nedávno nám díky průvodkyni Cupi přibyli do repertoáru i mořské vlny, křik racků a dlouhé večery na písečných plážích. Jsme národ vodáků a není snad čecha, co by někdy nesjel alespoň jednu řeku. Kde se ale připravit na opravdové dobrodružství na moři, na celodenní pádlování pár kilometrů od pevniny, nebo na nečekané situace, co umí moře přinést? Víkendovka je určená pro všechny, kdo chtějí objevit krásy seakayaku na moravské "Amazonce". Projedeme džunglí, vyplašíme pár volavek a jiných divokých zvířat. Zjistíš,  jestli tento sport bude pro tebe. Dyje moc neteče a ke břehu je to všude téměř na dosah. Strávíš v kajaku celý den a neučíš se správně sedět i pádlovat. Pokud nám bude přát počasí strávíme nedělní dopoledne v kempu a na vodě natrénujeme sebezáchranu. Divočina zámecké Dyje a plavba Lednickým parkem určitě neurazí ani ty, co už v kajaku sedět umí. Užijeme si prostě krásný víkend na vodě. Další výlet už může být třeba na moře v Chorvatsku.

Malá ochutnávka

Náročnost 2 z 5

Pádlování je specifický pohyb, Zámecká Dyje ale není žádný veletok, ani rychle tekoucí řeka. Naopak se jedná o velmi bezpečný terén  pro posouzení svých fyzických schopností. Ke břehu bude vždy kousek a celodenní pádlování není nic, co by většina lidí nezvládla.

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Tereza Cupáková

Cupi jsem poprvé viděl jako vedoucí v turistickém oddíle, ale znám ji jako vodačku tělem i duší. Už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Dali jsme si spolu za cíl dovést výpravu Expeditionu na Faery a tyto zapomenuté ostrovy na kajacích obeplout. To je ale vyšší dívčí, proto si pro nás připravuje řadu jednodušších výprav, na kterých si pro to naverbuje svoji budoucí posádku :)

 • Cupi je držitelem licence Instruktor vodní turistiky
terez.cupakova@gmail.com 723 800 613 Reference

Doprava

Na místo se budeme dopravovat individuálně (sraz je v 18 hod na tábořištI Nejdek - 48°48'54"N, 16°46'29"E). Rádi pomůžeme s koordinací dopravy z Brna nebo z jiných míst, ať nemusíme jezdit každý vlastním autem :)

Ubytování

Ve stanu na tábořišti Nejdek. Tábořiště v Nejdku je úžasné místo. Není to klasický kemp, takže nečekej sprchy ani kdovíjaký komfort ale oproti kempu tady nenajdeš davy lidí. Je to příjemné místo kde posedíme s kytarou u ohně. Strávíme tu obě noci.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Doporučujeme vzít si něco studeného na svačinu přes den, na večer klidně něco na opečení na ohni.

Výbava a Půjčovna

Seakayak, pádlo, šprajdu a záchrannou vestu budeš mít od nás přichystanou na místě. Vezmi si boty do vody a oblečení odpovídající počasí, hlavně něco suchého na převlečení a něco teplého na večer k ohni. Jinak nic speciálního potřebovat nebudeš. Pokud by sis byl/a nejistý, konzultuj výbavu s průvodcem.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., 

Shrnutí

2 490 KčCena
18. 6. - 20. 6. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6 
Cena zahrnuje 
 • 2x ubytování v kempu Nejdek
 • Zapůjčení seakayaku, záchranné vesty, pádla a další vodácké výbavy na tři dny
 • Zapůjčení vleku na kajaky, doprava lodí k Dyji
 • Zajištění společné výbavy (expediční lékárnička, házečka, ....)
 • Příspěvek na kurzy organizátorům
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštnho režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Dopravu na místo srazu

Co cestou uvidíš

1. den: Společný sraz na tábořišti v Nejdku. Seznámení s vodáckou výbavou, kajaky a technikou.

2. den: Přímo z kempu vyrazíme na mořském kajaku Zámeckou Dyjí proti proudu, pak po dvou kilometrech "přesedneme" na hlavní rameno Dyje a po proudu se necháme unášet až na úroveň Janova Hradu, kde se opět přelodíme tentokrát na Starou Dyji a později opět na Zámeckou Dyji. Proplujeme celým Lednickým parkem až zpátky do Nejdku. Kde strávíme opět báječnou noc.

3. den: Nedělní dopoledne strávíme podle dohody buď na vodě nácvikem sebezáchrany a dalších potřebných úkonů, nebo podnikneme společný výlet do Mikulova, nebo na Pálavu. Záležet bude především na počasí a domluvě ve skupině. Očekávaný konec okolo 15:00.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. Termín výpravy se může lehce změnit s ohledem na cenu letenek, konzultovat to budeme s celou skupinou.