Jak to funguje?

Každý účastník výpravy či expedice se musí stát prvně členem. O členství zažádáte při podání přihlášky. Kdo není členem, bohužel s námi nemůže jet. S členstvím jsou spojena různá oprávnění i povinnosti. Kromě toho, že se jako člen budete moci účastnit našich výprav, bude vám umožněno využívat Expediční Klubovnu v Brně a čerpat i další výhody (lákavá je především 20% sleva v Rock Pointu). Podáním členské přihlášky souhlasíte se Stanovami a Pravidly Spolku a seznamujete se s tím, jakým způsobem cestujeme, co děláme, jak to děláme a co od nás můžete čekat. Tak neváhejte a přihlaste se mezi nás. Svět je plný dobrodružství!

Hodnocení náročnosti výprav a expedic

Láká vás to, ale obáváte se, zda na to fyzicky máte? Průvodci jsou sice připraveni vám kdykoliv pomoci, takže se nemáte čeho obávat, ale neměli byste podcenit ani přípravu. Rozhodli jsme se vám alespoň přiblížit, jak náročné jsou konkrétní akce. Doufáme, že vám to pomůže při rozhodování, zda je tato akce pro vás vhodná či ne. Tato škála hodnotí POUZE fyzické předpoklady. Velmi důrazně upozorňujeme, že v ní nejsou započítány žádné prvky nepohodlí a komfortu. Hodnocení náročnosti vytváří jeden člověk, který si prošel téměř všemi expedicemi, a tím je průvodce Martin. Proto by naše škála měla mít hlavu a patu ;-)

  1. Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abyste zvládli tuhle výpravu, nemusíte být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Podkarpatská Rus)
  2. Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav byste měli být schopni vyjít na lehko na kopec srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)
  3. Průzkumník: Pokud se chcete zúčastnit této akce, už byste měli mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měli byste být schopni ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 
  4. Výsadkář (ne pro každého): Myslíte, že na tom s fyzičkou nejste špatně a dokážete se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abyste zvládli tuto akci, měli byste být schopni jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem každý den tak 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky) 
  5. Galeje (Jen pro ty nejlepší): Co na to říct? Bez tvrdé přípravy to prostě nedáte! Tyto akce jsou pro tvrďáky, kteří umí zatnout zuby a vyhledávají výzvy, které se neshodují s každodenním životem. Není lehké zobecnit, jak byste měli být na tuto akci připraveni. Ale žádný strach, pokud se na takovou akci chystáte, určitě se s vámi nejdřív budeme chtít sejít. (Aconcagua)

Spolek a Stanovy Spolku

Expedition Club International, z.s. je Spolek zapsaný u Krajského soudu v Ostravě ZDE.

Zakládajícím dokumentem jsou Stanovy Spolku, se kterými se můžete seznámit na konci odstavce. Budeme rádi za jakéhokoliv člena nebo budoucího člena, který se chce aktivně podílet na chodu Spolku a organizaci výprav. Stačí, když přijdete se zajímavým nápadem, jak nám pomoci, a uvidíme, co se dá dělat. Pro seznámení se Stanovami Spolku klikněte ZDE.

Pravidla Spolku

Pravidla Spolku jsou důležitým dokumentem, který si pořádně prostudujte! Jedná se o ochranu jak Spolku, tak člena. I když nejsme fanoušky formalit, některé základní kameny dohody by měly být pevně dány. Při podání závazné přihlášky souhlasíte s těmito pravidly a z nich vyplývajícími právy a povinnostmi. Pro seznámení s Pravidly Spolku klikněte ZDE.

Cestovka a smluvní podmínky CK

CK Expediční klub s.r.o. je firma zapsaná u Krajského soudu v Ostravě ZDE.

Svou filozofií a pojetím výprav se Expedition Club liší od běžných cestovatelských Spolků, ale i tak musíme zajistit aspoň minimální právní rámec. Zřídili jsme tedy CK Expediční klub s.r.o., na který jsme navázali pojištění proti úpadku. Tím se snažíme ochránit nejen naše, ale především vaše zájmy. Proto jsou všechny letecké výpravy zajišťovány právě pod naší CK. Pro seznámení se smluvními podmínkami CK klikni ZDE.


Pojištění proti úpadku

Potvrzení o pojištění proti úpadku můžeš naleznout ZDE.


Pojištění Alpenverein

Pokud potřebuješ pojištění do hor, silně doporučuji Alpenverein. Jedná se o členství v rakouském alpském svazu a v rámci členství je i celoroční pojištění na prakticky veškerou škálu outdoorových aktivit (včetně horolezectví, ferrat, sněžnic atd.). Limit pro záchranné a pátrací akce je 25 000 €. Limit pro léčebné výlohy je 10 000 €, u ambulantního ošetření je spoluúčast 70 €. Vzhledem k nízkému pojištění  léčebných výloh silně doporučujeme  (obzvláště pro cesty mimo EU)  připojištění Premium, kterým se navýší limit pro léčebné výlohy na 500 000 €.

Alpenverein si můžeš bez problému udělat i u nás. Stačí vyplnit tento FORMULÁŘ.
Pro detailní podmínky pojištění nakoukni ZDE.