Partneři a spolupráce

Rock Point, Tilak, Patizon, Adventure menu, Drip It a Gramino. Co mají tyhle značky společného? Dělají věci, které máme rádi. Dělají to nejlepší, co na trhu najdeš. Dělají to poctivě a zodpovědně.

Nicméně, to zdaleka nejpodstatnější je, že všichni jsou partnery Expedition clubu. Tak jako máme štěstí na lidi a super komunitu, daří se nám stejně dobře i s partnery. Pokud Tě zajímá, na jaké výhody a slevy máš jako člen Expedition clubu nárok, pohodlně se usaď a ponoř se do této poutavé četby.

 

Rock Point

Náš hlavní partner a patron našich expedic. To je bez debat. Díky této spolupráci se už hezká řádka našich členů vybavila pořádnou výbavou a neumrzla nám při náročných zimních přechodech. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších sítí outdoorových prodejen, která nám již přes 25 let přináší možnost zakoupit si vybavení do hor. Nabízí široký sortiment produktů od oblečení, přes stany až po krosny a batohy. S Rock Pointem spolupracujeme již řadu let a jsme moc rádi, že nás podporují na všech našich expedicích.

 


Patizon

Když je něco vyrobeno v nejlepší kvalitě a s jasnou vizí, jde to zkrátka poznat hned na první dobrou (noc). Když to navíc dělají tvoji kámoši (náš průvodce Honza Haráč), se kterými jsi zažil nejedno dobrodružství v horách a dal bys za ně ruku do ohně, dostane to nový rozměr. Péřové produkty Patizon jsou prostě naše srdcovka, a proto v nich velmi často najdeš některého z našich průvodců a stále častěji i členů. Spojení nejvyšší kvality, zodpovědného přístupu a skvělého designu sice stojí nějakou tu korunku navíc, ale pokud jsi vyznavač hlubších hodnot než jen cenovky, jistě to pochopíš.

 


Adventure menu

Na výletech, výpravách, expedicích, nebo jen toulkách přírodou vždycky nenarazíš na michelinskou restauraci, proto je dobré přibalit něco, co Tě venku zahřeje v bříšku a zároveň se ti z toho nezvedne kufr. Adventure menu je (a teď si troufnu mluvit za všechny z Expe) jednou z nejlepších variant outdoorové kuchyně, co známe, a věřte, že jsem se k tomuto poznání za ty roky projedli. AM nás zásobuje na všech našich expedicích. Na výběr jsou varianty sterilizovaného jídla (když se nehodláš v gastru omezovat a máš houževnatost nepálského šerpy) nebo vakuově sušeného jídla (když si chceš pochutnat, ale počítáš každý gram).

 


Tilak

High tech vybavení do hor, které se zrodilo v podhůří Jeseníků. Každý kdo to myslí s horami vážně měl jejich bundu někdy na sobě (alespoň v krámě, přiznejte se :-)), protože jejich nekompromisní kvalita Tě přesvědčí. Má více než třicetiletou tradici a je jedinou českou firmou, která vyhověla přísným kritériím a smí vyrábět z GORE-TEX. Tyhle věci navíc nelítaj z Bangladeše ani Číny, ale šijí se pěkně doma v česku a vozí se jen pár desítek kiláků ze Šumperku. Všechny jejich produkty se mohou pyšnit 4letou zárukou a perfektním pozáručním servisem. Dělat věci poctivě samozřejmě něco stojí, my to víme, a tak jsme s Tilakem vyjednali skvělou slevu.

 


Drip It

Jsi kávičkář jako já? Výborně, budeme si rozumět. Káva totiž v horách pomáhá udržovat morálku a bystré smysly. Například pro horolezce po probdělé noci v bivaku je káva něco nadpozemského a neocenitelného. Jen málo věcí tak moc pozvedne na duchu a nechá zapomenout na strasti, jako vůně ranní kávy. No dobře, možná už jsem trochu popustil uzdu fantazii a úplně mi nerozumíš. Ať je to tak či onak, dostáváš od nás na každou cestu jeden balíček outdoorové kávy Drip it. Nalož s ním, jak uznáš za vhodné. Buď si vychutnej vynikající kávu ráno ve spacáku s výhledem na horské štíty, nebo za tento cenný artikl vyhandluj něco po čem tvá duše prahne.'

 


Gramino

Partner našich ultralight výprav. Gramino je parta nadšenců, kteří přemýšlí v gramech. Již od roku 2017 se zaměřuje na ultralehké a skladné vybavení pro cestování a dálkovou turistiku. Sledují nejnovější trendy ve světě ultralightu, vyhledávají, testují a dovážejí osvědčené kousky a vychytávky z různých koutů světa. Pokud si při svých dobrodružstvích nechceš strhat záda, tihle kluci ti poradí jak na to.