Termín dle domluvy
více
Termín dle domluvy
Již proběhlo

Kurzy lezení na skalách

Lákají tě skály, nebo chceš začít s lezením na umělé stěně? Skvělé! Nám se tento sport stal životním stylem a rádi tě do jeho tajů zasvětíme.

Expedice #919
ČeskoČeská republika
10Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže, nebo u kříže na vrcholu hory a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super trénink těla i hlavy. Lezení vyžaduje totiž kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Poznat všechny aspekty lezení a proniknout do nich je běh na dlouhou trať. Chce to hlavně spoustu osobních zkušeností, které člověk sbírá celý život. Existují jisté základy, které by měl každý lezec znát, ať už chodí odpoledne na umělou stěnu, nebo balí lano a matroš na výlet do skal.

Jak kurzy probíhají

Kurzy probíhají pod vedením zkušených licencovaných instruktorů skalního lezení v poměru 1:2, max 1:3. Jsme schopni přizpůsobit je tvým individuálním potřebám. Je jen na tobě, jestli se chceš naučit úplné základy, prohloubit své metodické znalosti, naučit se něco z tradičního pískovcového lezení nebo si s námi jen pořádně zalézt a posunout se v technice lezeckého pohybu. Vyber si jednu z možností v sekci níže a s instruktorem potom proberete, jak ti na míru vybrat program, oblast i termín.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály, je to samozřejmě velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Při lezení si můžeš dát opravdu do těla, nebo si udělat pohodu a zbytečně to nehrotit. Záleží především na tobě a na tom, jaký program zvolíš. Dobrým vstupním předpokladem pro lezení na skalách je, že vylezeš alespoň cestu 5 UIAA na stěně.
zobrazit více
Přehled náročností

Informace o náplni najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTým Horoškoly

Instruktoři - zdravotníci - horolezci

V týmu lektorů horoškoly najdeš naše průvodce a externí spolupracovníky, kteří jsou experty ve svých oborech. V závislosti na kurzech, které školí na nich potkáš různé lidi. Na lezeckých kurzech lezecké instruktory a dlouholeté horolezce s řadou zkušenosti, na kurzech první pomoci  zdravotníky, doktory a záchranáře. Na kurzech horského průvodce pak často nejinternější jádro Expedition clubu.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

  • Detailní info najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.


Co není v ceně

  • Detailní info najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.


Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Tuto výpravu/kurz/školení, organizuje firma Expedition Club community s.r.o. IČ: 19238355. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více ve smluvních podmínkách.
Ještě váháš?