Tom Cimr

Srdcař
idealista
instruktor
horolezec

Největší srdcař, který do klubu vkládá to nejlepší ze sebe, za každou cenu. Expe je jeho denním chlebem, jeho vášní a občas i noční můrou. Tom patří do hor a rozhodl se jít jim v životě naproti. Jeho snem je stát se horským vůdcem UIAGM a od roku 2022 je tomuto snu o pořádný krok blíže - stal se oficiálně adeptem na horského vůdce!

Kromě lezení ho lákají nekonečné mrazivé pláně polárních oblastí, skialpy a obecně místa, která by normální zdravý člověk označil za nehostinná. S klubem projel Patagonii, Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko, Kavkaz a zdolal mnohé hory centrální Asie. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a málokdy ho něco zaskočí. Je garantem výprav, stará se o offline marketing a grafiku a pečuje o naše členy. Takže ty super členské výhody, expediční noviny a třeba víkendovky jsou z většiny Tomova práce! 

https://blog.expeditionclub.cz/author/tom/
Tom Cimr

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2022

Nastupuje do tříletého vzdělávání na horského vůdce UIAGM a stává se adeptem.

2019

Tom společně s Víťou udělali český prvovýstup na Pik Patkhor (6083 m n. m.), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více ZDE nebo na fb stránce.

2018

Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení