Termín dle domluvy
7 990
více
Termín dle domluvy
Již proběhlo
Poslední 2 místa
Poslední 2 místa

Víkend na pískovcích

Lákají tě skály? Skvělé! Nám se tento sport stal životním stylem a rádi tě do jeho tajů zasvětíme.

Expedice #998
ČeskoČeská republika
2Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super trénink těla i hlavy. Lezení totiž vyžaduje kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Lezení na pískovcích má svá přísná pravidla a specifika. Vyvíjelo se takřka nezávisle na okolním světě, a tak jak ho známe v našich končinách, je celosvětově unikátní. Díky tomu si vyvinulo například vlastní stupnici obtížnosti, techniky jištění pomocí uzlíků a specifický přístup s důrazem na morálový aspekt výstupů.  Během Víkendu na pískovcích ti představíme základy tohoto tradičního stylu. 

Co ti můžeme nabídnout

- Základní bezpečnost – navazování, jištění druholezce a prvolezce


- Jištění z vrcholu věže a slaňování


- Techniku lezení spár a rajbasů


- Zakládání smyček na jištění


- Jak si vylézt cestu odspodu


- Jak pracovat se strachem z výšek a s pády


- Tradiční lezení po vlastním jištění


- Spoustu užitečných rad a fíglů


- Překonávání těžkých míst tzv. stavěním


- Můžeš si vybrat. Kurz uzpůsobíme tobě a tvým potřebám a přáním

3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály. Je to velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Při lezení si můžeš dát opravdu do těla, nebo si udělat pohodu a zbytečně to nehrotit. Záleží jen na tobě. 
zobrazit více
Přehled náročností

Místo

- Český ráj (Hrubá skála, Suché skály, Drábské světničky…)


- Broumovsko (Adršpach, Křížový vrch, Ostaš...)


- Labské pískovce (Tisá, Ostrov, Modřín...)


Z Brna je to trochu dál, ale rozhodně to stojí za to. Vezmeme tě do našeho auta nebo se přidáme do tvého. Doprava není v ceně.

Vybavení a co s sebou

Potřebuješ jenom vlastní lezečky. Všechno ostatní vybavení ti můžeme zdarma půjčit – sedák, helmu, jistítko, popř. odsedku. Magnésium necháme doma.


My zajistíme lano, expresky, smyčky, průvodce a lékárničku.

Termín

Odešli přihlášku a napiš do ní svá přání a možnosti. Do pár dní ti zavoláme s možnostmi termínů. Preferujeme víkendy nebo pátky.

Doba trvání kurzu je od pátečního večera do nedělního podvečera. Záleží na domluvě a lokalitě.

Co cestou uvidíš?

1. den

Večerní příjezd do kempu nebo jiného ubytování v lezecké oblasti. Povíme si něco o oblasti, kde se nacházíme, a půjdeme na kutě, ať jsme fit na další den.

2. den

Vyrazíme na nějaké lehčí cesty na začátek, které nám pomohou seznámit se s hodně specifickým pískovcovým materiálem. Strávíme prostě den objevováním kouzelných skal, budeme se učit věřit tření pískovcových krystalů a smyček založených do spár. Večer dáme buď ohýnek nebo navštívíme některou z legendárních horolezeckých hospod.

3. den

Dopoledne se ještě vydáme do skal a třeba se už někdo odváží vytáhnout si nějakou dobrodružnou cestu. Někdy před večerem se vydáme na cestu zpět tak, abychom dojeli dostatečně brzy před pondělním vstáváním.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTým Horoškoly

Instruktoři - zdravotníci - horolezci

V týmu lektorů horoškoly najdeš naše průvodce a externí spolupracovníky, kteří jsou experty ve svých oborech. V závislosti na kurzech, které školí na nich potkáš různé lidi. Na lezeckých kurzech lezecké instruktory a dlouholeté horolezce s řadou zkušenosti, na kurzech první pomoci  zdravotníky, doktory a záchranáře. Na kurzech horského průvodce pak často nejinternější jádro Expedition clubu.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Uvedená cena je za jednu osobu na kurzu (2 dny).
Pro dvě osoby je celková cena 11.990,- Kč

Co je v ceně

  • Zkušený instruktor s více než deseti lety zkušeností
  • Instruktorská licence, průběžné vzdělávání a sledování trendů
  • Půjčení certifikovaného lezeckého vybavení, lékárnička a knižní lezecký průvodce
  • Příjemný, povzbuzující a motivující přístup
  • Rozumný poměr instruktora na klienty 1:1 až 1:2

Co není v ceně

  • Cena nezahrnuje dopravu na místo kurzu (skalní oblasti okolo Brna). Snažíme se ale domluvit na společnou dopravu a můžeme nabídnout spolujízdu z Brna.

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Tuto výpravu/kurz/školení, organizuje firma Expedition Club community s.r.o. IČ: 19238355. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více ve smluvních podmínkách.
Ještě váháš?