Hodnocení náročnosti výprav a expedic

Láká tě to, ale přemýšlíš jestli na to fyzicky stačíš? Klíč k úspěchu je dobře odhadnout své schopnosti. Existuje jen jeden člověk, který tě doopravdy zná a jsi to ty sám. Naši průvodci jsou připraveni ti kdykoliv pomoci, ale rozhodně nepodceň přípravu a sebereflexi. Pro správný výběr náročnosti ti poslouží naše škála. Pozor, tato škála hodnotí pouze fyzickou náročnost a nejsou v ní zahrnuty faktory jako nepohodlí a diskomfort. Hodnocení náročnosti stanovují garanti akcí, kteří si většinu toho za co ručí na vlastní kůži zažili. Jejich úsudku můžeš plně důvěřovat. Pokud máš pochybnosti, neváhej se obrátit na průvodce výpravy.
1
5
Požitkář

Tohle bude pohodička

Pro zvládnutí této výpravy nemusíš být žádný sportovec. Je určena všem, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit.
2
5
Turista

Jednodenní túry a lehké výlety

Tato akce je pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale nechtějí se tahat s těžkým batohem a touží si spíš vychutnat okolí. Pokud nemáš problém vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou v Beskydech, máš vyhráno.
3
5
Průzkumník

Několikadenní túry se zátěží

Pokud se chceš zúčastnit této výpravy, nesmí ti dělat problém chůze po horách s batohem na zádech. Předpokládáme, že už s tím máš nějaké předešlé zkušenosti. Rámcově se jedná o 15 km s patnáctikilovým batohem pár dní po sobě.
4
5
Výsadkář

Výstupy, náročné přechody a nadmořská výška

Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto výpravy jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují a jsou ve formě. Musíš zvládnout ujít denně 20 km s převýšením až 1 000 m s dvacetikilovým batohem. Pro účast na této akci už potřebuješ prokázat své zkušenosti. 
5
5
Galeje

Výzvy daleko nad rámec každodenního života

Co na to říct? Bez tvrdé přípravy to prostě nedáš! Tyto akce jsou pro tvrďáky, kteří umí zatnout zuby a vyhledávají výzvy. Není lehké zobecnit, jak se na tuto akci připravit. Nutná bude nejen výborná fyzička, ale i houževnatost. Buď si jistý, že pokud se na takovou akci chystáš, určitě se s tebou nejdřív budeme chtít sejít.