Mezinárodní festival outdoorových filmů v Expediční klubovně

Termín16 - 20. 10. 2017
Odjezd1. blok vždy od 17:00 2. blok od 19:00
DestinaceČeská republika
Účastníků50
Cena100,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Mezinárodní festival outdoorových filmů

Jistě si říkáš, co že dělá tato akce mezi výpravami a expedicemi Expedition clubu? Je to prosté. Jelikož máme rádi výzvy, souhlasili jsme letos, že budeme spolupořadatelé Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Pro ty z Vás, kteří tuto akci neznají, poskytnu alespoň stručné info a zbytek si můžete najít na stránkách pořadatele ZDE

Festival jako takový má letos již XV. ročník (tedy skoro jubileum :) ). Jedná se o putovní přehlídku soutěžních filmů, která startuje 6.10. a trvá do 9.12. a během toho navštíví 50 míst v ČR a SR. Expediční klubovna bude jedno z pouze 2 míst v Brně, kde můžeš filmy vidět. Nemáme sice parametry kina, zato si můžeš filmy vychutnat v autentickém prostředí cestovatelské čajovny/kavárny a dát si během toho něco málo na zub, pivko, cider, nebo konvičku čaje...

Tak a teď to podstatné. Termín konání je 16.10. - 20.10. v Expediční klubovně a promítat se bude každý den ve dvou blocích: 1. od 17:00 a 2. od 19:00. Program nalezneš níže. Tak pokud jsi z Brna, nebo nás máš rád natolik že dojedeš třeba z Prahy, DORAŽ!

Nepodávej přihlášku - Lístky seženeš na Smsticket ZDE.

Malá ochutnávka

Program festivalu

16. 10. Blok 1 - 17:00

Pura Vida - Na hřebeni (Pura vida - The Ridge, ESP 84 min.) - Dokument o čtyřdenní záchranné misi jednoho z nejrespektovanějších horolezců na světě.

Pád (The Fall, IND 24 min.) - První sestup Pranava Rawata a Abhijeeta Singha po zmrzlých vodopádech v údolí Spiti v Indii.

16. 10. Blok 2 - 19:00

BESEDA: Martin Ksandr - Pákistán: prvovýstup na Sugulu Peak - Přímo na spojnici dvou největších pákistánských ledovců Hispar a Biafo se tyčí vrchol Sugulu 6102m. Jeho severní pilíř je lákavá linka plná ledu a sněhu. Právě tuto si dva rození ostraváci a zároveň průvodci Expedition Clubu vybrali jako svůj cíl. Výstup plný špatného počasí, trhlin, převějí, ale taky krásné nehostinné krajiny, kde ještě nikdo nikdy nebyl. Pojďte si kluky poslechnout do Expediční klubovny, určitě bude na co koukat.

17. 10. Blok 1 - 17:00

Vávra Hradílek - 20 let v kajaku (CZE 5 min.) - Vávra Hradílek v roce 2016 oslavil 20 let od chvíle, kdy poprvé sedl do kajaku. Jeho dosavadní kariéra je ověnčená mnoha úspěchy.

Úchvatné Seychely (Stunning Seyshelles) (CZE 4 min.) - Záběry z ptačího pohledu Vám ukáží zcela jinou stránku Seychellské přírody.

Měnící se sny (Shifting Dreams) (GBR 32 min.) - Příběh proměny Caroline Ciavaldini ze světové lezkyně na lezkyni tradiční. Co je třeba k vylezení na nejvyšší bod v Alpách?

Velký problémy v malym stanu (Big trouble in a tiny tent) (AUT 11 min.) - Velký problémy v malym stanu je úplně jiný outdoorový ‑film než na které jste zvyklí! Připravte se na problémy!

Volání more (The Call from the Sea) (USA 15 min.) - Bajau jsou kočovní mořští lidé. Poznejte jejich způsob života v daleké Indonésii.

Spradventure (CZE 26 min.) - "Široký kluci", tedy Wide Boyz, nejznámější duo tradičních spárových lezců na světě, se vloni podívalo na český píseček.

Napříč Jižní Amerikou (CZE 3 min.) - Krátký a emotivní sestřih fotografa Pavla Svobody, který se vydal na velkou sedmiměsíční cestu napříč Jižní Amerikou.

Oslava narozenin boha Hanuman (Hanuman Jayanti) (USA 1 min.) - Bangalore v Indii. Během oslavy Hanumanových narozenin (Hindský opicí bůh) je rozsvíceno na 100 000 olejových lamp.

Postřehy odjinud - Adrenalinové pobřeží (CZE 5 min.) I v Austrálii můžete prožít svůj "americký" sen. Slovák Tibor Glesk, reprezentant parašutismu, je toho důkazem.

17. 10. Blok 2 - 19:00

Pres Etiopii na Tuk Tuk (Ethiopia by Tuk Tuk, ITA 87 min.) - Tři družstva s Tuk Tuky, 11 cestovatelů, 18 dní cesty, více než 2500 km přes jižní Etiopii. Kdo první dosáhne řeky Omo?

Expedice Čo Oju - 8201 m: první osmitisícovka nevidomého horolezce Honzy Říhy (CZE 8 min.) - Horolezec a běžec Honza Říha se narodil s vadou zraku, přesto dokazuje, že i s hendikepem se dá žít naplno.

První ponor (Dive One, USA 4 min.) - Příběh lásky k oceánu. Ukazuje život pod hladinou a snaží se zároveň zprostředkovat zážitek z prvního potápění.

Postřehy odjinud - Nový Zéland očima Vladimíra Kroce (CZE 5 min.) - Městečko Arrowtown 20 km od Queenstownu je připomínkou zlaté horečky, která se nevyhnula ani Novému Zélandu.

18. 10. Blok 1 - 17:00

Blues na řece Yukon (The Yukon Blues, CAN 52 min.) - Mladý objevitel Igor D´India se pokusí zopakovat známou vodáckou expedici po řece Yukon a zachytit při tom změny na řece.

Agora (BRA 8 min.) - Poetický dokument o fyzické a psychické cestě lezce Lucase Limy.

Neslezený hřeben Annapurna III (Annapurna III – Unclimbed, AUT 13 min.) - Film o odhodlání překonat extrémní podmínky a rozluštit záhadu dosud nezdolaného jihovýchodního hřebene Annapurna III.

Siwa a Orah (Siwa and Orah, POL 17 min.) - Příběh o patnáctileté Siwě a dospívání s Varany.

Odysea bez jídla (Foodless Odyssey, CAN 12 min.) - Trail pouze s nástroji nutnými k přežití: rybářský prut, luk a šípy k lovu, věci na kempování, ale žádné jídlo s sebou!

18. 10. Blok 2 - 19:00

Dálnice (The Highway, CAN 15 min.) - Když Stan Rey poprvé jel po dálnici mezi Vancouverem a městem Whistler, snil o sjezdu hřebene Tantalus na lyžích.

Casosber z Aiginy (Aegina Chronolapse, GRC 5 min.) - Pětiminutový časosběrný fi‑lm ze dvou známých míst ostrova Aigina. Sestaveno z 20000 jednotlivých fotografií.

77 letý kite surfer (The 77 Year Old Kite Surfer, GBR 5 min.) - David je 77letý kitesurfer, který naprosto vzdoruje stereotypnímu pohledu na důchodce.

Smím prosit? (CZE 42 min.) - V pohádkově krásné České kotlině jsou skryty tisíce skalních věží bizarních tvaru.

Krajina kamenných věží (CZE 26 min.) - Život horalů v jedné z nejdivočejších oblastí Kavkazu – gruzínské Tušetii.

Patagonie (CZE 6 min.) - Cestování po Patagonii očima Miloše Brunnera.

19. 10. Blok 1 - 17:00

Kyrgyzstán (CZE 20 min.) - Směle na východ za pestrobarevností a rozmanitostí Kyrgyzstánu aneb low-cost výlet do hor s nevšedními zážitky.

Návrat Atapany k Yawalapiti (Volání šamana Takumy, CZE 40 min.) - V roce 1989 jsem byl přijat indiány Yawalapiti, prováděl jsem etnografický výzkum a vrátil se k nim v 2015.

Litovelské Pomoraví (CZE 19 min.) - Film Litovelské Pomoraví vypráví o krajině lužních lesu, bílých sněženek a temných říčních vod reky Moravy.

Cesta na "Kanáry" (Road to "Canarias", CZE 28 min.) - Jaký je život na Tenerife očima přistěhovalců? Co vše se na Kanárech dá najít? Jak se žije v dodávce a co ztvárňuje lidské...

19. 10. Blok 2 - 19:00

ODILE - Z Madagaskaru do moravské domácnosti. (CZE 33 min.) - Volné pokračování Madagaskaru. Odile se poprvé dostává za hranice své vlasti a poznává život v moravské domácnosti.

Kavkaz Gruzie Arménie (CZE 22 min.) - Šestičlenná skupinka studentu vysoké školy se během léta vydala na třítýdenní putování do Arménie a Gruzie.

Stan se velkým, nebo jdi domu (Go big or Go home, DEU 26 min.) - Příběh o hledání dokonalé vlny pro surfing.

Kilian (CAN 14 min.) - Kilian Jornet je považován za nejlepšího horského běžce všech dob. Sledujte jeho běh přes sedm vrcholu Norska.

Kruh života (Sphere Of Life, MEX 8 min.) - Krátký film o krásách a rozmanitosti prostředí v oblasti Tehuacán-Cuicatlán v Mexiku.

20. 10. Blok 1 - 17:00

Sestup (The Ascent, AUS 11 min.) - Krátký film sleduje výstup (a sestup) nejmladší australanky Alyssy Azar na vrchol Everestu.

Peklo pod Budapeští: Tajemství jeskyně Molnar Janos (Budapest Inferno: The Secret of the Molnar Janos Cave, HUN 50 min.) - Film o podzemí Maďarské metropole a největších tajemstvích evoluce.

Mezi nebem a vrcholky hor (Entre Ciel et Cimes, FRA 25 min.) - Pokrok v Paraglidingu nyní umožnuje dosáhnout dříve nemožného. Film o akrobatických výkonech.

Oáza Siwa (Siwa Oasis, CZE 20 min.) - V oáze Siwa žijí berberské kmeny, které jsou díky izolaci svou kulturou velmi odlišné od zbytku Egypta.

20. 10. Blok 2 - 19:00

K2. Klára. Krásno. (CZE 24 min.) - Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Pokus o zdolání K2.

Naše fascinující planeta - Jižní moře (Our Fascinating Planet - The South Seas, DEU 43 min.) - Jižní moře vypadá jako ráj na zemi. Je to však jeden z nejnebezpečnějších regionu na světě.

Jondachi (CAN 13 min.) - Řeka Jondachi teče džunglí údolím Napo v Ekvádoru. Pro ty, kteří žijí s řekou poskytuje více než fyzické spojení.

Malé pobřeží (Little Shore, RUS 9 min.) - Inguyagun přeloženo z jazyka Chanty - Malá pláž. Tady v srdci Sibiře, tajgy, žije babička Ljuba. Jaký je tu život a tradice?

Ztracen v Japonsku (Lost In Japan, ESP 4 min.) - Japonsko je unikátní zemí. Během čtrnácti dní jsem navštívil 11 míst: Osaku, Nara, Kyoto, Arashiyama, Fushi a další.

Neznámo (The Unknown, GBR 4 min.) - The unknown sleduje Dava MacLeoda, jeho lásku k lezení a zkoumání počátku objevování skotských kopců.