Vít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Stejně jako nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Stručná odpověď na to, v čem tenhle kluk vyniká, prostě neexistuje. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo na kole se cítí jako doma a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru a housle. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i divoké vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí z mnoha zasněžených vrcholků Alp nebo Kavkazu a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Účastnil se horolezeckých expedic do Pamíru nebo Karákóramu a v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

https://blog.expeditionclub.cz/author/vita/
Vít Dubec

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2021

Účastník expedice na Gasherbrum II (8 035 m n. m.) pod vlajkou Expedition Clubu. Více ZDE

2019
Společně s Tomem podnikli úspěšný český prvovýstup na Pik Patkhor (6 083m n. m.), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více ZDE, nebo na fb stránce.
2015

Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení.