Putování a seberozvoj

Termín14 - 19. 05. 2019
Odjezd14. 5. 2019 ve 13:00 hod. z Brna
DestinaceČeská republika
Účastníků12
Cena6 790,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Společně se vydáme na pouť nádhernou českou kotlinou. Rychlebské hory a Kralický Sněžník nám poskytnout útočiště nejen pro putování v krajině, ale především k objevování vlastního mentálního a fyzického potenciálu.

Praktickými metodami tě naučíme práci s dechem, kdy téměř okamžitě dokážeš nahradit negativní emoce pozitivními. Naučíme tě pracovat s chladem a pozitivně tím ovlivnit svoji nervovou soustavu a hormony. Seznámíme tě s meditačními praktikami, díky kterým dokážeš svou mysl použít k vlastnímu růstu a realizaci svých záměrů. Naučíš se zvládat stres, ovlivňovat své emoce a mnoho dalších dovedností, díky kterým zůstáváme šťastní, silní a otevření krásám i výzvám. Během putování ti předáme velmi účinná cvičení a je jen na tobě, zda je dokážeš zakomponovat i do svého “normálního” života.

Kdo za tím stojí?

                                                                       

Libor Mattuš

Libor pomáhá už více než deset let lidem zlepšovat se v různých oborech, včetně bojových uměních (založil a vedl brněnskou pobočku pražské školy Practical Hung Kyun), silového a kondičního tréninku (prošel instruktorskými stupni školy KB5), meditaci (stál u zrodu jedné z mála duchovních škol, které v posledních letech v ČR vznikly), qigongu (pod kvalifikovaným vedením ho cvičí od roku 2009) a v neposlední řadě Wim Hof metody (v roce 2018 jako první Čech dokončil kompletní instruktorský výcvik u samotného Wim Hofa). Libor se také podílí na víkendech “Hoř pomalu” a v průběhu našeho putování se postará o náš mentální výcvik.

Ondřej Šperka

Ondra je průvodcem v Expedition Clubu a zakladatelem projektu Za Hranici Komfortu, pod kterým realizuje své cestovatelské výzvy, pořádá veřejné besedy a potkáte ho i na základních školách, kde vede interaktivní a rozvojové přednášky pro děti. Věnuje se otužování, dýchacím technikám a během našeho putování bude zastávat roli průvodce, outdoorového poradce a organizátora.

tel.: 608 525 412
email: ondrej.sperka1@gmail.com

Spojení s Expedition Clubem

Tuto skvělou činnost provádějí kluci už nějaký pátek. Jejich projekt nám přišel natolik zajímavý, že jsme se rozhodli s ním spojit své jméno a udělat tuto akci pod záštitou Expedition Clubu. Ptáš se proč?

Letošní rok jsme přidali do své "mise" další položku. Tou je aktivní starost o psychickou pohodu a "klid duše" našich účastníků i nás samotných :-) Je důležité si plnit cíle a posouvat své hranice a mety. V dnešní době je ale stejně důležité dbát na svou mentální hygienu a pohodu. Pro někoho může být strávený čas v přírodě, bez stresu, v klidu či sám se sebou stejně důležitý a obohacující, jako pro jiného vylézt na pětitisícovku. Pracovní nasazení bývá mnohdy destruktivní a přehlcenost mysli je natolik velká, že se z ní nejde bez změny prostředí a cizí pomoci vymanit.

Když za mou přišel Ondra s Liborem a pověděli mi o svém plánu, hned mě to nadchlo. A pokud chce klub opravdu směřovat i tímto směrem, tak proč nezačít rovnou s nejvyšším kalibrem? Cestou vlastního mentálního seberozvoje? Těšíme se na první experimentální spolupráci Expedition Clubu s kluky, do které vkládáme velké naděje.

Malá ochutnávka

Náročnost 2 z 5

Přestože mezi nejdůležitější požadavky na účastníky patří chuť objevovat nové věci a také dobrodružný duch, výprava s sebou přináší i určité nároky na fyzickou zdatnost. Nejsou však nijak přehnané. Ještě jsi nikdy “na težko” s batohem neputoval/a? Nevadí, akce je nastavená tak, že právě toto může být tvoje první příležitost. A máš-li přechody v malíku, o to líp, bude se ti lépe soustředit na práci se sebou samým.

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl naší cesty

Cílem našeho putování je cesta nejen ve smyslu fyzickém, ale hlavně mentálním a duševním. V průběhu výpravy si vyzkoušíš a zjistíš:

- Jaké to je putovat 10 - 20 kilometrů denně se všemi zásobami.
- Spát několik dní ve stanu v přírodě.
- Spolehnout se na své vlastní síly a naučit se opřít o skupinu.

Ale také:

- Jak ovlivnit svou nervovou soustavu a hormony.
- Jak efektivně pracovat se stresem.
- Pocítíš pravou sílu přírody a naučíš se skamarádit s chladem.
- Naučíš se respektovat přirozené prostředí a existovat v něm.

Wim Hof metoda – jedinečná a systematická cesta, jak spojit specifické dechové cvičení s prací s chladem („otužováním“) pro zdraví, štěstí a optimální výkon každý den. Libor jako první Čech v roce 2018 dokončil kompletní instruktorský výcvik u samotného Wim Hofa.

Biohackingové metody – naučíme tě jich spoustu, díky nim dokážeš ovlivňovat své hormony a nervovou soustavu jednoduše a velmi účinně. Poznáš, jak jsou nervy a hormony v každodenním fungování důležité, a tyto jednoduché metody se ti stanou každodenním pomocníkem ke spokojenému životu.

Uklidňující dechové techniky – ať už jsi voják, profi atlet, student nebo máš rodinu a prostě chceš naplno využívat svůj mentální a fyzický potenciál, tyhle postupy ti umožní se zklidnit a zaměřit pozornost v řádu desítek vteřin. Rozhodil tě šéf nebo partner/ka? Díky jemným dechovým postupů už dokážeš mít svoje emoce pod kontrolou.   

Průvodce

Ondřej Šperka

Ondrova cesta se s Expedition Clubem protíná už nějaký pátek. Začala v klubovně a skončila tím, že nám Ondra moderuje podcasty, jezdí nemalé množství akcí a  realizuje vlastní druh akcí - Putování a seberozvoj. Jak se pozná, že Ondra patří do týmu? Kromě toho, že je super člověk a zná i většinu lidí z okolí EC, tak rovněž spravuje web "za hranici komfortu", kde motivuje a inspiruje lidi k cestování. Sám stopoval až do dalekého Vlasivostoku, brodil hluboké řeky na Svalbardu nebo když si udělal roadtrip přes Balkán a Malou Asii až na Kavkaz. Má rád severské státy a práci s lidma.

Facebook Web ondrej.sperka1@gmail.com +420 608 525 412 Reference

Doprava

Doprava na místo konání bude zajištěna auty z Brna a zpět. 

Ubytování

Čtyři noci budeme tábořit ve vlastních stanech, poslední noc přespíme na horské chatě Návrší.

Stravování

Na zádech si poneseme jídlo na čtyři dny, s jeho výběrem ti poradíme. V sobotu dojdeme na chatu Návrší, kde se vaří jídlo, točí pivo, vaří čaj… :-)

Shrnutí

6 790 Kč

Cena

14. - 19. 5. 2019

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
  • Dopravu tam i zpět
  • Ubytování na chatě Návrší
  • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
  • Know how, které ti předáme 
  • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
  • Práci mou a mých kolegů
  • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
Cena nezahrnuje
  • Jídlo 
  • Osobní náklady na chatě Návrší (např. sauna)

Jak to bude probíhat?

1. den:

Sejdeme se v Brně a společně se dopravíme do města Javorník. Utáboříme se v lese cca 6 kilometrů za městem ve vlastních stanech. U ohně proběhne vzájemné seznámení a první cvičení - zklidnění nervové soustavy pomocí “dechu 428”.

2. den:

Ráno nás čeká Neuro rozcvička - jak mít více energie a jíst méně (teoreticky i prakticky). Přesuneme se na Borůvkovou horu, kde tě zasvětíme do Wim Hof dýchání, jednoho ze stěžejních bodů našeho putování. Nakopne tě tak, že dnešních 18 kiláků nebude žádný problém!

Utáboříme se ve stanech pod Špičákem a probereme teorii práce s chladem, cvičení “Hu - ha” v mabu - příprava na venkovní otužování, zahřívající dech “Power Breathing” a meditace na rozvádění tepla - Tummo.

3. den:

Po rozcvičce se přesuneme k Nýznerovským vodopádům, kde proběhne cvičení s chladem v praxi. Nebude chybět Wim Hof dýchací technika (tentokrát půjdeme hlouběji).

Odpoledne odkryjeme téma stress managementu, jak s ním vědomě pracovat a zaměříme se na práci s vlastní myslí. Utáboříme se pod nejvyšším vrcholem Rychlebských hor, u Smrku.

4. den:

Čeká nás 18 kilometrů putování, během kterého se zaměříme na staré čínské cvičení pro moderní dobu a co bychom měli vědět a dělat s hormony a nervovou soustavou v každodenním životě. Večer se naučíme krabicové dýchání. Tohle bude naše poslední noc ve stanech.

5. den:

Po rozcvičce se přesuneme na chatu Návrší, která nám poskytne zázemí na další den a půl. Čeká nás relax, meditace a zahřívací tibetská technika Tummo - příprava na zítřejší pochod.

6. den:

Už jsi viděl/a východ slunce nad Kralickým Sněžníkem (1400 m n. m.)? Bude to opravdová nádhera. Je to zlatý hřeb našeho putování - dobrovolníci můžou stoupat ve Wim Hof stylu, to znamená s minimem oblečení. Že je to nereálné? Ukážeme ti cestu a budou to nejintenzivnější pocity štěstí, které jsi kdy prožil/a. Zároveň budeme klást velký důraz na bezpečnost a vše budeme mít pod kontrolou. Dole na chatě nás bude čekat překvapení - vyhřátá finská sauna! Pak už jen naše putování ukončíme a odvezeme se do Brna :-)