Dolomity - Ferraty Brenty

Termín 01 - 06. 07. 2020
Odjezd1.7. 23:00 Z Brna
DestinaceItálie
Účastníků8
Cena6 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Pohoří Brenty je rájem vápencových věží, úzkých stezek, zajištěných cest, jezer a ledovců. Řada vrcholů tu přesahuje výšku 3000m a to na velmi malé ploše. Strmý ráz krajiny doplňují výhledy na malebná jezera a vesničky. Věže Brenty jsou jedním z nejkrásnějších míst pro zdolávání zajištěných cest. Nejstarší zajištěné cesty právě vznikaly v těchto oblastech před první světovou válkou. Před tím, jak náročné muselo být jejich budování zůstává dodnes rozum stát. Jedna z nich, do které bychom Tě rádi vzali je Via Dell Bochette - Stezka plná žebříků, skalních stěn a horských sedel vždy pokrytých sněhem, která vede skrz celý masiv Brenty. Jedinečnou atmosféru doplňují horské chaty - Riffuigio, které jsou občas doslova přikovány ke skále. Ty využijeme k přespání, abychom mohli nést jenom malé batohy a pohybovali se v horách rychle.

Malá ochutnávka

Náročnost

Čtyřdenní přechod ve vysokohorském terénu klade vyšší nároky na fyzickou zdatnost a zkušenosti. Většina cesty vede po zajištěných cestách v exponovaném terénu, proto je dobré mít zkušenosti se zdoláváním ferrat. Pokud je ještě nemáš, vyzkoušej si o co jde na ferratovém kurzu!

Bezpečnost

Pohyb na ferratách s sebou nese řadu objektivních rizik, mezi které patři padající kameny, náhlé změny počasí a další. Maximálně se je pokusíme eliminovat dobrým proškolením a dodržováním pravidel pro pohyb na ferratách. Pro každého účastníka také platí povinnost mít kompletní výbavu (kombinovaný, nebo celotělový úvazek, ferratovou brzdu a helmu).

Průvodce

Petr Uhmann

S Petrem jsem se poznal před 3 lety, když jsem jako průvodce vyrážel do Nepálu. Stál s krosnou u Grandu a jelikož bylo na první pohled jasné, že oba vyrážíme na dlouhý horský trek, pustili jsme se do řeči. A světě div se - letěl do Nepálu stejným letadlem jako my. Už po 5 minutách mi bylo jasné, že jsem potkal chlapíka, se kterým se rozhodně nevidím naposledy. Petrovo hobby i práce je architektura a na vlastní triko procestoval desítky zemí po celém světě. Na jeho cestách hledá ty nejodlehlejší místa a nikdy nevynechá hory, které jsou jeho vášní. Odmala se věnuje orientačním sportům, takže se v neznámém prostředí cítí jako ryba ve vodě. Ondra

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT
Facebook Web uhmannp@seznam.cz Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad.

Ubytovaní

K ubytování využijeme pohostinosti nádherných alpských chat. Celkem čtyřikrát budeme spát uvnitř, abychom s sebou mohli nést pouze nezbytné minimum a mohli se pohybovat nalehko a rychle. Na chatách také můžeme využít jejich kuchyně a objednat si polopenzi. Cena ubytování není v ceně výpravy, protože jsou veliké rozdíly v cenách pro členy Alpenverreinu (viz pojištění). Ubytovaní budeme v tzv. matrazenlagerech, tedy ve společných pokojích, kde jsou k dispozici deky. Je nutné mít s sebou tenkou vložku do spacáku z hygienických důvodů.

Ceny ubytování na chatách:


Cena ubytování (člen AV/nečlen/junior (<25let)Cena ubytování s polopenzí (člen AV/nečlen/junior (<25let)
Rifugio Tuckett15/25/7,5 eur43/53/36 eur
Rifugio Maria e Alberto al Brentei15/25/7,5 eur43/53/36 eur
Rifugio Tommaso Pedrotti-Tosa15/25/7,5 eur41/51/33 eur
Rifugio Dodici Apostoli15/26/10 eur 

43/53/36 eur

Stravování

Stravovat se na cestě budeme z vlastních zásob, případně využijeme možnosti polopenze na chatách. To je vzhledem k váze batohu doporučená varianta, navíc se můžeš těšit na opravdu skvělou kuchyni. Není ale problém si uvařit před chatou, měj jenom na paměti, že v Dolomitech bývá v létě problém s dostatkem vody.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

6990 Kč Cena
1. - 6. 7. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Lanovku ze střediska Madonna di Campiglio
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Ubytování na chatách (viz ubytování)
 • Jídlo
 • Zapůjčení ferratové výbavy
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Večer se společně potkáme v Brně v Expediční klubovně, nabalíme poslední věci a vydáme se na přibližně desetihodinovou cestu do Italského střediska Madonna di Campiglio.

2. den: Po nočním přejezdu si zrychlíme nástup nahoru lanovkou, která nás vyveze až do 2103m.n.m. Odtud vyrazíme přes chatu Rifugio Graffer al Grostè k první etapě ferraty Delle Bocchette. Ferratou Sentiero Benini, která se skládá hlavně z jednodušších žebříků a zajištěných úseků obtížnosti A-B. Mineme vrcholky Campanile di Vallesinella 2912m a Cima Falkner 2988m a dojdeme na chatu Rifugio Tuckett.

3. den: Čeká nás nejhezčí část výpravy, ferrata Sentiero Bocchete Alti. Stezka vede v nejvyšší části pohoří Brenty přes vrcholky Cima Brenta 3151m a Spallone dei Massodi 3004m. Většina cesty je opět zajištěná žebříky aúzkými stezkami vytesanými do skály. Obtížnost se pohybuje okolo B-C. Večer přespíme na chatě Rifugio Maria e Alberto al Brentei.

4. den: Jednodušší ferratou A-B vedoucí především po horizontálních lávkách vtesaných do skály projdeme kolem ikonické věže Camp. Basso 2877m. až k chatě Rifugio Tommaso Pedrotti-Tosa.

5. den: Protáhneme si klasicky třídenní přechod o ještě jeden zajímavý den: Nádhernou vysokohorskou túrou Sent. dell`idealle, která traverzuje i přes zbytky ledovce. Obtížnost ferraty je většinou A-B, místy C. Večer zakončíme na chatě Rifugio Dodici Apostoli.

6. den: Už jednoduchým terénem sejdeme 1300 výškových metrů do údolí, kde se průvodce oddělí a odběhne napřed pro auto. Potom už pouze vyrazíme na cstu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.