Projekty

Není náhodou, že se nám na stolech, nástěnkách nebo v hlavách kupí více či méně bláznivé nápady. Expedition club totiž tvoří parta lidí, kteří jsou tak trochu blázni. Teď nemám na mysli duševní slabost, ale spíš vlastnost vidět výzvu tam, kde jiní vidí neřešitelnou překážku.
Klub se od svého založení v roce 2014 pořád vyvíjí a formuje, a za těch pár let jsme zjistili, že nám chybí nějaký prostor, kde bychom tyto nápady, vize a sny sdíleli a vypustili do světa. Tramtadadááá a tak vznikla záložka – PROJEKTY.

O co tedy jde?

Na tomto místě vám budeme představovat různé projekty, expedice, závody, výzvy, festivaly a jiné události, zkrátka všechno co v Expedition clubu děláme kromě klasických výprav. Budeme zde představovat jak soukromé projekty našich průvodců, nebo aktivních členů, tak projekty celého Expedition clubu, do kterých se může zapojit kdokoli z řad členů. To je asi tak ve zkratce vše, nejsem fanda dlouhých nudných odstavců, proto nechám mluvit jednotlivé projekty samy za sebe.


Nejvyšší evropské vrcholy

První velký projekt Expedition Clubu! Samotný název už asi napoví mnohé. Je to tak, rozhodli jsme se vylézt všechny nejvyšší vrcholy Evropy! Ne jen ty známé, ne jen ty dostupné, ne jen ty vysoké… Prostě všechny. Více info na stránce projektu.

Grant Expedition clubu

grant Expedition clubu

Expediční výcvik

Chceš lézt na pětitisícovky? Chceš zdolávat strmé skalní stěny nebo si užít adrenalinu na ferratách? Chceš se naučit zásady bezpečnosti při pohybu v horách? Pak pro to musíš něco udělat, protože samo se ti to do hlavy nenaleje a zkušenosti na stromech ner

Expedice Pik Patkhor 2019

Dne 13.9. naši dva průvodci stanuli pod vlajkou Expedition clubu na vrcholu pamírské šestitisícovky a připsali si tak český prvovýstup. Jak

Ultra 26 Challenge 2017

Osobní projekt našeho průvodce Švirdy realizovaný v r. 2017 - pokus o vytvoření světového rekordu v uběhnutí 26 Ultramaratonů ve 26 státech na 6-ti kontinentech!

Dobročinná expedice do Kurdistánu

Cílem naší druhé dobročinné expedice je nahlédnout zblízka do života Kurdů v severním Iráku, prozkoumat náboženské a etnické menšiny, jejich kulturu, tradice a zvyky a především finančně pomoci s rekonstrukcí a dovybavením školy ve vesnici Bozan.

Festival Zubštejn času

Setkávání je v době internetu a sociálních sítí mnohem důležitější než kdy předtím. Ta správná skupina lidí a péče o dobré vztahy je to, co nás v životě nejvíc obohacuje. Proto bychom Vás rádi společně přizvali na jedno místo.

Mongol rally

16.7. 2018 odstartoval letošní ročník nejdelšího závodu na planetě - Mongol rally. Mezi stovkami dalších týmů se na start postavil také High5team, složený z členů Expedition clubu a našich přátel. Rozhodli jsme se je podpořit! Sledujte jejich počínání...

Hangár boulder camp

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200 m² v České republice, zaměřené na bouldering vzniklé pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry. Ve spolupráci s nimi organizujeme boulderingové kempy v oblastech jako Zillertal, nebo Fontainebleau.

Akce pod 24 let

Chceme svět cestování otevřít i mladším, ne tolik zkušeným dobrodruhům, ať mají možnost si sami prošlápnout svou první cestu. Na tyto akce vyráží pouze mladí průvodci a lidé, kteří teprve sbírají své zkušenosti. Výpravy organizujeme bez nároku na zisk.