1. 2. - 16. 2. 2023
44 990
letenka cca 25000 Kč
více
1. 2. - 16. 2. 2023
Již proběhlo

Surfová expedice na ostrov Pinang

Zažij expedici na pustý ostrov kde budeš mít vlny jen pro sebe

Expedice #866
16 dnů1. 2. - 16. 2. 2023
AsieIndonesie
6Účastníků
Náročnost
3 z 5

Původní undergroundová kultura surfingu byla již před několika lety pohřbena a ze surfování se stal mainstreamový sport. To zapříčinilo expanzi surfového turismu na všechna pobřeží a známé pláže světa a zlatá objevitelská éra surfingu tak definitivně skončila. Zbylo po ní jen spousta fantastických příběhů a pár kultovních filmů, které dnes působí až neuvěřitelně. Naděje zažít něco podobného však stále žije i v dnešním globalizovaném světě. Pořád ještě existují místa, kde se lámou dokonalé prázdné vlny bez hordy hladových surfařů. Jedním z nich je také ostrov na západním pobřeží Sumatry s názvem Pinang Island. Pinang je malý privátní ostrůvek o rozloze zhruba 0,5 km², který dosud nezažil vlnu surfové hysterie, byť leží jen pár desítek kilometrů od surfařského ráje Nias. Pinang obléhá hned několik perfektních surf spotů, kde zřídka potkáš jinou lidskou duši. Tento téměř pustý ostrůvek se stane v únoru 2023 útočištěm šestice šťastlivců, kteří okusí, jaké je to mít ostrov sami pro sebe! Samotná cesta na Pinang je nemalá výzva, a když k tomu přidáš fakt, že nejbližší lékařské středisko se nachází zhruba dvě hodiny jízdy lodí, dodává to celému podniku nádech expedice.


Na rovinu...

Při slovech „pustý ostrov“ si nemusíš hned představit zarostlého Toma Hankse, který se učí rozdělat oheň a lovit ryby klackem. Čeká na tebe zázemí příjemného malého domku s plnou penzí. Přesto si však můžeš naplno užívat krásu opuštěného ostrova, prosekávat se zarostlou džunglí nebo lovit ryby harpunou. Nic netrvá věčně a stejně tak ani idylka pustého ostrova Pinang. Brzy zde vyroste unikátní eko resort, a proto příležitost zažít Pinang jako pustý ostrov už se v příštích letech nemusí opakovat!

Akce je určena pouze pokročilým surfařům, kteří jezdí na shortboardu.

Surfové spoty v okolí

Pinang Island se nachází na jihovýchodním cípu souostroví Banyak, jež ukrývá několik neuvěřitelných vln, které jsou mimo hlavní sezónu často úplně prázdné.

 • Barreling levačka ‘Kangkung’ - hned na západním cípu ostrova (funguje za většího swellu)
 • Bay of Plenty - 15 minut lodičkou, nabízí 3 world-class vlny: Gunturs, Lolok Point and Dindos
 • Bangkaru Island - 30 min. lodičkou, dva hlavní spoty Treasure Island a Cobras
 • Secret Spot - 15 min. lodičkou - epická vlna s 10 sekundovým barrelem
3
+
5
Průzkumník
Náročnost
Surf your brains out!

Tohle je čistokrevný surftrip. Surfing je takový, jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci dne plného surfování budeš cítit i svaly, o kterých jsi dosud nevěděl...

zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Doprava letecky. Cena letenek je přibližně 25 000 Kč (09/22). Letenky nejsou v ceně.
Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. 

Ubytování

Ubytování na ostrově Pinang je zajištěno ve společném plážovém domku s několika postelemi. Zároveň si můžeš ustlat kdekoliv na ostrově dle libosti. Na zbytek nocí se ubytujeme v místních hostelech a guesthousech.

Stravování

Po celou dobu strávenou na ostrově je zajištěna plná penze (10 dní).
Zbytek dní se budeme stravovat v restauracích a stáncích a ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku. Stravování mimo ostrov si zajišťuje každý sám a není v ceně. 

Vybavení a půjčovna

Na ostrově budou k dispozici kajaky, SUP, vybavení na šnorchlování a výbava na rybolov, vše v ceně. 
Nutností bude vlastní surfařská výbava. Detailní seznam výbavy bude poslán cca dva měsíce před výpravou. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Expediční půjčovnu najdeš ZDE

Vstupní formality, vízum a očkování

Pro vstup na území Indonésie je pro občany ČR nutné vízum po příletu - Visa on arrival. Více info na stránkách MZV.

Pro vstup do země musí cestovatelé předložit:
a. Cestovní pas (diplomatický/služební/standardní) s platností min. šest měsíců.
b. Zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země.
c. Doklad o zaplacení poplatku za vízum po příjezdu do země ve výši IDR 500 000.
d. Platné cestovní pojištění u pojišťovny zastoupené v Indonésii, které pokryje náklady spojené s léčebnými výlohami.

Doporučené očkování nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Co cestou uvidíš?

Daleko důležitější než přesné dodržení plánu je si cestu náležitě užít. Proto se jej nebudeme křečovitě držet. Itinerář ti poslouží pro představu, co všechno můžeme zažít :-)

1. - 2. den

Přelet, pravděpodobně přes Singapur nebo Thajsko. Bude záviset na dostupných letenkách. 

3. den

Letecký přesun na ostrov Nias, odtud taxíkem do přístavu a soukromým člunem (3 hod.) na ostrov Pinang.

4. - 12. den

Surfing na ostrově a okolních spotech. Pod vedením surfového guida Kuby budou probíhat surfové lekce a videocoaching. Kromě surfingu bude možnost rozvíjet pod Kubovým vedením meditační a dechové techniky. Na ostrově budou k dispozici taky SUP, kajaky a vybavení na rybolov. Některý den využijeme také k návštěvě nedalekého ostrova Bangkaru, který je světově důležitým centrem pro líhnutí ohrožených želv. VIDEO 

13. - 15. den

Cesta zpět do Medanu, tentokrát to vezmeme po zemi, abychom ze Sumatry taky něco viděli a zažili. Čeká nás například výlet k proslulému jezeru Toba nebo návštěva rehabilitačního centra orangutanů Bukit Lawang. Cesta i s poznáváním Sumatry nám zabere minimálně 2-3 dny. 

16. den

Odlet zpět do ČR.

ukázat další dny

Tvůj průvodceVít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Stejně jako nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Tohle je shrnutí ceny

Co je v ceně

 • Pronájem celého ostrova pro 8 osob na 10 dní
 • Veškeré ubytování
 • Místní dopravu z letiště na ostrov (bez regionálního přeletu)
 • Pronájem soukromých člunů a přepravu na okolní ostrovy a surfové spoty
 • Stravování na ostrově - plná penze
 • Zapůjčení SUP, mořského kajaku, výbavy na rybaření s harpunou atd.
 • Licencovaného surfového instruktora a surfového guida (Kuba Michna)
 • Druhého surf průvodce (Víťa Dubec)
 • Lekce surfingu pro pokročilé
 • Video coaching 3x
 • Společně vedené meditace, dechová cvičení, protahování (dobrovolné aktivity)
 • Průvodcovské služby včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Satelitní internet 
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo (po dobu strávenou mimo ostrov Pinang)
 • Leteckou dopravu (včetně vnitrostátního přeletu na Nias) 
 • Individuální pojištění
 • Jakékoliv případné vstupy (NP, wildlife rezervace atd.)

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?