Surfing v Maroku - poslední 2 místa

Termín11 - 21. 04. 2019
Odjezdupřesníme podle letenek
DestinaceMaroko
Účastníků9
Cena13 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Jelikož silvestrovská akce na surfu v Maroku byla parádní a spojení surfingu a trekingu v horách je prostě příliš lákavé, abychom ho nevyužili, rozhodli jsme se opět vyrazit (nejen) za surfingem do Maroka. Takže, co tě čeká? 

Provedu tě křivolakými uličkami mediny ve starobylé Marrákeši a ochutnáme spolu nejlepší místní speciality. Vezmu tě na trek v pohoří Antiatlas, kde budeš spát pod statisícem hvězd daleko od světel velkoměsta. Vystoupám s tebou až na nejvyšší vrchol pohoří Antiatlas Jebel Siroua (3 304 m). Užiješ si jedinečnou atmosféru na střešní terase v marocké surfové vesničce Taghazout. Budeš usínat na pláži při šumění oceánu, ale hlavně tě vezmu do vln Atlantiku a naučím tě základy surfingu. Projedeme spolu pobřeží, které znám jako své boty, a protáhnu tě přes všechny zastrčené pláže a utajená zákoutí.

Tak co na to říkáš? Mám ti podržet jedno z devíti míst na téhle marocké jízdě? :-) Jak vypadá treking v Antiatlasu se můžeš podívat ZDE.
Nejedná se o Surfcamp ani plnohodnotné lekce surfingu, pouze společné surfování a seznámení se se základy tohoto sportu. Akce probíhá díky provázání se surfařským spolkem EmOcean surf, kterým moc děkujeme! 

Malá ochutnávka

Za poskytnutí fotek moc děkujeme surfařskému spolku EmOcean surf.

Komu je akce určena? 

Tato akce je pro ty, kteří se chtějí vyhřát po zimě někde v teple, ale nebojí se fyzické aktivity. Budeme 3 dny na treku, spát pod stanem, vyšlápneme si do 3300 m, budeme makat na surfu ve vlnách a minimálně jednu noc strávíme na pláži pod hvězdami. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Průvodce

Na této akci se o tebe bude starat Víťa, který kromě pohybu v horách perfektně zvládá i surfing. Je spoluzakladatelem komunity EmOcean surf, se kterou v Maroku pořádá surfařské campy. Pod jeho dohledem bez problémů zvládneš základy surfování.

Vít Dubec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, nenašel bych na tuto otázku stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí ze zasněžených vrcholků Alp a Kavkazu, kde vylezl nejeden vrchol. V Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku, a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

Víťa společně s Tomem udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE, nebo na fb stránce.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

Facebook Web vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Náročnost

Musíš zmáknout krátký trek na nejvyšší horu Antiatlasu Jebel Siroua (3 304 m), trochu přesezené nohy z několika delších automobilových přesunů a pádlování na surfu v oceánu. Surfing je takový, jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci dne plného surfování budeš cítit i svaly, o kterých jsi dosud nevěděl :-D 

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Maroko je bezpečná země, která je k cestovatelům velmi vstřícná. Není se čeho bát. Surfing je samozřejmě trochu rizikový sport, ale budete pod dohledem zkušeného surfaře Víti, jehož instruktorskýma rukama prošlo již několik desítek surfových nováčků.

Platba

Bude Ti zaslána faktura ohledně zálohy se všemi potřebnými údaji k platbě ;-) Doplatek bude řešen rovněž předem přes účet. S dostatečným předstihem budeš informován/a.

Doprava

Do Maroka se dopravíme letecky. Aktuálně dobře vycházejí např. přímé lety z Prahy do Marrákeše. Letenky najdeme společně. 

Na místě si pronajmeme osobní auta a v dopravě tak budeme vlastními pány. 

Stravování

Stravování je v režii každého účastníka, jídlo si tedy každý řeší sám. Budeme se stravovat v místních restauracích a stáncích. Rozhodně to stojí za to! Marocká kuchyně je zajímavá a chutná. Na trek nabalíme trvanlivé věci a vařit budeme na outdoorových vařičích.  

Ubytování

První noc v Marrákeši strávíme v hostelu v medině. Následující noci na treku budou buď ve stanu, nebo pod hvězdami a nakonec se přesuneme do Taghazout, kde budeme mít pronajatý apartmán se střešní terasou, který bude naší surfařskou základnou. Poslední dvě noci strávíme podle chuti buď v přístavu Essaouira v hostelu, nebo opět v Marrákeši. Plán se může během akce upravit podle aktuálních podmínek pro surfování.

Výbava a Půjčovna

Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.


Shrnutí

13 990 Kč  Cena
11.4. - 21.4. 2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut v Maroku + náklady na pohonné hmoty
 • Ubytování v apartmánu v Taghazout na 5 nocí, v guesthousu v sedle Tizi n'test a 2x v hostelu v Marrákeši
 • Půjčení surfů a neoprénů
 • Vysvětlení základní metodiky surfingu zkušeným surfařem
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Letenku (cena k 12. 1. 2019 cca 4500 Kč Praha - Marrákeš) 
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Marrákeše, ubytování v hostelu v medině, večerní prohlídka mediny a náměstí Jamma el Fna. Noc v guesthousu. 

2. den: Přejezd auty z Marrákeše přes Vysoký Atlas do sedla Tizi n'test. Tato cesta nabízí dechberoucí scenérie čtyřtisícových vrcholů Vysokého Atlasu. V Sedle Tizi n'test (2 093 m) se ubytujeme v guesthousu, uděláme si krátkou procházku na lehko na přilehlý vrchol (2 520 m) a užijeme si nepřekonatelný výhled. Spánek v guesthousu v sedle.

3. den: Brzo ráno vyrazíme do města Askoun, kde necháme zaparkovaná auta a vyrazíme na trek k nejvyššímu vrcholu pohoří Antiatlas, Jebel Siroua. Tento den nás čeká zhruba 12 km do krásného údolí pod masívem Siroua. Spaní ve stanu.

4. den: Na lehko vystoupíme na vrchol Jebel Siroua (3 304 m) a uděláme si okruh v jeho okolí. Vrátíme se zpět ke stanům a posuneme o pár kilometrů náš kemp, abychom se další den stihli včas vrátit k autu. Večer si uděláme oheň, uvaříme konvici silného marockého čaje a budeme pozorovat hvězdy.

5. den: Brzy ráno návrat zpět k autům a následně přesun do Taghazout, surfařské mekky Maroka, kde na nás bude čekat apartmán se střešní terasou. 

6. den: Ráno skočíme pro čerstvé ovoce na trh a uděláme si parádní snídani v marockém stylu. Až si dost odpočineme po trekingu v horách a cestování autem, půjčíme si surfy a neoprény a půjdeme surfovat! Spaní v apartmánu.

7. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase nebo na pláži. (Tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži.)

8. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase nebo na pláži. (Tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži.)

9. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase nebo na pláži. (Tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži.)

10. den: Poslední ráno na pláži a pak přesun zpět do Marrákeše, kde na trhu dokoupíme poslední věci, dáme si poslední čaj a přespíme v medině.

11.den: Poslední marocká snídaně a odlet zpět do ČR.

Program výpravy je pouze orientační a může být ovlivněn situací na místě a přáním samotné skupiny.