Silvestr na surfu v Maroku - PLNO

Termín27. 12. - 06. 01. 2019
Odjezdpodle letenek
DestinaceMaroko
Účastníků9
Cena12 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Tentokrát to bude bez zbytečných řečí :-). Chceš strávit silvestr s partou z Expedition clubu někde v teple a neválet si při tom šunky, ale zažít trochu adrenalinu? Zajímá tě co pro tebe chystáme v zemi tažínů, saharských písků, zasněženého Atlasu a divokých vln oceánu? Tak poslouchej...

Provedu tě uzoučkými uličkami mediny ve starobylé Marakeši a ochutnáme spolu nejlepší místní speciality. Vezmu tě na trek v pohoří antiatlas, kde budeš spát pod tisíci hvězdami daleko od světel velkoměsta. Vystoupám s tebou až na nejvyšší vrchol pohoří Antiatlas Jebel Siroua (3 304m). Zaručím ti skvělou silvestrovskou párty na střešní terase v marocké surfové vesničce Taghazout. Budeš usínat na pláži při šumění oceánu. Hlavně tě však vezmu do vln Atlantiku a naučím tě základy surfingu. Projedeme spolu pobřeží, které znám jako své boty a protáhnu tě přes všechny zastrčené pláže a utajená zákoutí.

Tak co na to říkáš? Mám ti podržet jedno z 8-mi míst na téhle marocké jízdě? :-) Jak vypadá treking v Antiatlasu se můžeš podívat ZDE.
Nebude to jen o surfování, ale vyhradíme si na něj alespoň 4 dny, abychom něco stihli v případě nepřízně podmínek.

Komu by 4 dny surfingu byly málo, doporučujeme Surfcamp se skvělou partou EmOcean surf.

Malá ochutnávka

Za poskytnutí fotek moc děkujeme surfařskému spolku EmOcean surf

Komu je tento silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí na silvestr někam do tepla, ale nebojí se fyzické aktivity. Budeme 3 dny na treku, spát pod stanem, vyšlápneme do 3300m a budeme makat na surfu ve vlnách a minimálně jednu noc strávíme na pláži pod hvězdami. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Průvodce

Na této akci se o tebe bude starat Víťa, který kromě pohybu v horách, perfektně zvládá i surfing. Je spoluzakladatel komunity EmOcean surf, se kterou v Maroku občas pořádá surfařské campy. Pod jeho dohledem bez problémů zvládneš základy surfování.

Vít Dubec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, nenašel bych na tuto otázku stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí ze zasněžených vrcholků Alp a Kavkazu, kde vylezl nejednu horu včetně Kazbeku, v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku, a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

Facebook vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Náročnost

Musíš zmáknout krátký trek na nejvyšší horu Anti Atlasu Jebel Siroua (3 304 m), trochu přesezené nohy z několika delších přesunů a pádlování na surfu v oceánu. Surfing je takový jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci pořádného dne plného surfování, budeš cítit i svaly, o kterých si dosud nevěděl :-) 

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Maroko je bezpečná země, která je k cestovatelům velmi vstřícná. Není se čeho bát. Surfing je samozřejmě trochu rizikový sport, ale budete pod dohledem zkušeného surfaře Víťi, kterému pod jeho instruktorským dohledem prošlo pod rukama již několik desítek surfových nováčků.

Doprava

Do Maroka se dopravíme letecky. Aktuálně dobře vycházejí např. přímé lety z Prahy do Marrakech. Letenky najdeme společně. 

Na místě si pronajmeme osobní auta a v dopravě tak budeme vlastními pány. 

Stravování

Stravování je v režii každého účastníka samostatně. Budeme se stravovat v místních restauracích a stáncích. Rozhodně to stojí za to! Marocká kuchyně je zajímavá a chutná. Na trek nabalíme trvanlivé věci a vařit budeme na outdoorových vařičích.  

Ubytování

První noc v Marrakech strávíme v hostelu v medině. Následující noci na treku budou buď ve stanu nebo pod hvězdami a nakonec se přesuneme do Taghazout, kde budeme mít pronajatý apartmán se střešní terasou, který bude naše surfařská základna. poslední dvě noci strávíme podle chuti, buď v přístavu Essaouira v hostelu, nebo opět v Marrakech. Plán se může během akce upravit podle aktuálních podmínek pro surfování.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Surfařskou výbavu půjčíme ve vesnici Taghazout v místních půjčovnách. 

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

12 990 Kč  Cena
27.12. - 6.1.2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut v Maroku + náklady na pohonné hmoty
 • Ubytování v apartmánu v Taghazout na 5 nocí, v guesthousu v sedle Tizi n'test a 2x v hostelu v Marrakech
 • Půjčení surfů a neoprénů
 • Vysvětlení základní metodiky surfingu zkušeným surfařem
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • letenku (cena k 17.9. cca 4500 Kč Praha - Marrakech) 
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Marrakech, ubytování v hostelu v medině a večerní prohlídka mediny a náměstí Jamma el Fna. Noc v guesthousu. 

2. den: Přejezd auty z Marrakech přes Vysoký Atlas do sedla Tizi'n'test. Tato cesta nabízí dechberoucí scenérie čtyřtisícových vrcholů Vysokého Atlasu. V Sedle Tizi n'test (2 093m) se ubytujeme v guesthousu a uděláme si krátkou procházku na lehko na přilehlý vrchol (2 520 m) a užijeme si nepřekonatelný výhled. Spánek v guesthousu v sedle.

3. den: Brzo ráno vyrazíme do města Askoun, kde necháme zaparkovaná auta a vyrazíme na trek k nejvyššímu vrcholu pohoří Antiatlas, Jebel Siroua. Tento den nás čeká zhruba 12 km do krásného údolí pod masívem Siroua. Spaní ve stanu.

4. den: Na lehko vystoupíme na vrchol Jebel Siroua (3 304m) a uděláme si okruh v jeho okolí. Vrátíme se zpět ke stanům a posuneme o pár kilometrů náš kemp, abychom se další den stihli včas vrátit k autu. Večer si uděláme oheň a uvaříme konvici silného marockého čaje a budeme pozorovat hvězdy.

5. den: Brzy ráno návrat zpět k autům a následně přesun do Taghazout, surfařské mekky Maroka, kde na nás bude čekat apartmán se střešní terasou, na které oslavíme Nový rok! 

6. den: Ráno skočíme pro čerstvé ovoce na trh a uděláme si parádní snídani v marockém stylu. Až si dost odpočineme po bujaré noci, půjčíme si surfy a neoprény a půjdeme surfovat! Spaní v apartmánu.

7. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase, nebo na pláži. (tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně podmínek, budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži)

8. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase, nebo na pláži. (tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně podmínek, budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži)

9. den: Celý den surfování v oceánu a odpočinek na terase, nebo na pláži. (tento a následující dny budou ovlivněny podmínkami v oceánu. V případě nepřízně podmínek, budeme podnikat jednodenní výlety po okolí, některou noc určitě strávíme na pláži)

10. den: Poslední ráno na pláži a pak přesun zpět do Marrakech, kde dokoupíme poslední věci na trhu, dáme si poslední čaj a strávíme poslední noc v Maroku.

11. den: Snídaně v Medině a odlet do ČR.