Peru - Cordillera Blanca a Huayhuash - PLNO

Termín 25. 06. - 11. 07. 2022
Odjezdpo dohodě, záleží na odletu
DestinacePeru
Číslo akce511
Účastníků9
Cena23 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Peru - synonymum pro super "dovolenkovou" destinaci. My se ale nejedeme válet! Jedeme si provětrat plíce a projít dvě pohoří, odkud by každá fotka mohla být v kalendáři. Řeč je o Cordillera Blanca a Cordillera Huayhuash. První začneme známým trekem Santa Cruz. Z jeho nejvyššího bodu, sedla Punta Union 4750m, uvidíš jak na dlani vrchol Artesonraju, který se stal předlohou pro logo Paramount Pictures. No a hned druhý den staneš pod Alpamayem, horou, která bojuje o post nejkrásnějšího vrcholu světa. Po téhle "lehké" aklimatizačce si dáme krátký rest a přejedeme více na jih. Projdeš se mnou okruh pohořím Huayhuash, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších treků světa. Prochází strhující krajinou plnou vysokých, ledovci zakrytých štítů, jezer a skal. Přesto zde mnoho lidí nepotkáš a můžeš si užít ticha a samoty ohromujících hor. V rámci treku přejdeme pár čtyřtisícových a dokonce jedno pětitisícové sedlo. Věřím, že pro mnohé to bude výškový rekord. Poté si již jenom dáme nohy na stůl, připijeme si Pisca a užijeme gastro hody v pohodové Limě, s výhledem na Tichý oceán. 

Výstup na Pisco 5752 m

Pokud by to pro Tebe bylo málo, není nic jednoduššího, než si celou výpravu prodloužit. Průvoce Adam, chce po dvou trecích navázat výstupem na vrchol Pisco 5 752 m. Určitě bude rád za parťáka, se kterým bude sdílet lano a radost z výstupu! Tohle prodloužení o pár dní  je čistě na Tobě. Výstup není součástí námi organizované části výpravy.  Jdete čistě v kamarádské rovině. Průvodce za Vás není odpovědný, jelikož při výstupu nebude v roli průvodce. Je to ale rozhodně výzva, které můžeš být součástí!

Fotky z minulých výprav

Z této výpravy máme super článek na našem BLOGU.

Průvodce

Adam Stejskal

Nadšenec, šiřitel pozitivních vibrací, surfař, horal.

Adam byl pozitivní už dávno před coronavirem, ještě než to byla taková "masovka". Má neuvěřitelný dar nadchnout, ba přímo strhnout, lidi pro svou věc. Jeho pozitivní nálada a entuziasmus jsou nesmírně nakažlivé, a tak i třeba návštěva pochmurného Černobylu, nebo diktaturou drceného Běloruska, je s Adamem nezapomenutelná jízda. Tenhle kluk si z ničeho nedělá těžkou hlavu a mám pocit, že žádné trable mu nedokážou vzít vítr z plachet. A že už jich v životě pár zažil! Adam dělá průvodce od svých 15ti let a vzhledem k tomu, že při téhle práci se vám průšvihy lepí na paty, naučil se brát život s nadhledem. Kdybych vám měl vyjmenovat všechna zajímavá místa, které už navštívil, potřeboval bych tak další 2 strany a stejně byste tomu nevěřili. Místo toho vám prozradím, že tenhle kluk je studnice šílených cestovatelských historek a není zas tak těžké je z něj dostat. Pokud tě to zatím nepřesvědčilo, tak tady jen stručně pár faktů.

 • Adam začal průvodcovat v 15t-i letech na hradech a zámcích
 • Dělal průvodce ve všech státech Evropy (kromě Islandu) a na všech kontinentech mimo Antarktidu
 • Má na kontě výstupy na vrcholy vyšší než 6000 m.n.m.
 • Adam je nadšený surfař a provozuje surfhouse Villa Coconut na Srí Lance
 • Absolvoval nejdelší Ralley závod na světě – Mongol Ralley
 • Dobrovolník u horské služby
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Náročnost 4

V rámci treku překonáme několik čtyřtisícových a jedno pětitisícové sedlo. Proto je program přizpůsoben dobré aklimatizaci. Pokud chceš, můžeš se po akci přidat i na výstup na Pisco. Jedná se o individuální domluvu s Adamem a nejedná se o součást námi organizované akce. Byla by ale škoda nevyužít získanou aklimatizaci.

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 3.10.2020.

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně a doprava na letiště také ne. Nyní se cena letenky z Prahy/Vídně pohybuje okolo 18 000 Kč. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě ve stejném termínu. 

Ubytování

V přírodě budeme spát ve stanech a ve městech v hostelech, guesthousech. Stan s sebou, domluvíme se, kdo vezme, ať netaháme všichni. Samozřejmostí je dobrý spacák a karimatka.

Stravování

Ve městech vařit rozhodně nebudeme, čerstvé ovoce k snídani a pro fajnšmekry i k večeři, ty nejsendvičovatější avokádové sendviče, čaj z koky, místní speciality jako grilované morče, ceviche nebo arašídová polévka. Stravování na ulici i v restauracích, je to levný kraj. Během treku budeme vařit na plynových vařiších, ke kterým na místě bez problému koupíme bombu. Stravování si řeší každý sám, doporučejem vzít dehydratované jídlo z domů. Ale bez problému se dají zásoby na trek koupit i na místě.  V Peru je levno a koupíš tam vše, co potřebuješ.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Pro vstup do Peru není třeba víz. Budeš potřebovat cestovní pas s platností aspoň 6 měsíců po návratu z Peru.
Výrazně doporučuji obstarat si očkování proti žluté zimnici. Při předchozí návštěvě některých zemí je očkování proti žluté zimnici povinné! Doporučuji rovněž obstarat si očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.Bližší informace o očkování najdeš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.

Shrnutí

23 990 Kč Cena
25. 06. - 11. 7. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě vč. soukromých jeepů
 • Permit do NP Cordillera Bianca a poplatky za kempy.
 • Permit do NP Cordillera Huayhuasha a poplatky za kempy.
 • Platba místním výběrčím "daní" za průchod jejich vesnicemi a údolími.
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Satelitní zařízení Garmin In Reach Explorer +
 • Společné vybavení (expediční lékárnička,  atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Leteckou dopravu
 • Vstupy (cca 500Kč)

Co cestou uvidíš?

1. den:
Odlet z Prahy/Vídně

2. den:
Přílet do Limy.  Procházka po centru, dáme si něco dobrého, projdeme město a večer uspořádáme menší seznamovací párty. Pak tě čeká noční přejezd autobusem do Huarázu. 

3. den:
V Huarázu (cca 3000 m.n.m.) si dáme snídani. Přesun do vesnice Chavin de Huantar - projdeme si archeologické naleziště a popovídáme o historii Peru.

Dáme si oběd a pak už vyrazíme na cestu za odpočinkem :) Zastavíme se u Laguny Querococha s výhledem na vrchol Pukarahu 5322m. Večer si zajdeme do termálních pramenů a přespíme v hostelu v Huarazu.

4. den:
Ráno si dáme snídani, doplníme zásoby na trek a vyrazíme do hor.  Čeká tě přejezd přes 4.767 m vysoké sedlo, je to parádní cesta na které si uděláme pár zastávek s výhledem na horská jezera i vrcholky okolních hor. Odpoledne dorazíme do vesnice Yanama - Vaqería, odkud druhý den vyrazíme na trek. 

5. den:
Začátek treku Santa Cruz, který půjdeme z druhé strany než je obvyklé. Spánek ve stanu ve výšce 4000 - 4200m, dle potřeb aklimatizace.

6. den:
Přejdeme sedlo Punta Union (4650m). Kdo bude chtít, může odpoledne vyrazit na lehko do základního tábory hory Alpamayo, jedné z nejkrásnějšíh hor světa. Spánek ve stanu ve výšce 4200m. 

7. den:
Dokončení treku. V podvečer sejdeme do civilizace. Přejedeme do vesnice Caraz, kde přespíme a zajdeme si na dobré jídlo do restaurace.

8. den:
Odpočinkový den. Na programu dnešního dne je pouze přesun do Huarázu a nabrání sil na trek v Cordillera Huayhuash.

9. den:
Přesun na začátek treku Cordillera Huayhuash. Začátek treku

10. - 14 den:
Okruh pohořím Huayhuash patří k nejkrásnějším trekům světa. Tvoří jej cca 30x30 km velký soubor hor okolo druhé nejvyšší tropické hory světa - Nevado Yerupaja (6635 m). Okruh okolo Yerupaji je právem považován za jeden z nejkrásnějších treků světa, neboť prochází strhující krajinou plnou vysokých, ledovci zakrytých štítů, jezer a skal, přesto zde mnoho lidí nepotkáte a můžete si užít ticha a samoty ohromujících hor. Během treku se budeme pohybovat nad 4000m a zdoláme dokonce jedno 5ti tisícové sedlo Paso del Trapecio. Vzhledem k předešlé aklimatizaci na treku Santa Cruz bychom trek měli všichni zlvádnout. Poslední den na večer přesun DO Huarázu

15 den:
Přesun do Limy, popř. zastávka v jednom z městeček u Tichého oceánu. Zároveň může tento den posloužit jako den rezervní. Večerní oslava zakončení výpravy.

16. den:
Lima, podle času návštěva centra, nákup suvenýrů a odlet domů.

17. den:
Varinata A:
Přílet do ČR.

Varianta B: Pokud si chceš akci o pár dní prodloužit a zároveň hledáš výzvy, tak věz, že se Adam chce vydat po skonční akce na vrchol Pisco 5752m. Rád k sobě přibere pár dobrodruhů, kteří s ním budou na laně. Pokud máš zájem, dej vědět Adamovi, domluví se s Tebou.

Odpovědnost:  Výstup na Pisco je čistě Tvojí osobní, individuální aktivitou. Pro Expedition Club končí výprava posledním dnem, tedy 17. den výpravy. Organizátoři nejsou kompetentní, aby kohokoliv vedli na Pisco. Tuto kompetenci mají pouze horští vůdci UIAGM, kterými organizátoři nejsou. Na horách se pohybujete na svou plnou vlastní zodpovědnost. 

Plán akce je pouze orientační a je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.