Silvestr uprostřed Atlantiku - Azory - Poslední místo

Termín27. 12. - 03. 01. 2019
OdjezdTermín se může posunout o 1-2 dny podle letenek
DestinacePortugalsko
Účastníků9
Cena9 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Tradiční silvestrovské výpravy jsme pořádali vždycky do sněhem zasypaného kraje. Buď se sněžnicemi na nohou, nebo alespoň s boby pod zadkem :-) Ani letos tomu nebude jinak, ale rozhodli jsme se opět zařadit taky něco pro ty, kteří rádi vymění křupání sněhu pod nohama za scenérie plné ostrých sopečných vrcholků, bujnou vegetaci a příjemné teploty na konci prosince… Mám na mysli Azory, sopečné ostrovy uprostřed Atlantského oceánu, které jsou krásně rozmanité. Loni se výprava moc povedla takže si ji letos pod vedením Polďase zopákneme. Ostrov Sao Miguel nabízí spoustu krás a je tu možnost taky přeletět na některý z dalších ostrovů! Co všechno nás teda čeká? Budeme se toulat krajinou, na kterou naše oko není tolik zvyklé, koupat se v oceánu, v horkých pramenech, stanovat na divoko, sledovat úchvatné západy slunce nad oceánem, vystoupáme na nejvyšší horu a prozkoumáme jediné čajové plantáže v Evropě a spoustu dalších parádních míst. Zvu tě tedy tímto na silvestrovskou výpravu na Azory. Bude to stát za to!

Malá ochutnávka

Komu je tento silvestr určen?

Tato akce je pro ty, kteří nechtějí na silvestr tam, kde rtuť teploměru padá pod bod mrazu a po ránu je třeba půl hodiny rozmrzat :-). Nebude to sice ani opalovačka na pláži, ale můžeš čekat příjemné teploty mezi 15 - 20 °C. Máme v plánu lehké trekování po sopečném ostrově a koupání v termálních pramenech. Křížem krážem projezdíme ostrov, užijeme si spaní ve stanech na břehu jezer, vylezeme na nejvyšší horu ostrova a podíváme se na čajovou plantáž. Spát budeme min 3x v hostelech a zbytek nocí ve stanu. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Náročnost 3 z 5

Bude to hlavně pohodová záležitost, žádné velké strádání se konat nebude, takže houževnatost a nezdolnou vůli můžeš klidně vypůjčit kámošovi, který se chystá na sněžnice. Přibal radši úsměv na tváři a nepromokavou bundu, je možné, že trochu sprchne :-). Úplně flákat se ale taky nebudeme a protáhneme si svaly na kratším treku.  Ale neboj, žádné velké extrémy nebudou, jedeme si to hlavně užít!

Průvodce

Jan Polášek - Polďas

Polďas je srdcař. Precizní, odpovědný, pokorný, hloubavý a přitom i dostatečně střelený. Má nacestováno od Norska, Íránu, Damavandu, přes Rusko, Nepál, Gruzii a Kazbek až po spoustu dalších destinací v Evropě. A kromě toho je to hlavně lezec s největším morálem, kterého znám.

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000 m".

Polďas dostal spolu s Ondřejem Strakou čestné uznání ČHS za zimní přelez cesty "Šavle" (obtížnost M7) ve Vysokých tatrách v kategorii "Hory pod 6 000 m n.m. – mixový a ledovcový charakter".

Polďas je zároveň nejmladším Čechem, který stanul na vrcholu osmitisícovky ODKAZ. Polďasovy zápisky z expedice si můžete přečíst ZDE

Facebook hohohojaho@gmail.com +420 773 583 988 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Na Azory se dopravíme letecky do města Ponta Delgada. Lítá sem letecká společnost TAP a letenky se aktuálně pohybují kolem 270 E z Prahy s přestupem v Portugalsku. Na místě si pak půjčíme auta a ostrov křížem krážem projedeme. Bylo by fajn mít v záloze řidiče i z vašich řad.

Ubytování

Spát budeme ve stanech v různých campech na ostrově a 3 noci v hostelech nebo guesthousech, podle počasí.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude poslán cca 1 měsíc před výpravou. Ale budeme spát venku, tudíž stany, karimatky a zubní kartáčky s sebou.

Stravování

Ochutnávání místního jídla je vždy podstatnou součástí každého správného cestovatelského zážitku. Proto - z domu zásoby netahej - nakoupíš vše na místě. S radostí se také družíme s místními a třeba si domluvíme i ochutnávku nějaké místní speciality. Jídlo řešíš sám za sebe.

Víza a formality

Stačí ti občanka.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří CK Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavie ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

9 990 KčCena
27. 12. 2018 - 3. 1. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem auta, naftu, poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování v campech a hostelech/guesthousech
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.) 
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš 

Na rovinu. Program máme, nemusíš se bát :-) a bude parádní! Ostrov Sao Miguel je krásný a je zde spousta míst kam se podívat. Určitě jsi ale slyšel o našem projektu Nejvyšší evropské vrcholy. V tomhle projektu je samozřejmě i nejvyšší hora Portugalska - Ponta do Pico (2391 m), která leží právě na Azorech. Kámen úrazu je v tom, že se nachází na jiném ostrově než Sao Miguel, kam je nutné přeletět. Cena zpáteční letenky se aktuálně pohybuje kolem 180 EUR z Ponta Delgada. Ponta do Pico je monumentální vulkán, který se zvedá prakticky z hladiny oceánu, takže je to slušná výzva. Je to navíc nejvyšší bod celého středoatlantského hřbetu! No a ostrov Ilha do Pico je nádherný a podstatně méně turistický než Sao Miguel. Tahle varianta by se nám hrozně líbila a věřím, že většině z vás taky. Nicméně přelet navíc mezi ostrovy znamená min 180 EUR navíc, proto tuto variantu necháváme jako plán B a jestli se dohodneme, že do toho jdeme, program předěláme. Tak co ty na to? 

1. den: Přílet do Ponta Delgada (bude záležet na času příletu, podle toho se bude odvíjet program prvního dne) vyzvednutí auta z půjčovny a prolídka města. Možnost navštívit ananasové plantáže Ananases A Arruda. Nocleh v Ponta Delgada v hostelu.

2. den: Přejezd k jezeru Sete Cidades a trek kolem kráteru starého vulkánu. Spaní v campu poblíž jezera.

3. den: přejezd na východní pobřeží k horkým pramenům Ponta do Ferreira a koupání. Přesun do vesničky Mosteiros, pojdeme si trochu pobřeží, dáme oběd a vystoupáme na přilehlý vrcholek Pico do Mafra, odkud bude krásný rozhled po okolí. Pak přejezd do střední části ostrova. Spaní poblíž Lagoa do Fogo.

4. den: výlet k vodopádu Salto do Cabrita a návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech. Procházka v okolí jezera lagoa do Fogo. Odpoledne přejezd k jezeru Lagoa das Furnas. Ve vesnici Furnas jsou rovněž termální prameny, kde se dá koupat. Spaní v campu.

5. den: Trek kolem jezera Lagoa das Furnas a výstup na Pico do Ferro. Večer nakopneme pořádné silvestrovské oslavy! Ubytování v hostelu v Algarvia.

6. den: Výstup na Pico da Vara nejvyšší vrchol ostrova, výlet k jezeru Poco Azul. Navečer přesun do campu v Porto Formoso.

7. den: Návštěva jediných Evropských čajových plantáží Porto Formoso a Gorreana a jejich okolí. Přesun zpět do Ponta Delgada

8. den: Odlet do zpět ČR

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.