27. 4. - 8. 5. 2024
19 990
letenka cca 13000 Kč
více
27. 4. - 8. 5. 2024

Výprava do neznáma - letecky

Plánuješ rád? Máš všechno dokonale připravené a rozepsané? Dovolená v Jugoslávii? První automobil? Sociální jistoty... Tak se na to vykašli! :-)

Expedice #965
12 dnů27. 4. - 8. 5. 2024
Evropa, Asie, Afrika, Severní Amerika, Jižní AmerikaCelý svět, Neznámá
9Účastníků
Náročnost
3 z 5

Jen málokdy se věci vyvíjí podle tvých plánů a většinou se musíš umět přizpůsobit situaci. A to tě na téhle akci naučím! Cílem je ukázat ti, jak fajn je cestovat bez toho, aniž by ses předem musel připravovat, bez toho, aniž by sis vytvořil očekávání, a bez toho, aniž by sis den po dni odškrtával položky z itineráře :-) Jednou jsem takhle přemýšlel, jak se na spoustě mých cest něco pokazilo a úplně to změnilo průběh akce. Já se tomu prostě musel přizpůsobit a přijmout to. Nakonec jsem došel k závěru, že tyhle nenadálé změny měly většinou za následek super zážitky, které překonaly to, co jsem týdny dopředu plánoval a na co jsem se těšil.A právě tohle je důvod, proč tě chci pozvat na tuhle akci, nemusíš totiž plánovat vůbec nic. Nebudeš vědět, ani kam pojedeš, co bude zítra, kde budeme spát nebo jak si seženeme jídlo,prostě se uvolni a nech věci plynout :-) Sejdeme se na letišti, já ti dám do ruky letenky a pak spolu nasedneme na letadlo a poletíme. Bude to Afrika? Blízký Východ? Asie nebo nějaký postsovětský stát? Uvidíme...
Jedno je ale jisté, bude to na jiném kontinentu, a dle předběžného výběru se máš na co těšit!

3
5
Průzkumník
Náročnost
Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem.

Náročnost se bude odvíjet i od výběru destinace. Výběr destinace bude probíhat následovně. Každý z vás řekne 3 státy kam nechce jet a 3 státy, kam vás to láká. Průvodce potom zvolí, kam vyrazíte. Může přitom zohlednit vaše indície, ale nemusí. Finální rozhodnutí je jen a jen na něm :)

zobrazit více
Přehled náročností

Víza a režim vstupu

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce "Výprava do neznáma" musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. Pokud bude třeba nějaké očkování, rovněž se to dozvíš. Pokud bude třeba víza předem, poskytneš průvodci plnou moc a on se o vše postará.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Letecká cesta do neznáma je vždy letecky. Letenka by tě měla vyjít do 15000 Kč. Již máme vytipované nějaké oblasti, kam by letošní cesta do neznáma mohla vést. Letenka je trochu dražší, ale bude to stát za to. Čekají nás přesuny letadlem, místními busy, vlaky nebo jinými dopravními prostředky - většinou využíváme místní dopravu, abys měl možnost potkat se s tamními lidmi. Nebojíme se ale ani soukromé dopravy. Prostě musíš být připraven na všechno. Je možné, že si na místě pronajmeme i vozidla. 

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme venku, vevnitř, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě ti doporučím vzít si s sebou karimatku a spacák . Před odletem ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber, maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Vybavení a půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody... anebo taky ne. Před odletem ti to upřesním, abys věděl, jestli se nachystat na mrazy za polárním kruhem nebo na přechody pouští nebo tropické dusno. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním e-shopu ZDE.

Co cestou uvidíš?

Tento popis je pouze ilustrační. V reálu může být úplně jiný, neber ho za slovo! Program samozřejmě záleží na destinaci, pokud v cílovém státu nebudou hory, samozřejmě nebude výstup na 4k horu. Pokud tam zas budou jen hory, pravděpodobně nepůjdeme do džungle :)

1. den

Odlet z blízkosti ČR nebo přímo z ČR.

2. den

První den v místě, kam doletíme - určitě ti povím něco o tom, kam jsem tě dovezl, představím ti místní kuchyni, zvyky a pokud to zákon dovolí, uděláme si seznamovací party . V opačném případě si dáme seznamovací čaj.

3. den

Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit. Víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

4. den

Čeká tě nejen poznávání kultury ve městech, ale i příroda, protože hory jsou naše radost, tak se do nich vypravíme!

5. den

Určitě zajdeme i za místníma.  Povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

6. den

Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí. Takže tě čeká pár dní v přírodě. Že by sis vylezl/a první třítisícovku?

7. den

 Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

8. den

Tenhle den si dáme nějakou místní adventure atrakci. Projedeme se na raftech nebo skočíme bungee nebo vysekáme díru v ledu a půjdeme se koupat anebo podojíme velbloudy?

9. den

Je třeba myslet i na sebe. Uděláme si relax a zůstaneme na jednom místě a budeme se prostě válet. Jestli to bude u moře nebo s výhledem na moře? Uvidíme.

10. den

Dnes se bude pravděpodobně chodit, chůze svědčí zdraví a protáhnout nohy není nikdy ke škodě. Nebo taky ne a budeme si celý den kodrcat zadek v místním buse.

11. den

Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

12. den

Výprava do neznáma končí, přílet do Evropy - někde blízko ČR.

ukázat další dny

Tvůj průvodceAnonymous guide

Detail průvodce
Martin Ksandr

Garant výpravy

Martin Ksandr

Co je v ceně

 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě. Možná půjčení vozidla
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • DPH dle zvláštního režimu
 • Pojištění proti úpadku CK

Co není v ceně

 • Jídlo a Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 
 • Letenku - max 15000 Kč 

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.