19. 10. - 26. 10. 2019
4 500
více
19. 10. - 26. 10. 2019
Již proběhlo

Tátové s dětmi - ze Španělska do Maroka - poslední místo

Všechno je jednou poprvé!

Expedice #431
8 dnů19. 10. - 26. 10. 2019
Španělsko, Maroko
8Účastníků
Náročnost
1 z 5

Všechno je jednou poprvé! Jsi-li muž a máš synka či dceru ve věku 3+, vyprav se s námi za vaším prvním dobrodružstvím! Legendární T4 projedeme jižní Španělsko, přeplavíme se přes Gibraltar a podél oceánu se spustíme k jihu. Celou výpravu pak zakončíme v Marrakeši.

Tahle týdenní výprava je určena pro táty s dětmi ideálně ve věku 3-8 let. Aktivity budou vybrány tak, abychom si užili moře, zabavili děcka a nestrávili celé dny v autě. Jisté a zajímavé body naší cesty jsou: zastávka v pohoří Sierra Nevada v obci, kde se suší vynikající šunka pro celý svět, Gibraltar, krmení opic, plavba do Afriky, Casablanca, Marrakeš. 

Jelikož jsou děti živel a jsou nevyzpytatelné, program přizpůsobíme jejich potřebám a vzájemně si vypomůžeme, když bude mít někdo z nás otcovské povinnosti. Filip s sebou bere již téměř čtyřletého syna. Protože s sebou budeme mít všichni děti, bude to poměrně nadstandardní týmovka :). Je však téměř jisté, že děcka vytvoří smečku a my už je jen ohlídáme. Nebojte se přijít s dotazy. Je to určitě zvládnutelné :-)

Na rovinu

Pokud už jsi byl sám s dítětem aspoň na tři noci (= podmínka), zvládneš to. Počítej s možným mírným nepohodlím, ale žádné drama. Děcka budou mít super zážitek a poprvé čichnou k velkému dobrodružství i jiným kulturám. Chlapská parta vytvoří prostředí, které je skvělé pro výchovu dětí - volný prostor pro zábavu s malým množstvím pravidel, která však budou nepřekročitelná.

Navíc si užijeme pozornosti a vstřícnosti místních, protože bandu tatíků na cestě asi ještě neviděli :-D

1
5
Požitkář
Náročnost
Tohle bude pohodička
Pro zvládnutí této výpravy nemusíš být žádný sportovec. Je určena všem, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Maroko i Španělsko odpovídají evropským bezpečnostním standardům. Očkování není povinné, pouze doporučené, ale určitě ne žádné, které by dítko nemělo mít i u nás. Já půjdu se Šimonem na žloutenku A i B, ale to se mu stejně bude hodit i v budoucnu. K očkování - pokud si nejsi jistý, volej, pokud je nejistá mamka, ať zavolá. Jediné objektivní riziko jsou průjmy, které se budeme snažit především u děcek minimalizovat. Samozřejmostí je pouze balená voda a kvalitní strava. Pro mě je můj syn Šimon vším a určitě nechci nic zbytečně riskovat. Šimonova máma, která v Maroku osobně byla, považuje tuto zemi za bezpečnou a tím i celou výpravu. Pro výpravu chci souhlas obou rodičů. Před výpravou bude možnost se sejít, pobavit se a společně se poznat.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Poletíme do Malagy, kde na nás už bude čekat naše expediční T4. Auto bude připraveno na cestu až do daleké Gambie, ale my jej využijeme pouze po trase Malaga - Marrakech. Řidičem bude po většinu času Filip, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad.  Děti musí mít autosedačku! Vezmeme ji tedy s sebou v rámci zavazadla do podpalubí.

Ubytování

Spát budeme s ohledem na děti. Po vzájemné domluvě je možné spát i ve stanu, ideálně na pláži. Pronajímat budeme levnější hotely, prioritou je ovšem čistota ubytování.


Stravování

Díky automobilu není problém jezdit pravidelně do velkého obchodu a mít tak dostatek čerstvých potravin každý den. Každý účastník si sice standardně řeší jídlo po vlastní ose, nicméně v případě domluvy není problém připravovat pokrmy společně. Ubytování často disponují kuchyňkou, kde budeme moci uvařit. Auto bude rovněž opatřeno plynovou bombou, takže si můžeme uvařit i na ní. 


Vybavení a půjčovna

Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Nebudeš ale potřebovat nic speciálního. Vezmeme si stan, spacák, hygienu, oblečení, plavky, čelovku, základní nádobí a doklady. Budeme mít komfort auta, a kdybychom něco zapomněli, bez problému to můžeme dokoupit po cestě.


Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

1. den: 
Přelet Praha/Vídeň - Malaga.

2. den: 
Dopoledne prohlídka Malagy. Můžeme zajet i k moři okoupat se. Odpoledne přejezd do pohoří Sierra Nevada do městečka Treveléz. Podíváme se, jak se dělá sušená šunka, a budeme spát v hotýlku v horách.

3. den:
Ráno strávíme v horách na čerstvém vzduchu. Odpoledne přejezd ke Středozemního moři, spaní na pláži nebo v apartmánu. 

4.den:
Necháme děcka chvíli na jednom místě, ať si pohrají. Odpočinek, dětské hry, koupačka, možná krátký výlet po okolí. Spánek na stejném místě.

5. den: 
Ráno přejezd a prohlídka Gibraltaru. Navštívíme např. Gibraltar Museum a projedeme se lanovkou, nakrmíme opičky. Spánek na Gibraltaru.

6. den:
Přejezd trajektem do Afriky. Kolem oceánu pojedeme až do Cassablanky. Spaní v hotelu.

7. den:
Odpoledne příjezd do Marrakeche. Prohlídka centra města Marrakech, hlavně náměstí Djemaa El Fna a přilehlé nekonečné tržnice.

8. den:
Odlet domů do ČR.

ukázat další dny

Tvůj průvodceFilip Vítek

Otec
storyteller
kamarád
tahoun skupiny

Filip má skoro čtyřletého syna Šimona, který je mimochodem i nejmladší člen Expedition Clubu! Každá osobnost i projekt má svůj progres, a tak se vyklubala historicky první výprava Expedition Clubu s dětmi. Jsme rádi, že ji vede právě Filip, budete v dobrých rukou. Nastal čas vychovávat si vlastní dobrodruhy. Můžeš být u toho! 

Detail průvodce

Složíme se pouze na společné náklady, viz tabulka níže. Vzhledem k tomu, že cena paliva, trajektu, dálničních poplatků, parkingu, pojištění auta atd. je cca 15.000 Kč + když započítám pronájem vozidla a ještě nějaké peníze na ubytko pro Filipa, bylo by nefér to dělit např. čtyřmi lidmi, kdyby se více účastníků nepřihlásilo. Uděláme tedy jednoduchou rovnici. Dospělý - táta = 4500 Kč. Dítě =1500 Kč. Místo máme pro 3 táty a 4 děti.


Co je v ceně

  • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
  • Transport Malaga - Marrakech
  • Trajekt auta přes Gibraltar
  • Organizátor Filip, který se o vás postará (pokud se zrovna nebude starat o Šimona :-) )

Co není v ceně

  • Všechno ostatní jako jídlo, ubytování, vstupy, trajekt, letenky, pojištění atd.

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Účastníci kurzu horského průvodce

Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

Ještě váháš?