Výprava do Neznáma - letecky - Poslední místo

Termín14 - 28. 09. 2018
OdjezdPraha - letiště Václava Havla
DestinaceCelý svět
Účastníků8
Cena12 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Plánuješ rád? Máš všechno dokonale připravené a rozepsané?

 • dovolená v Jugoslávii
 • první automobil
 • sociální jistoty a pozitiva...

Tak se na to vykašli! :-) Protože jen málokdy se věci vyvíjí podle tvých plánů a většinou se musíš umět přizpůsobit situaci. A to tě na téhle akci naučím!

Když jsem jednou takhle přemýšlel (nestává se to moc často), jak se na spoustě mých cest něco posralo a úplně to změnilo průběh akce a já se tomu prostě musel přizpůsobit a přijmout to, tak jsem došel k závěru, že tyhle nenadálé změny měly většinou za následek super zážitky, které překonaly to, co jsem týdny dopředu plánoval a na co jsem se těšil a vytvářel si spoustu očekávání.

A právě tohle je důvod, proč tě chci pozvat na tuhle akci - nemusíš totiž plánovat vůbec nic. Nebudeš vědět, ani kam pojedeš, co bude zítra, kde budeme spát nebo jak si seženeme jídlo - prostě se uvolni a nech věci plynout :-)

Sejdeme se na letišti, já ti dám do ruky letenky a pak spolu nasedneme na letadlo a poletíme - bude to Afrika? Blízký Východ? Rusko nebo Himaláje?

Malá ochutnávka

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl akce

Cílem je ukázat ti, jak fajn je cestovat bez toho, aniž by ses předem musel připravovat, bez toho, aniž by sis vytvořil očekávání, a bez toho, aniž by sis den po dni odškrtával položky z itineráře :-) 

Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Výbava

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody. Před odletem ti to upřesním, abys věděl, jestli se nachystat na mrazy za polárním kruhem nebo na přechody pouští.

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance a taky tuhle zimu se vrací do Asie, tentokrát pobude v Ománu, na Srí Lance a Indii. Kromě toho prochodil Dračí hory v Jihoafrické republice, projel vlakem Indii a oblíbil si třeba Čínu. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5630 m.n.m) Sám se chce v budoucnu více podívat do hor, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti...

Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Čekají nás přesuny letadlem, místními busy, vlaky nebo jinými dopravními prostředky - většinou využíváme místní dopravu, abys měl možnost potkat se s místními lidmi. Prostě musíš být připraven na všechno.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme venku, vevnitř, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě ti doporučím vzít si s sebou karimatku a spacák - před odletem ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce Výprava do neznáma musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. 

Shrnutí    


12 490 KčMimořádný členský příspěvek
14. 9. - 28. 9. 2018 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Mimořádný členský příspěvek zahrnuje  


 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Společné přesuny místní dopravou
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Součástí Mimořádného členského příspěvku je také příspěvek na chod spolku Czech Expedition Club z.s.
Mimořádný členský příspěvek nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 
 • Letenku = 6490 Kč - hradí se spolu se zálohou na akci

 Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z blízkosti ČR nebo přímo z ČR.

2. den: První den v místě, kam doletíme - určitě ti povím něco o tom, kam jsem tě dovezl, představím ti místní kuchyni, zvyky a pokud to zákon dovolí, tak si dáme seznamovací party - v opačném případě si dáme seznamovací čaj.

3. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit - víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

4. den: Čeká tě nejen poznávání kultury ve městech, ale hlavně příroda - protože hory jsou naše radost - tak se do nich vypravíme!

5. den: Určitě zajdeme i za místními - povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili něco z toho, co nám chutná, uvařit.

6. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí - takže tě čeká pár dní v divočině.

7. den: Možná to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

8. den: Pár dní v horách (skoro) nikoho nezabije...

9. den: Po nějakém tom snažení v horách dáme i trošku pohody v údolí.

10. den: Tenhle den si dáme nějakou místní adventure atrakci - projedeme se na raftech nebo skočíme bungee nebo vysekáme díru v ledu a půjdeme se koupat anebo podojíme velbloudy?

11. den: Přechod pouště nebo polárních plání ti udělá dobře - člověk se fakt vyklidní a má čas přemýšlet...

12. den: Nejsou jen hory - i my to občas musíme uznat - takže se určitě půjdeme podívat i do města.

13. den: Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

14. den: Výprava do neznáma končí, přílet do Evropy - někde blízko ČR.