1
více

Kurzy lezení

Lákají tě skály, nebo chceš začít s lezením na umělé stěně? Skvělé! Nám se tento sport stal životním stylem a rádi tě do jeho tajů zasvětíme.

Expedice #919
1 den30. 11. - 30. 11. 2023
ČeskoČeská republika
10Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže, nebo u kříže na vrcholu hory a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super tréning těla i hlavy. Lezení vyžaduje totiž kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Poznat všechny aspekty lezení a proniknout do nich je běh na dlouhou trať. Chce to hlavně spoustu osobních zkušeností, které člověk sbírá celý život.


Existují jisté základy, které by měl každý lezec znát, ať už chodí odpoledne na umělou stěnu, nebo balí lano a matroš na výlet do skal. Kurzy lezení vždy přizpůsobujeme individuálním požadavkům a úrovni účastníků. Kurzy vedou je vždy akreditovaní instruktoři skalního lezení, nebo adepti na horské vůdce v maximálním poměru 1:3. 


3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Sportovní lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály, je to samozřejmě velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Při lezení si můžeš dát opravdu do těla, nebo si udělat pohodu a zbytečně to nehrotit. Záleží na tobě. 
zobrazit více
Přehled náročností

Jak kurzy probíhají

Po podání přihlášky Tě kontaktuje instruktor a společně se domluvíte na termínu a náplni kurzu. Snažíme se kurz maximálně přizpůsobit Tvé úrovni a požadavkům. Podle dohody můžeme např.:

 • Projít absolutní základy a uvést tě do lezení na umělé stěně. Naučíš se základní technice pohybu, bezpečně jistit a spouštět lezce. 
 • Projít sportovní trénink a zaměřit se na výkonnostní lezení, zlepšení techniky a posunutí celkové úrovně lezení.
 • Přejít z umělé stěny na skály, naučit se metodiku lezení ve sportovně zajištěných sektorech, dojištění druholezce, slanění, dopomoc, záchranné techniky, atp.
 • Uvést tě to problematiky tradičního lezení se zakládáním vlastního jištění
 • Můžeme tě pouze vzít zalézt na skály. Nemusíš se pořád učit, stačí si užít den na laně.

Délka kurzu

Jednodenní, nebo vícedenní, dle individuální domluvy.

Standardní jednodenní kurz:

 • Skalní lezení - Doba trvání kurz je cca 6 hodin, záleží na domluvě a lokalitě.
 • Umělá stěna - Doba trvání kurzu na stěně je cca 3-5 hodin.

Vybavení a půjčovna

 • Veškeré vybavení, kromě lezeček, ti zapůjčíme.

Co cestou uvidíš?

ukázat další dny

Tvoji průvodci

Tom Cimr

Tom Cimr

Srdcař
idealista
instruktor
horolezec

Největší srdcař, který do klubu vkládá to nejlepší ze sebe, za každou cenu. Expe je jeho denním chlebem, jeho vášní a občas i noční můrou. Tom patří do hor a rozhodl se jít jim v životě naproti. Jeho snem je stát se horským vůdcem UIAGM a od roku 2022 je tomuto snu o pořádný krok blíže - stal se oficiálně Adeptem na Horského vůdce!

Detail průvodce
Vít Dubec

Vít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Tak jak nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Cena je různá podle počtu účastníků kurzu.

Co je v ceně

Kurzy na umělé stěně:

 • 1500,- (1 osoba)
 • 2000,- (2 osoby)
 • 2500,- (3 osoby)
 • V ceně je kompletní zapůjčení materiálu kromě lezeček


Kurzy a lezení na skalách:

 • 1500,- (1 osoba)
 • 2000,- (2 osoby)
 • 2500,- (3 osoby)
 • Cena zahrnuje kompletní zapůjčení materiálu, kromě lezeček

Co není v ceně

Lezení na skalách:

 • Cena nezahrnuje dopravu na místo kurzu (skalní oblasti okolo Brna)


Lezení na umělé stěně:

 • Cena nezahrnuje vstup na stěnu

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 37 či 22 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.