30. 11. - 30. 11. 2023
0
více
30. 11. - 30. 11. 2023

Kurz skalního lezení

Lákají tě skály, nebo chceš začít s lezením na umělé stěně? Skvělé! Nám se tento sport stal životním stylem a rádi tě do jeho tajů zasvětíme.

Expedice #919
1 den30. 11. - 30. 11. 2023
ČeskoČeská republika
10Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže, nebo u kříže na vrcholu hory a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super trénink těla i hlavy. Lezení vyžaduje totiž kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Poznat všechny aspekty lezení a proniknout do nich je běh na dlouhou trať. Chce to hlavně spoustu osobních zkušeností, které člověk sbírá celý život.


Existují jisté základy, které by měl každý lezec znát, ať už chodí odpoledne na umělou stěnu, nebo balí lano a matroš na výlet do skal. Kurzy lezení vždy přizpůsobujeme individuálním požadavkům a úrovni účastníků. Kurzy vedou je vždy akreditovaní instruktoři skalního lezení, nebo adepti na horské vůdce v maximálním poměru 1:3. 


Jak kurzy probíhají

Po podání přihlášky Tě kontaktuje instruktor a společně se domluvíte na termínu a náplni kurzu. Snažíme se kurz maximálně přizpůsobit Tvé úrovni a požadavkům. Podle dohody můžeme projít absolutní základy a uvést tě do lezení na umělé stěně, pověnujeme se základní technice pohybu, metodice jak bezpečně jistit a spouštět lezce. Umíme se zaměřit na sportovní trénink a výkonnostní lezení, zkrátka aby sis zlepšil/a celkovou výkonnostní úroveň.


Pokud chceš přejít z umělé stěny do skal, naučíme tě základní metodiku bezpečného pohybu. Pokud už máš ve sportovních sektorech přelezeno dost, můžeme se zaměřit na lanové techniky, dopomoc, záchrany, nebo zakládání vlastního jištění.


Můžeme tě taky pouze vzít na skály a užít si celý den plný nejlepšího sportu na světě. O tom totiž lezení je :)

3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Sportovní lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály, je to samozřejmě velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Při lezení si můžeš dát opravdu do těla, nebo si udělat pohodu a zbytečně to nehrotit. Záleží na tobě. 
zobrazit více
Přehled náročností

Délka kurzu - jednodenní kurz

Skalní lezení - Doba trvání kurzu je cca 6 hodin, záleží na domluvě a lokalitě. Většinou se pohybujeme na skalách v okolí Brna, nebo na Vysočině. Záleží především na tvém zájmu, energii a denním světle. Zkrátka měl/a by sis užít plnohodnotný den na skalách.

Umělá stěna - Doba trvání kurzu na stěně je cca 3-5 hodin.

Vícedenní - dle individuální domluvy.

Vybavení a půjčovna

  • Veškeré vybavení, kromě lezeček, ti zapůjčíme.

Co cestou uvidíš?

1. den

Strávíme spolu 1 den na stěně nebo na skalách, vše závisí na domluvě a lokalitě. Důležité pro nás je, ať si odneseš pozitivní zážitek z kurzu, nové znalosti a motivaci k dalšímu lezeckému rozvoji. 

ukázat další dny

Tvoji průvodci

Jan Polášek

Jan Polášek

Hledač smyslu
potírač lhostejnosti
environmentalista
lezec

Nikdo z nás mu neřekne jinak než Polďas nebo Poldík. V jiných kruzích je zase znám jako Pozdrav. Jeho pravé jméno Honza totiž působí svou všedností trochu nepatřičně k někomu tak osobitému. Polďas je neskutečný srdcař, precizní, odpovědný, pokorný a hloubavý, přitom i dostatečně praštěný a tak trochu pankáč. Má procestováno od Yosemit, Nepálu, Íránu, přes Rusko, Jordánsko, Gruzii, až po všechny kouty Evropy. 

Detail průvodce
Tom Cimr

Tom Cimr

Srdcař
idealista
instruktor
horolezec

Největší srdcař, který do klubu vkládá to nejlepší ze sebe, za každou cenu. Expe je jeho denním chlebem, jeho vášní a občas i noční můrou. Tom patří do hor a rozhodl se jít jim v životě naproti. Jeho snem je stát se horským vůdcem UIAGM a od roku 2022 je tomuto snu o pořádný krok blíže - stal se oficiálně Adeptem na Horského vůdce!

Detail průvodce
Vít Dubec

Vít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Stejně jako nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Cena je různá podle počtu účastníků kurzu.

Co je v ceně

Kurzy na umělé stěně:

  • 1500/2000/2500,- (1-3 osoby)

Kurzy a lezení na skalách:

  • 2500/3500/4500,- (1-3 osoby)
  • Cena zahrnuje kompletní zapůjčení materiálu, kromě lezeček

Co není v ceně

Lezení na skalách:

  • Cena nezahrnuje dopravu na místo kurzu (skalní oblasti okolo Brna). Snažíme se ale domluvit na společnou dopravu a můžeme nabídnout spolujízdu z Brna.

Lezení na umělé stěně:

  • Cena nezahrnuje vstup na stěnu

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Tuto výpravu/kurz/školení, organizuje firma Expedition Club community s.r.o. IČ: 19238355. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více ve smluvních podmínkách.