Martin Půlpán

Cestovatel
spisovatel
diskžokej
neposeda

To, co zažiješ a poznáš, je daleko důležitější než veškeré materiální statky světa. Martin je toho živoucím důkazem. Těžko bys hledal člověka s větší energií a entuziasmem pro cestování, poznávání kultur či antropologii. Žádná poušť pro něj není dost vyprahlá, žádné pohoří dost vysoké a žádná oblast dost nebezpečná, aby se jí nevydal poznat. Pokud se chceš od někoho naučit, jak žít tady a teď, jsi na správné adrese. Martin procestoval polovinu států světa a v blízké době s tím rozhodně nehodlá přestat!  

Výčet jeho cestovatelských zářezů je obdivuhodný. On by sám ale řekl, že to není podstatné. Většina jeho cest totiž začíná tak, že sbalí malý batoh a vydá se prozkoumávat ta nejzapadlejší místa a regiony. Sám procestoval během 18 měsíců celou Hedvábnou stezku. Po zemi z Česka až do Barmy jen za pomocí stopu a místní dopravy.

Prozatím navštívil 96 zemí (plus neuznanou republiku Abcházii) a pevně doufá, že si jednou splní svůj největší sen - navštívit všechny oficiálně uznané státy světa. Aby toho nebylo málo, tak je i profesionální DJ. Protnout naše cesty s Martinovými nebylo snadné. Rok a půl jsme se naháněli po světě, než jsme se konečně potkali v Brně. Když jsme po 2 hodinách rozhovoru plného šílených historek z cest odcházeli vysmátí, oba jsme cítili, že tenhle sympaťák do naše týmu zapadne jak ozubené kolo. Martin je sice Lost Czech Man, ale rozhodně se s ním neztratíš. Udělej si obrázek sám. 

https://www.lostczechman.com/
Martin Půlpán

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy