22. 9. - 30. 9. 2023
18 990
více
22. 9. - 30. 9. 2023
Již proběhlo

Seakayaky Elba

Třetí největší italský ostrov svým tvarem připomíná prehistorickou rybu a nabízí křišťálově čisté moře. Co takhle obeplout Elbu na seakajaku?

Expedice #984
9 dnů22. 9. - 30. 9. 2023
EvropaItálie
7Účastníků
Náročnost
3 z 5
Ten pocit, když se ráno probudíš na pláži a kolem tebe se rozprostírá nekonečná voda. Jak je člověk najednou malinký, nicotný, a přitom svobodný a volný! Zadarmo ti moře nic nedá, ale pod vedením naší zkušené Cupi se naučíš, jak ho zkrotit. A za odměnu ti nabídne plné náruče nádherných scenérií! Probuď v sobě mořského vlka a vydej se s námi na seakajakovou plavbu kolem ostrova Elba. Inspirující místo plné malebných rybářských vesniček, impozantních skalnatých útesů a úchvatných pláží s tyrkysově modrým mořem. Na tento třetí největší italský ostrov byl vyhnán Napoleon Bonaparte a zosnoval zde plán, jak opět usednout na francouzský císařský trůn. Kdo ví? Třeba i tebe zde políbí múza a napadne tě plán, jak přebrat šéfův trůn! :-)

Seakayak

Mořský kajak je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho délku je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Už jsi někdy pádloval na moři a zvládáš alespoň 15 kilometrů.

Výprava je určena pro pokročilejší kajakáře. Ideální je mít za sebou některou z jednodušších akcí, hlavně je potřeba vědět, že ti kajak vyhovuje a zvládneš v lodi strávit několik dní po sobě. Pokud si chceš potrénovat pádlování na mořském kajaku, můžeš sledovat na facebooku naši kajakovou skupinku, kde se dozvíš, kdy a kde pádlujeme. 

zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována pro pokročilé kajakáře a klademe zde velký důraz na bezpečnost. Z tohoto důvodu je omezen počet účastníků na sedm. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a řadu zkušeností s plavbou od teplých moří po severské fjordy.

Víza a režim vstupu

Na výpravu si prosím vezmi dva platné cestovní doklady (občanka, pas), abychom předešli nepříjemným situacím v případě ztráty. Vzhledem k charakteru výpravy doporučujeme nepromokavě zabalit :-)

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou.

Ubytování

První a poslední den výpravy přespíme pod střechou v místním penzionu nebo apartmánu. V průběhu plavby budeme spát ve stanech nebo pod širákem na plážích. Na pobřeží si můžeme rozdělat ohýnek.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v pětilitrových pet lahvích. Většinu jídla si povezeme už z Brna. Budeme potkávat vesničky, rozseté podél celého pobřeží, bude tedy možnost dokoupit zásoby v obchodě, doplnit vodu a ochutnat místní kuchyni.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd z Brna do města Piombino a podle času příjezdu buď přejedeme rovnou na ostrov Elba, nebo si trajekt necháme až na další den.

2. - 8. den

Podle toho, jak nám vítr dovolí, obeplujeme celý ostrov Elba. Přesný itinerář trasy je ovlivňován počasím, hlavně intenzitou větru. Z hlediska rozlohy se jedná o největší ostrov Toskánských ostrovů a po Sicílii a Sardinii třetí největší italský ostrov (délka 29 km, šířka 18 km). Budeme se kochat kýčovitými liduprázdnými plážemi a typickým skalnatým pobřežím. Denně nás čeká asi 20 kilometrů pádlování, nocleh si budeme hledat na plážích. Při dobrém počasí usedneme večer s kytarou k ohýnku a podělíme se o své dojmy. Odpoledne osmého dne dopádlujeme zpět na místo startu a buď se ubytujeme ještě na Elbě, nebo přejedeme trajektem do pevninské části Itálie - městečka Portoferraio. Ubytujeme se v apartmánu, usušíme věci a oslavíme konec výpravy.

9. den

Pokud nestihneme přejezd již osmý den výpravy, tak se brzy ráno vylodíme v Portoferraio a zamíříme zpět do Brna. Příjezd v pozdních nočních hodinách.
ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Ondřej Švirák

Garant výpravy

Ondřej Švirák

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, nafta, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálniční poplatky s tím spojené
 • Pronájem mořského kajaku, záchranné vesty, nepromokavého pytle a další nutné vodácké výbavy
 • Zpáteční trajekt Piombino - Portoferraio
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapa oblasti
 • Práce má a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, záchranné pomůcky atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Ještě váháš?