Informace: Víkendovka - Přechod Bílých Karpat - PLNO

Termín10 - 11. 10. 2020
Odjezd10.10. v 5:15 Brno hlavní nádraží
DestinaceČeská republika
Účastníků9
Cena0,- Kč

Zobrazit detail akce Facebooková skupina

Akce je již bohužel PLNÁ


Víkendovky jsou kratší akce, které pořádá Expedition Club. Trvají maximálně prodloužený víkend a jejich cílem je hlavně ČR a pohraničí. Jejich účelem je poznat krásy blízkého okolí a strávit společně pohodový čas. Slouží také těm lidem, kteří váhají, jestli s námi někdy v budoucnu vyrazit, a chtějí nás poznat. Víkendovky jsou akce pro členy i nečleny klubu a jsou zadarmo, jedeme čistě jako skupina kamarádů!! Pouze se složíme na společné náklady. Tyto akce pořádáme jednou za měsíc. 

Pokud se chceš na víkendovku přihlásit, zvaž prosím zodpovědně, jestli se opravdu zúčastníš. Účast tě nic nestojí, ale pokud se na poslední chvíli odhlásíš, zůstanou zbytečně prázdná místa a ostatním zvedneš náklady. Ber tedy prosím přihlášku závazně.

Úvodem

Martin si na víkendovku vymyslel opravdovou výzvu, kterou převzal po Ondrovi Šperkovi, který ji šel minulý rok. Dostane tě z komfortní zóny a ukáže ti, že se v tobě schovává mnohem víc, než si původně myslel/a.  V plánu je přejít celé Bílé Karpaty a to vše za 2 dny, resektive za 36 hodin! Celkově nás čeká 100km a 3100 výškových metrů! Každou hodinu, včetně spánku, budeme muset ujít skoro 3km. Máš na to? 

Přihláška ZDE

Pokud se ti líbí myšlenka strávit s námi pár dní v Bílých Karpatech, můžeš vyplnit přihlášku. Vzhledem k tomu, že se jedná o víkendovou akci, přihláška je automaticky závazná (pokud se nedomluvíš s průvodcem jinak), takže ti budeme držet jedno z osmi volných míst.

Co je v plánu

Cíle jsou na víkendovku nemalé! V plánu je během 36 hodin přejít Bílé Karpaty od západu na východ. V sobotu  vyrazíme ze Strážnice a v neděli odpoledne dorazíme do Valašských Klobouků. Tyto dvě města od sebe dělí přesně 100,5 kilometrů turistických tras. Troufneš si na to se k nám přidat?  

Co si budeme povídat, nečeká Tě zrovna procházka růžovou zahradou, ale nebudeš na to sám/sama. Jsme tým, táhneme za jeden provaz a navzájem se podpoříme. Po tomto víkendu už o sobě nebudeš pochybovat. No a co si budeme povídat, bez dobré fyzičky to taky nezvládneš!

Přenocování ze soboty na neděli budeme chtít absolvovat primárně venku pod širákem, abychom zachovali co nejvíce způsob přechodu "unsupported", neboli bez pomoci/podpory. Spaní v hotelu by byl do jisté míry doping. V ideálním případě budeme spát pod širákem a stan si nebudeme vůbec brát. Vezmeme si jen lehkou alumatku a letní spacák, abychom šli co nejvíce na lehko. Kdyby ovšem hlásili déšť, zvážíme přespání v půli cesty v hotelu. Popř. si můžeme dopředu schovat věci na spaní u Velkého Lopeníku.

Trasa ZDE

Chceš-li vědět k programu víc, kontaktuj Martina (viz průvodce), nebo pošli přihlášku a on se ti sám ozve.

Členský příspěvek?

Tato akce je zadarmo. Bude tě stát pouze tvoje náklady na dopravu na místo, popř. ubytování.

Náročnost 4

Pro zhodnocení náročnosti koukni SEM.

Průvodce

Martin Ksandr TEAM
Kontakt: 603 788 117 nebo martin@expeditionclub.cz

Doprava

Tentokráte nebudeme mít auta, ale pojedeme pěkně veřejnou dopravou :-)

Sraz 10.10. 2020  v 5:15 v Brně na vlakovém nádraží. Odtam vlakem do Strážnice a rovnou na hřeben. Kdo chce, může přijet dříve a přespat se mnou v naší klubovně v Brně. Odtamtud je to pouze 10 min pěšky na hlavní nádraží. Pojedeme tímto vlakem. Výcho slunce je v 7:07, tzn to bude ideální timing :-)


Návrat: 11.10. vlakem z Valašských Klobouků domů, ať je to kamkoliv. Někdo pojede do Brna, někdo do Prahy, já třeba do Ostravy. Z Horního Lidče (zastávka hned vedle), jezdí co 2 hodiny přímý vlak "Valašský express" až do Prahy.

Ubytování

Spát budeme pod šírákem v bivaku, takže letní spacák a alumatku (kvůli váhy)  s sebou. Na případném spaní v hotelu se ještě domluvíme podle počasí, ale pokud to půjde, chceme spát venku, počítejte s tím. 

Stravování

Každý vlastní, vezmi si svačinku s sebou z domu :-) Po cestě půjde dokoupit někde jídlo.

Výbava

Ideálně tenisky, 2x náhradní ponožky, větrovku, nějaké to oblečení, malou lékárničku a dobrou náladu :-) Pokud něco nemáš, můžeš si vybavení půjčit v naší půjčovně ZDE.