Něco málo o nás

Expedition Club jako takový funguje od roku 2010, kdy se konala historicky první akce v italských Dolomitech. Od té doby uplynulo již spousty času a Expedition Club si prošel mnohými změnami. Začátky byly poněkud divoké, kdy se prostě vzalo auto a jelo se na Ukrajinu, Saharu nebo Balkán. Největší přerod nastal na jaře roku 2014, kdy se Albert potkal s Martinem. Zjistili, že je to věc, která dělá jejich bytí smysluplným. A tak s nadšením začali rozšiřovat působnost o spoustu dalších destinací, ať již pro ně známé či neznámé. Na podzim téhož roku se rozhodli uvázat Expedition Clubu na trvalo a od té doby se mu věnují ve veškerém svém čase. Za ten rok a půl se na činnosti Expedition Clubu začalo podílet spoustu dalších skvělých lidí a my pevně věříme, že tomu tak bude i nadále.

Dnešní podoba Expedition Clubu jako takového je datována na začátek roku 2015. Když jsme přemýšleli jakou právní formu pro nás zvolit. Byla to celkem jednoduchá volba. Ze všech nabízených forem se jako jediný nabízel spolek. Spolek (dle starého občanského zákoníku nezisková organizace) ideálně vyhovuje naší vizi, cíli, filosofii, činnosti i úmyslu s jakým provozujeme a do budoucna chceme provozovat Expedition Club. Tak jak to vyžaduje zákon i my už dávno veškerou energii vkládáme zpět do spolku. Našim cílem není obohatit se v klasickém chápání. Naším cílem je obohatit se o zkušenosti, zážitky, poznání, výzvy, šílené věci, které děláme a o super lidi, které během toho všeho poznáváme. Tito lidé vytváří to, čím Expedition Club je. Skupina lidí, kteří milují cestování a výzvy a cítí se mezi námi dobře. To je ten důvod proč jsme založili Czech Expedition Club z.s., to je ten důvod proč věčně nejsme doma, spíme méně, než je zdrávo a pak jsme někdy protivní. Pevně věřím, že se Ti líbí, co a jak to děláme a třeba se někdy potkáme na jedné z našich výprav expedic či jen na kávě v naší expediční klubovně v Brně. 

Expedition Team! 

A zde již jsou lidé, kteří se podílí na činnosti Expedition Clubu. Všem moc děkuji! Kromě níže zmíněných se jedná taky o spoustu dalších lidí, kteří dělají drobné práce, ale nejdou vidět či nám jen dávají podporu :-)

Martin Ksandr

Martin je jedním z tahounů Expedition Clubu. Pomáhá formovat to, kde se Club nyní nachází, a věnuje mu veškeré své úsilí. Přemýšlím, jak bych vám Martina představil. Mohl bych vám dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů i přesto, že sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych vám vyprávět, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq 7492 m, nebo vrcholy v tádžickém Pamíru - Pik Korženěvské, Pik Moskevské Olympiády, Pik Vorobiev. Mohl bych dlouze vykládat o přechodu zamrzlého jezera Inari za severním polárním kruhem, o Elbrusu, o Ladakhu, o Peru, Bolívii, Thajsku, Indonésii, Kambodži, Maroku, Gruzii, Jordánsku, Arménii, Náhorním Karabachu, Rusku, Ugandě, Ománu a pokračovat v tom do nekonečna. Namísto toho vám řeknu jenom tohle: Vydejte se s Martinem na expedici a sami poznejte, jaký je to člověk!

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m".

Martin společně s Kudrnou alias Janem Haráčem míří tento rok do Pákistánu zdolávat nové vertikální směry. Koukni na jejich expedici ZDE

Facebook martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Vít Dubec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, nenašel bych na tuto otázku stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na kole se cítí jako doma a aby toho nebylo málo, po večerech očarovává ostatní svou hrou na kytaru. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí ze zasněžených vrcholků Alp a Kavkazu, kde vylezl nejednu horu včetně Kazbeku, v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku, a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

Facebook dubec.vit@gmail.com + 420 737 876 276 Reference

Adam

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude, kromě Ruska a Islandu. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil první 3 měsíce roku 2016 na Srí Lance a na zimu se opět vrací do Asie, tentokrát pobude v Ománu, na Srí Lance a pak měsíc na Borneu. Kromě toho prochodil Dračí hory, projel vlakem Indii a oblíbil si třeba Čínu. Sám se chce v budoucnu více podívat do hor, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti.

Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Jan Polášek - Polďas

Polďas je srdcař. Precizní, odpovědný, pokorný, hloubavý a přitom i dostatečně střelený. Má nacestováno od Norska, Íránu, Damavandu, přes Rusko, Nepál, Gruzii a Kazbek až po spoustu dalších destinací v Evropě. A kromě toho je to hlavně lezec s největším morálem, kterého znám.

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000 m".

Facebook hohohojaho@gmail.com Reference

Jan Haráč - Kudrna

S Honzou jsem měl to štěstí potkat se již před osmi lety. Dlouhá léta jsme spolu intenzivně cestovali do všech koutů světa. Od nejvyšší hory Afghánistánu, Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži, Ruska až po našemu srdci blízké Vysoké Tatry. Kromě toho stihl přejít napříč zamrzlý Bajkal, projet křížem krážem celou Tanzánii, prozkoumat Chilské Andy a mnoho dalšího. Je to člověk, kterému věřím nade vše, a proto jsem byl nadšený, když mi řekl, že se rád přidá do našich řad. Vítám ho v týmu a těším se, že nás (a koneckonců i vás) obohatí o své zkušenosti!

Facebook janharac@gmail.com Reference

Sofya Arsentyeva

Co bych o Sofyi napsal? Dělal jsem si z ní srandu, že tady napíšu, že je srdíčko. Ono to ale není sranda, je to pravda! Sofye je do jisté míry takové srdce Expedition Clubu. Je jakési "social glue", které nám s jasnou vizí a cílem pomáhá držet v Klubu pořádek. Troufám si říci, že bez ní by tady nastal chaos a stres. Jsme moc rádi, že je mezi námi. No a nově ji vítám i v týmu průvodců, jelikož jede v létě na výpravu na Sibiř - důvod je jednoduchý - jede domů, a proto je tou nejlepší průvodkyní po ruské Sibiři.

Facebook arsentyevasofya@gmail.com 775395989 Reference

Ondřej Švirák

Ondra je sportovec :-) A královským sportem jeho duše je běh, kterému podle svých slov věnuje tak moc, jak jen to jde, a pořád má pocit, že to není dost. Patří mezi ty blázny, co běhají 100km závody, což je pro většinu z nás nepředstavitelné. Píše si blog, který je super - odkaz máš pod tímhle textem :-) Má rád hory, pouště nebo moře, je mu to prakticky jedno, a tak ho můžeš potkat na spoustě akcí. Tenhle rok přeběhl v super čase GR20 na Korsice, v minulosti dokončil jako nejmladší Čech Tour du Mont Blanc a příští rok se třeba opět vydá do Himálají nebo jiným horám mu podobným.

Facebook Web o.svirak@gmail.com 721169595 Reference

Jan Žert

Honza Žert je borec, který má rád Jižní Ameriku, a to tak, že se rozhodl na tomhle kontinentě strávit většinu svého času. A tak přejíždí mezi vrcholky And, Pacifikem a plážemi Rio de Janeira, zapáleně vypráví lidem o inckých pyramidách a těší se na pozorování tučňáků na Ohňové Zemi. Pokud plánuješ zažít Jižní Ameriku, je Honza tím nejlepším v našich řadách.

Facebook zert.jan@gmail.com 602 410 594 Reference

Dany Pacholík

Dany je zkušený borec, který jezdil adventure akce už v době, kdy jsme tahali kačera! Chceš si skočit z letadla, vyšlápnout na skialpech nebo na běžkách projet Laponsko? Dany je tvůj člověk, který má nekonečnou trpělivost :-) Zkrátka veselý pohodář s filozofií - Vše ostatní počká, život ne..

Facebook Web dany.pacholik@gmail.com 734 176 864 Reference

Tom Cimr

Tom je borec - má spoustu aktivit, leze jako ďábel, maká v Hanibalu a cestuje. Letos na jaře si udělal kurz horského průvodce, v létě si projel Rusko a v srpnu 2016 vyrazil na Špicberky, s puškou na rameni, skupinkou lidí za zády a jiskrou v oku zdolával Tom ledovou krajinu. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v Expedition Clubu - vyráží vždycky skvěle připraven a dokáže se o tebe suprově postarat.

Facebook cimr.tomas@gmail.com 773 116 299 Reference

Martin Dubec

Marťas alias Citrus je týpek, co chodí po horách už odmala - Tatry a Beskydy má v malíku a mimo to je posedlý surfováním, se kterým začal v Anglii a od té doby sjíždí vlny Španělska, Francie nebo Maroka! Je velký jako horal a má rád čaj, Ukrajinu, Maroko a Bosnu :-)

martin.dubec@hotmail.com Reference

Matěj Štrunc

Matej je sice věkem náš nejmladší průvodce, ale nevypovídá to nic o jeho průvodcovských kvalitách. Neleze sice po osmi tisícovkách, ani se neplaví roky po rozbouřených oceánech, ale dokáže ti ukázat na cestování tu druhou stránku. Provede tě kulturou a příběhem země do které se sním chystáš odcestovat a představí ti ji v takových krásách, o kterých sis ani nemyslel, že má. Je to herec, muzikant, občasný biatlonista a veselá kopa. Ale jestli si myslíš, že s ním žádný dobrodružství nezažiješ, tak to se teda pleteš. Sám Matěj už byl zavřenej ve Švýcarsku, v Bělorusku, šla po něm ruská tajná služba a ukrajinské policajty má taky pěkně v malíku. Miluje hory, sever, sníh, a kolečkové lyže.

Facebook matej.strunc@gmail.com Reference

Barča Ďásková

Průvodce pro tuto akci nebude, bude jim totiž průvodkyně - Bára. Do Indie jezdí už 8 let a vždycky říká, že už tam příští rok nepojede a podívá se někam jinam. Každý rok to ale dopadne stejně. Vrací se tam, kde to má nejraději, do „Té, její vysněné.“ A proč do té Indie vlastně jezdí? Bára je členkou sdružení MOST, který pomáhá Tibeťanům v exilu. Každým rokem jezdí na celé léto do nejsevernější oblasti indické Himálaje – Ladakhu. Tam předává vybrané prostředky potřebným dětem, mnichům a stařečkům, které MOST podporuje. Nejvíce má vždycky radost, když se po roce potká s malými mníšky, kteří se na ni celou tu dobu těší. Bára má Ladakh projetý křížem krážem, zná většinu jeho zákoutí a spoustu místních. Ukáže ti vše možné i nemožné. Využij možnosti vidět i ta místa, kde by ses bez Báry jinak nedostal. Podíváš se na ranní puju. Skočíš za mníškama do školy, nakoukneš do umění tibetské kuchyně a mnoho dalšího. Nejsme cestovka, jsme EXPEDITION CLUB!

barbora.daskova@seznam.cz Reference

Silvestr Tkáč

Silvestr Tkáč - Silvestr je profesionální tlumočník do perštiny, v Íránu rok a půl studoval a považuje tento kout světa za svůj druhý domov. Perštinu studoval na institutu Dekhoda v Teheránu. Po večerech vypráví příběhy staré Persie a přes den neúprosně smlouvá s taxikáři. Dokáže Írán představit ze všech možných úhlů a pohledů od tradiční nábožensky založené společnosti po mladou vzdornou generaci Teheránské zlaté mládeže. Po dvou letech trápení v kanceláři se znovu rozhodl oprášit batoh a vyrazit znovu do světa jako průvodce. V současné době staví rovněž vozidlo na solární a větrný pohon, se kterým pojede letos do západní Afriky.


silvestr@tkac.eu Reference

Sabča Jelínková

Sabča je naše kulturní múza. Jednou z jejich největších lásek je tvoření hudebních a kulturních eventů a propojování lidí. Můžeš se s ní potkat na jejím fesťáčku Zubštejn času nebo na Výsadku, kam jezdí se svým milým a vyvádí lidi z jejich komfortní zóny. 

jelinsa@gmail.com 607049028 Reference