Něco málo o nás

Expedition Club jako takový funguje od roku 2010, kdy se konala historicky první akce v italských Dolomitech. Od té doby uplynulo již spousty let a prošli jsme mnohými změnami. Začátky byly poněkud divoké :-) Koncept Klubu se ustálil v roce 2014, kdy si Martin s Albertem řekli, že se chtějí Klubu věnovat na plno. Největší změny nastaly v roce 2017 kdy Klub po Albertovi převzal Martin. Od počátku klubu se do jeho činnosti zapojilo spoustu dalších skvělých lidí. Díky těmto lidem je Klub tam, kde je a my pevně věříme, že tomu tak bude i nadále.

Našim cílem není obohatit se v klasickém chápání. Naším cílem je obohatit se o zkušenosti, zážitky, poznání, výzvy, šílené věci, které děláme a o super lidi, které během toho všeho poznáváme. Tito lidé vytváří to, čím Expedition Club je. Skupina lidí, kteří milují cestování a výzvy a cítí se mezi námi dobře. To je ten důvod proč jsme založili Expedition Club, to je ten důvod proč věčně nejsme doma, spíme méně, než je zdrávo a pak jsme někdy protivní. Pevně věřím, že se Ti líbí to co děláme a jak to děláme. Doufám, že se třeba někdy potkáme na jedné z našich výprav, expedic či jen na kávě v naší expediční klubovně v Brně. 

Za tým Expedition Klubu Martin

Expedition Team! 

A zde již jsou lidé, kteří se podílí na činnosti Expedition Clubu. Všem moc děkuji! Kromě níže zmíněných se jedná taky o spoustu dalších lidí, kteří dělají drobné práce, ale nejdou vidět či nám jen dávají podporu :-)

Martin Ksandr

Martin je jedním z tahounů Expedition Clubu. Pomáhá formovat to, kde se Club nyní nachází, a věnuje mu veškeré své úsilí. Přemýšlím, jak bych vám Martina představil. Mohl bych vám dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů i přesto, že sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych vám vyprávět, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq 7492 m,  jak vylezl osmitisícovku Manásulu, jak podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak, nebo vrcholy v tádžickém Pamíru - Pik Korženěvské, Pik Moskevské Olympiády, Pik Vorobiev. Mohl bych dlouze vykládat o přechodu zamrzlého jezera Inari za severním polárním kruhem, o Elbrusu, o Ladakhu, o Peru, Bolívii, Thajsku, Indonésii, Kambodži, Maroku, Gruzii, Jordánsku, Arménii, Náhorním Karabachu, Rusku, Ugandě, Ománu a pokračovat v tom do nekonečna. Namísto toho vám řeknu jenom tohle: Vydejte se s Martinem na expedici a sami poznejte, jaký je to člověk!

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m".

Martin společně s Kudrnou alias Janem Haráčem v roce 2017 zkoušeli prvovýstup na pákistánský vrchol Sugulu Peak ZDE

Facebook martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Vít Dubec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, nenašel bych na tuto otázku stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na kole se cítí jako doma a aby toho nebylo málo, po večerech očarovává ostatní svou hrou na kytaru. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí ze zasněžených vrcholků Alp a Kavkazu, kde vylezl nejednu horu včetně Kazbeku, v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku, a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

Facebook dubec.vit@gmail.com + 420 737 876 276 Reference

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude, kromě Ruska a Islandu. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance a taky tuhle zimu se vrací do Asie, tentokrát pobude v Ománu, na Srí Lance, Borneu a pak měsíc v Austrálii. Kromě toho prochodil Dračí hory v Jihoafrické republice, projel vlakem Indii a oblíbil si třeba Čínu. Sám se chce v budoucnu více podívat do hor, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti. Na příští rok plánuje Mongolskou rallye v rámci které bude "závodit" na trase Londýn - Mongolsko - můžeš se ho na některé z akcí zeptat proč si vybral cestu přes Irán a Kazachstán :) 

Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Jan Polášek - Polďas

Polďas je srdcař. Precizní, odpovědný, pokorný, hloubavý a přitom i dostatečně střelený. Má nacestováno od Norska, Íránu, Damavandu, přes Rusko, Nepál, Gruzii a Kazbek až po spoustu dalších destinací v Evropě. A kromě toho je to hlavně lezec s největším morálem, kterého znám.

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000 m".

Polďas dostal spolu s Ondřejem Strakou čestné uznání ČHS za zimní přelez cesty "Šavle" (obtížnost M7) ve Vysokých tatrách v kategorii "Hory pod 6 000 m n.m. – mixový a ledovcový charakter".

Polďas je zároveň nejmladším Čechem, který stanul na vrcholu osmitisícovky ODKAZ. Polďasovy zápisky z expedice si můžete přečíst ZDE

Facebook hohohojaho@gmail.com Reference

Jan Haráč - Kudrna

S Honzou jsem měl to štěstí potkat se již před deseti lety. Dlouhá léta jsme spolu intenzivně cestovali do všech koutů světa. Od nejvyšší hory Afghánistánu, Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži, Ruska až po našemu srdci blízké Vysoké Tatry. Kromě toho stihl přejít napříč zamrzlý Bajkal, projet křížem krážem celou Tanzánii, prozkoumat Chilské Andy a mnoho dalšího. Je to člověk, kterému věřím nade vše, a proto jsem byl nadšený, když mi řekl, že se rád přidá do našich řad. Vítám ho v týmu a těším se, že nás (a koneckonců i vás) obohatí o své zkušenosti! V létě 2017 jsme společně podnikli expedici do Pákistánu, při které jsme se pokusili o prvovýstup na Sugulu peak ZDE.

Facebook janharac@gmail.com Reference

Sofya Arsentyeva

Co bych o Sofyi napsal? Dělal jsem si z ní srandu, že tady napíšu, že je srdíčko. Ono to ale není sranda, je to pravda! Sofye je do jisté míry takové srdce Expedition Clubu. Je jakési "social glue", které nám s jasnou vizí a cílem pomáhá držet v Klubu pořádek. Troufám si říci, že bez ní by tady nastal chaos a stres. Jsme moc rádi, že je mezi námi. No a nově ji vítám i v týmu průvodců, jelikož jede v létě na výpravu na Sibiř - důvod je jednoduchý - jede domů, a proto je tou nejlepší průvodkyní po ruské Sibiři.

Facebook arsentyevasofya@gmail.com 775395989 Reference

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší :-) Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Také si píše si blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

Facebook Web o.svirak@gmail.com 721169595 Reference

Jan Žert

Honza Žert je borec, který má rád Jižní Ameriku, a to tak, že se rozhodl na tomhle kontinentě strávit většinu svého času. A tak přejíždí mezi vrcholky And, Pacifikem a plážemi Rio de Janeira, zapáleně vypráví lidem o inckých pyramidách a těší se na pozorování tučňáků na Ohňové Zemi. Pokud plánuješ zažít Jižní Ameriku, je Honza tím nejlepším v našich řadách.

Facebook zert.jan@gmail.com 602 410 594 Reference

Dany Pacholík

Dany je zkušený borec, který jezdil adventure akce už v době, kdy jsme tahali kačera! Chceš si skočit z letadla, vyšlápnout na skialpech nebo na běžkách projet Laponsko? Dany je tvůj člověk, který má nekonečnou trpělivost :-) Zkrátka veselý pohodář s filozofií - Vše ostatní počká, život ne..

Facebook Web dany.pacholik@gmail.com 734 176 864 Reference

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, práci v hanibalu, lanáči a doufám že i u nás :-) S klubem projel Špicberky s puškou na rameni, divoký Kavkaz nebo třeba ledové Grónsko. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borce v Expedition Clubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu

Facebook cimr.tomas@gmail.com 773 116 299 Reference

Martin Dubec

Marťas alias Citrus je člověk, co chodí po horách už odmala - Tatry a Beskydy má v malíku a mimo to je posedlý surfováním, se kterým začal v Anglii. Od té doby sjíždí vlny Španělska, Francie nebo Maroka! Je velký jako horal a má rád čaj, Ukrajinu, Maroko a Bosnu :-) Už je to přes rok, co je v týmu Expedition Clubu a zapadl mezi nás, jakoby byl mezi námi odjakživa. On to má možná i v genech, je to totiž brácha od Víti Dubce :-D

martin.dubec@hotmail.com +420 732 286 783 Reference

Matěj Štrunc

Matej je sice věkem náš nejmladší průvodce, ale nevypovídá to nic o jeho průvodcovských kvalitách. Neleze sice po osmi tisícovkách, ani se neplaví roky po rozbouřených oceánech, ale dokáže ti ukázat na cestování tu druhou stránku. Provede tě kulturou a příběhem země do které se sním chystáš odcestovat a představí ti ji v takových krásách, o kterých sis ani nemyslel, že má. Je to herec, muzikant, občasný biatlonista a veselá kopa. Ale jestli si myslíš, že s ním žádný dobrodružství nezažiješ, tak to se teda pleteš. Sám Matěj už byl zavřenej ve Švýcarsku, v Bělorusku, šla po něm ruská tajná služba a ukrajinské policajty má taky pěkně v malíku. Miluje hory, sever, sníh, a kolečkové lyže.

Facebook matej.strunc@gmail.com Reference

Bára Ďásková

Průvodce pro tuto akci nebude, bude jim totiž průvodkyně - Bára. Do Indie jezdí už 10 let a vždycky říká, že už tam příští rok nepojede a podívá se někam jinam. Každý rok to ale dopadne stejně. Vrací se tam, kde to má nejraději, do „Té, její vysněné.“ A proč do té Indie vlastně jezdí? Bára je členkou sdružení MOST, který pomáhá Tibeťanům v exilu. Každým rokem jezdí na celé léto do nejsevernější oblasti indické Himálaje – Ladakhu. Tam předává vybrané prostředky potřebným dětem, mnichům a stařečkům, které MOST podporuje. Nejvíce má vždycky radost, když se po roce potká s malými mníšky, kteří se na ni celou tu dobu těší. Bára má Ladakh projetý křížem krážem, zná většinu jeho zákoutí a spoustu místních. Ukáže ti vše možné i nemožné. Využij možnosti vidět i ta místa, kde by ses bez Báry jinak nedostal. Podíváš se na ranní puju. Skočíš za mníškama do školy, nakoukneš do umění tibetské kuchyně a mnoho dalšího. Nejsme cestovka, jsme EXPEDITION CLUB!

barbora.daskova@seznam.cz Reference

Silvestr Tkáč

Silvestr Tkáč - Silvestr je profesionální tlumočník do perštiny, v Íránu rok a půl studoval a považuje tento kout světa za svůj druhý domov. Perštinu studoval na institutu Dekhoda v Teheránu. Po večerech vypráví příběhy staré Persie a přes den neúprosně smlouvá s taxikáři. Dokáže Írán představit ze všech možných úhlů a pohledů od tradiční nábožensky založené společnosti po mladou vzdornou generaci Teheránské zlaté mládeže. Po dvou letech trápení v kanceláři se znovu rozhodl oprášit batoh a vyrazit znovu do světa jako průvodce. V současné době staví rovněž vozidlo na solární a větrný pohon, se kterým pojede letos do západní Afriky.


silvestr@tkac.eu Reference

Sabča Jelínková

Sabča je naše kulturní múza. Jednou z jejich největších lásek je tvoření hudebních a kulturních eventů a propojování lidí. Můžeš se s ní potkat na jejím fesťáčku Zubštejn času nebo na Výsadku, kam jezdí se svým milým a vyvádí lidi z jejich komfortní zóny. 

jelinsa@gmail.com 607049028 Reference

Lenka Pazourková

Sleduješ náš Facebook a Instagram? Tak všechny ty moudré a vtipné posty má na svědomí právě Léňa, která je zářným příkladem toho, jak se člověk může s Expeditionem vyvíjet. Poprvé s námi byla předloni na výpravě v Bosně, teď už má za sebou Sibiř, Triglav či Gruzii. V říjnu vedla svou první víkendovku, která proběhla na kolech :-) Budeš s ní v dobrých rukách, na kole natěžko projela už Provence či Turecko, takže zalepit duši umí a ještě o tom napíše historku na Facebook :-D 

Facebook lenka.pazzina@gmail.com 603197411 Reference

Fridtjof

Pokud někde uvidíte jezdit tohoto fešáka, nebudete na pochybách, že je to vozidlo Expedition Clubu. Fridtjof je spolehlivá zadokolka, která nahradila Borůvku na pozici leadera naší vozové flotily.

Autíčko ví, co je pro členy a účastníky dobré a bezpečné.

  • Proto má řidič k dispozici masážní křeslo, pokud se teda té masáže někdo zhostí.
  • Jelikož se na předních sedadlech nesmí spát, aby měl kdo udržovat řidiče pozorného, neposkytuje Fridtjof moc místa na předním prostředním sedadle. Což je nesporná výhoda, takový člověk opravdu jen tak neusne a může bavit řidiče celou cestu :-D
  • Svým vzhledem získává pozornost ostatních účastníků silničního provozu, a proto ho nepřehlédnou, a tudíž ani nenabourají 8-)


Facebook Web Reference

Borůvka

Borůvka, naše historicky první auto. Nazýváme ji "dáma v letech", ale to jí neubírá na kvalitách! Nejradši jezdí po Ukrajině a Moldavsku, protože ví, že když náhodou přejede přes díru a nedejbože si něco urve, postačí "kladivo" a je zase ve formě. Tranďák je prostě ideální vozidlo na všechny povrchy světa :-) Dokud bude dýchat, určitě se jí nevzdáme a bude zdobit naši flotilu ještě další dlouhá léta!

Facebook Web info@expeditionclub.cz Reference

Vojta Lokša

Vojta je staronový člen Expedition Clubu. Nejdřív se s námi na výpravy vydával jako účastník, a to i přesto, že má nacestováno více než my všichni dohromady :-) Po čase slovo dalo slovo, sedli jsme si, probrali naše a jeho možnosti - no a teď ho vítám mezi expedičními průvodci!

Proč by měl být Vojta tím pravým, kdo s tebou pojede do Číny? To je jednoduché. Strávil zde dva roky svého života a umí plynně čínsky, což je v těchto krajích "docela" výhodou :-) To by ale nestačilo - prostě sedí lidsky do našeho týmu a my mu plně důvěřujeme.

No a mimochodem, má za sebou sedm let praxe organizování výprav do východní a jihovýchodní Asie a kromě Číny zná velkou část této oblasti. Chceš do Japonska? Jeď s Vojtou - umí japonsky. Chceš do Indonésie? Jeď s Vojtou, učí se indonésky. Vojta se prostě vyzná :-)

Facebook zenitse@seznam.cz Reference

Sheila

Sheila je náš Klubový hafan, který má za mámu a tátu Martina se Sabčou. Zatím je ještě miminko, ale až trochu vyroste, bude brázdit hory jako dáma  :-) Řekla nám o sobě: "Haf! Jsem čistokrevný sibiřský husky. Nejradši mám kousání všeho možného a taky hrabání čumákem v hlíně. Když zrovna nespím, tak ráda jím piškotky a bojuju s holuby." Reference

Víťa Wálek

Víťa patří na hory tělem i duší. Nějakou dobu byl součástí týmu Expedition Clubu. Pak přišla práce a vlastní projekty. To ale neznamená, že ho kdykoliv rádi neuvidíme mezi námi! :-) Víťa teď nejraději řádí na lyžích a zároveň dělá instruktora lyžování, skialpů, lezení na stěnách... no a rovněž dělá lavinové kurzy. Společně s Radkem pro naše členy i nečleny připravili tento lavinový kurz :-)walek.v@gmail.com Reference

Honza Harnoš

Honza je mezi námi čerstvě. "Dotáhl" jej Tom a hned na první schůzce jsme se naše postoje a hodnoty protly. Je to jeden z těch, který zkoumá blahodárný vliv hor a přírody působící na lidskou duši. Nechce od nich dostat jenom do těla a vybít si na nich energii.

Jako horský průvodce působí už od roku 2008. Brodil horské potoky v rumunských horách, často je v Alpách a Tatrách. Sám šel trek do základního tábora pod Everestem. Běžel na nejvyšší horu Španělska Pico del Teide na Tenerife. Byl skoro pět měsíců v Indonésii, na Bali. S horami má úzce spjatou radost ze zdolávání vertikálních směrů - vícedélkového lezení, stejně tak z dlouhých horských běhů.  


Web honza@hranicar-raje.cz Reference

Daniel Bokiš

Dan alias Ginger byl jedním z našich nejaktivnějších členů. Procestoval s námi  třeba Bosnu, Finsko, Ukrajinu, Rumunsko. Sám se vydal do spoustu dalších zemí, ať už je to Čína, Japonsko, Indonésie nebo třeba Norsko. A jak už to bývá, z aktivních členů se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Nyní je Dan jeden z členů týmu Expedition Clubu a jsem moc rád, že ho můžu přivítat mezi námi a že si mezi nás našel cestu :-)

Hodně štěstí Dane

daniel.bokis@gmail.com Reference