25. 4. - 30. 4. 2023
11 490
více
25. 4. - 30. 4. 2023
Již proběhlo

Chorvatsko na seakajaku Mali Lošinj

Vítr ve vlasech, kapky slané mořské vody ve tváři, hejna delfínů a my s pádlem v ruce.

Expedice #879
6 dnů25. 4. - 30. 4. 2023
EvropaChorvatsko
7Účastníků
Náročnost
3 z 5

Nabalit si vše co potřebuješ na následující dny do 5 mětrů dlouhé lodě a vydat se vstříc vlnám. Pokud nám bude počasí přát, vydáme se na plavbu kolem ostrova Mali Lošinj, který je vyhlášen hojným výskytem delfínů. Opuštěná pláž, zapadající slunce a tóny kytary. A co teprve to ráno, když se ti do stanu dere slunce skrz listy olivového háje. Moře ti dá svobodu, s pádlem v ruce se vydáme podél ostrova a na horizontu nám budou dělat společnost hejna racků a rybářské lodě. Řekni, nezní to lákavě? 

Mořský kajak je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho délku je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda. Chorvatsko má krom teplého moře jednu ohromnou výhodu - množství drobných ostrůvků s písečnými plážemi, na kterých se dá každý večer utábořit před dalším pádlováním. Tentokrát jeden z nich obeplujeme celý dokola - Mali Lošinj.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Už jsi někdy držel pádlo v ruce a zvládneš alespoň 15 kilometrů.

Už víš jak mořský kajak vypadá a první kilometry máš za sebou. Nemusíš mít zkušenosti z moře, to se naučíme na této akci. Ale i jako začínající kajakář bys měl mít před akcí za sebou alespoň jednodenní výlet na přehradě, abys věděl, že zvládneš v kajku s přestávkami nějaký čas sedět. Veškeré vybavení, jídlo i vodu si povezeme v kajaku s sebou.

zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována i pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme ve stanech nebo pod širákem na plážích. Na ostrovech si můžeme i rozdělat ohýnek a užít si kýčovitou atmosféru Jadranu. 

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5 litrových pet lahvích. Většinu jídla si povezeme už z Brna. Ostrov je obydlený, minimálně jednou bude možnost dokoupit zásoby v obchodě a ochutnat místní kuchyni.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém. 

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Večerní odjezd z Brna na ostrov Krk. Odtud se jedním z prvních ranních trajektů dopravíme na ostrov Cres. 

2. den

V ranních hodinách dorazíme na ostrov Mali Lošinj. Po cestě si dáme dobrou snídani, nasedneme do kajaků a vydáme se na plavbu kolem ostrova. 

3. - 5. den

Podle toho jak nám vítr dovolí se budeme toulat kolem ostrova a přilehlých menší ostrůvků. Každý den napádlujeme hezkou porci kilometrů po moři. Budeme se kochat kýčovitými lidu-prázdnými plážemi a typickým skalnatým pobřežím. Pokud nám vítr dovolí usedneme večer na břehu moře s kytarou k ohýnku. Pokud nám bude počasí a moře přát, uvidíme delfíny, kterými je oblast hodně proslulá. Určitě také navštívíme nějakou restauraci. Karlovačko a chobotnicový salát musí být :).

6. den

Čeká nás poslední hodinka pádlování zpět k autu. Stavíme se na pozdní snídani nebo brzký oběd a vyrazíme zpět do Brna.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Pronájem mořského kajaku, záchranné vesty, nepromokavého pytle a další nutné vodácké výbavy
 • Trajekt
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapu oblasti
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, záchranné pomůcky atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Ještě váháš?