30. 5. - 2. 6. 2024
8 990
více
30. 5. - 2. 6. 2024
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Seakajaky - Spreewald

Německé Benátky. Stovky kilometrů kanálů na řece Sprévě. Čekají nás samoobslužná zdymadla, okurkový rádler, jablečné palačinky a čerstvý chřest.

Expedice #1132
4 dny30. 5. - 2. 6. 2024
EvropaNěmecko
8Účastníků
Náročnost
2 z 5
Mořské kajaky už nejsou u nás v Expedition clubu žádnou novinkou. Už víš jaké to je sbalit se do téhle dlouhé lodě a vydat se do slaných vln Jadranu? Dovedeš si ale představit, že sedíš v lodi a jsi uprostřed lesa? Výlet trochu z jiného soudku. Německý Spreewald je lesnatá oblast jejímž středem protéká řeka Spréva. V okolí hlavního koryta jsou stovky kilometrů přirozených i umělých kanálů a my alespoň pár desítek z nich prozkoumáme v seakajaku. Protože z většiny kanálů je to ke břehu coby kamenem dohodil (a někdy i mnohem méně) je výprava ideální i pro úplné začátečníky. Neurazí však ani zkušené mořské vlky, plout lesem je zkrátka úplně nový zážitek. 

Lužní lesy řeky Sprévy

Těšit se můžeš na spoustu samoobslužných zdymadel a nakládané okurky na 100 způsobů vč. okurkového rádleru. Mimo lesy budeme proplouvat vesničkami s typickou architekturou Lužických Srbů. Zkrátka vodáctví z úplně jiného soudku. Břehy v kanálech jsou téměř na dosah a nečekají nás proudy ani vlny. Akce je tak maximálně bezpečná i pro úplné začátečníky. Trasa je určena začínajícím kajakářům i všem co chtějí poznat něco úplně jiného než doposud. Díky bezpečnému prostředí je to ideální příležitost vyzkoušet zda zvládneš pádlovat více dní po sobě.  Denně nás čeká 15-20 kilometrů. I v tomto případě je však ideální mít za sebou krátkou vyjížďku v kajaku, ať alespoň trochu víš, do čeho jdeš. Můžeš využít pravidelného pádlování na brněnské přehradě.  Můžeš kontaktovat průvodce, Cupi ti určitě ráda odpoví na všechny otázky.

2
5
Turista
Náročnost
Začátečník první velká výprava s kajakem


zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Břehy v kanálech jsou téměř na dosah. Akce je tak maximálně bezpečná i pro úplné začátečníky. Nečekají nás proudy ani vlny. Budeme navíc plout s veškerým vybavením, jako kdybychom se plavili po moři. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme 4 noci v příjemném malebném kempu přímo u kanálu. V kempu je možné objednat si ranní pečivo, pro nevlídné počasí je zde vytápěná společenská místnost. Ubytování je v ceně výpravy.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). Na snídani je možné si objednat čerstvé pečivo. Svačinu na celý den si povezeme s sebou. Některé dny potkáme občerstvení přímo u kanálu. Okurkový rádler a typickou sprévskou palačinku rozhodně musíme ochutnat.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odjezd z Brna brzy ráno. Po domluvě je možný i nástup v Praze. Kolem poledne dorazíme do kempu, ubytujeme se, dáme si oběd a vyrazíme na první odpolední plavbu.

2. - 5. den

Každý den podnikneme pořádný výlet po kanálech řeky Sprévy. Vždy podle aktuální nálady a sil. Místní krajina toho nabízí hodně. Lužní lesy, dnes protkané kanály na kterých potkáš nejrůznější konstrukce, včetně samoobslužných zdymadel se kterými je správná sranda. Původní kraj lužických Srbů je zaslouženě národním parkem zapsaným v seznamu UNESCO.


Podnikneme jednodenní i jeden dvoudenní výlet na kajacích, aby si každý mohl vyzkoušet, jaké to je se sbalit "na těžko" do kajaku a připravit se tak třeba na těžší seakajakové výpravy.


V neděli si už jenom zpestříme dopoledne krátkou vyjídkou k Bismark tower a vrazíme na cestu zpět do Brna. Návrat ve večerních hodinách.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Pronájem kajaku, vesty a lodního pytle po celou dobu výpravy
 • 4 noci ubytování v kempu se zázemím ve vlastním stanu
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.