Jak to funguje?

Každý účastník výpravy či expedice se musí stát prvně členem. O členství zažádáte při podání přihlášky. Kdo není členem, bohužel s námi nemůže jet. S členstvím jsou spojena různá oprávnění i povinnosti. Kromě toho, že se jako člen budete moci účastnit našich výprav, bude vám umožněno využívat Expediční Klubovnu v Brně a čerpat i další výhody (lákavá je především 15 % sleva v Rock Pointu). Podáním členské přihlášky souhlasíte se Stanovami a Pravidly Spolku a seznamujete se s tím, jakým způsobem cestujeme, co děláme, jak to děláme a co od nás můžete čekat. Tak neváhejte a přihlaste se mezi nás. Svět je plný dobrodružství!

Naše filosofie

V Expedition Clubu objevujeme hranice svých možností. Saháme si na dno, překonáváme vlastní limity a poznáváme sami sebe. Teprve tváří v tvář nepředvídatelným situacím si uvědomujeme, co je opravdu důležité. Mění se naše hodnoty a v životě se posouváme o krok dál. Rádi bychom, abyste se také přestali bát, získali sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Chceme vám totiž ukázat, že trocha nepohodlí a strádání může být tou správnou cestou k nalezení štěstí a pohody. Protože skutečný život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna!

I přesto, že některé akce jsou "pouze" cestovatelské výpravy, tak i ty vás budou malými kroky posunovat vpřed. A pokud vytrváte, časem se přehoupnete přes svoje limity a budete moci zkoušet náročnější a větší věci. A nebojte, budeme přitvrzovat, abychom dostáli našeho názvu Expedition Club. 

Cestujeme zásadně v malých skupinkách do devíti lidí. Zakládáme si na komorní atmosféře a přátelských vztazích, proto i vy můžete ovlivňovat, co na cestách zažijeme. Od prvního dubna 2015 fungujeme jako zapsaný spolek, jehož členem se stanete bezplatně na požádání nebo při účasti na své první výpravě. V roce 2017 jsme rovněž založili cestovní kancelář, abychom dodrželi platnou legislativu. 

Pro koho jsou výpravy určeny?

Na výpravu se může přihlásit kdokoliv, ale je dělána na míru duševně mladým a energickým lidem. Skutečný fyzický věk není důležitý, důležité je to, na co se sami cítíte. Vítáme lidi usměvavé, veselé, otevřené novým zážitkům, kteří ještě nezlenivěli ležením u televize a se kterými je radost strávit pár příjemných dní. Rozhodně nezáleží na tom, jestli jste tvrdý chlapák nebo něžná slečna (za předpokladu, že uzvednete batoh). Taky nezáleží na tom, jestli do Afriky/Asie/Evropy jezdíte každý rok nebo jednou za sto let. Opravdu podstatné je to, kdo jste, co od života chcete a zdali máte chuť poznávat a objevovat nové věci. Důležitou vlastností je schopnost přizpůsobit se podmínkám cizího kraje, snést trošku nepohody a podat pomocnou ruku ostatním, když to bude potřeba. Další podmínkou je zdravý nadhled nad věcí. Probudit ve vás dobrodružného ducha je to, o co nám jde.

Snažíme se vytvořit přátelskou atmosféru a pohodovou skupinu lidí. Věříme, že více než 50 % zážitků je o lidech, se kterými jedeme, a proto se snažíme na delší akce vybírat si, kdo se mezi nás přidá. Nebereme každého. Člověk může jet na nejlepší místo na planetě, kde to bude krásami jen překypovat, vínem přetékat, ale ve chvíli, kdy tam budete s blbouny, tak si to moc neužijete. Oproti tomu stačí být třeba i v blízkých Beskydech a pokud tam budete se super lidmi, bude to stát za to.

Hodnocení náročnosti výprav a expedic

Láká vás to, ale obáváte se, zda na to fyzicky máte? Průvodci jsou sice připraveni vám kdykoliv pomoci, takže se nemáte čeho obávat, ale neměli byste podcenit ani přípravu. Rozhodli jsme se vám alespoň přiblížit, jak náročné jsou konkrétní akce. Doufáme, že vám to pomůže při rozhodování, zda je tato akce pro vás vhodná či ne. Tato škála hodnotí POUZE fyzické předpoklady. Velmi důrazně upozorňujeme, že v ní nejsou započítány žádné prvky nepohodlí a komfortu. Hodnocení náročnosti vytváří jeden člověk, který si prošel téměř všemi expedicemi, a tím je průvodce Martin. Proto by naše škála měla mít hlavu a patu ;-)

  1. Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abyste zvládli tuhle výpravu, nemusíte být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Podkarpatská Rus)
  2. Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav byste měli být schopni vyjít na lehko na kopec srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)
  3. Průzkumník: Pokud se chcete zúčastnit této akce, už byste měli mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měli byste být schopni ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 
  4. Výsadkář (ne pro každého): Myslíte, že na tom s fyzičkou nejste špatně a dokážete se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abyste zvládli tuto akci, měli byste být schopni jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem každý den tak 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky) 
  5. Galeje (Jen pro ty nejlepší): Co na to říct? Bez tvrdé přípravy to prostě nedáte! Tyto akce jsou pro tvrďáky, kteří umí zatnout zuby a vyhledávají výzvy, které se neshodují s každodenním životem. Není lehké zobecnit, jak byste měli být na tuto akci připraveni. Ale žádný strach, pokud se na takovou akci chystáte, určitě se s vámi nejdřív budeme chtít sejít. (Aconcagua)

Spolek a Stanovy Spolku

Expedition Club International, z.s. je Spolek zapsaný u Krajského soudu v Ostravě ZDE.

Zakládajícím dokumentem jsou Stanovy Spolku, se kterými se můžete seznámit na konci odstavce. Budeme rádi za jakéhokoliv člena nebo budoucího člena, který se chce aktivně podílet na chodu Spolku a organizaci výprav. Stačí, když přijdete se zajímavým nápadem, jak nám pomoci, a uvidíme, co se dá dělat. Pro seznámení se Stanovami Spolku klikněte ZDE.

Pravidla Spolku

Pravidla Spolku jsou důležitým dokumentem, který si pořádně prostudujte! Jedná se o ochranu jak Spolku, tak člena. I když nejsme fanoušky formalit, některé základní kameny dohody by měly být pevně dány. Při podání závazné přihlášky souhlasíte s těmito pravidly a z nich vyplývajícími právy a povinnostmi. Pro seznámení s Pravidly Spolku klikněte ZDE.

Cestovka a smluvní podmínky CK

CK Expediční klub s.r.o. je firma zapsaná u Krajského soudu v Ostravě ZDE.

Svou filozofií a pojetím výprav se Expedition Club liší od běžných cestovatelských Spolků, ale i tak musíme zajistit aspoň minimální právní rámec. Zřídili jsme tedy CK Expediční klub s.r.o., na který jsme navázali pojištění proti úpadku. Tím se snažíme ochránit nejen naše, ale především vaše zájmy. Proto jsou všechny letecké výpravy zajišťovány právě pod naší CK. Pro seznámení se smluvními podmínkami CK klikni ZDE.

Pojištění proti úpadku

Potvrzení o pojištění proti úpadku můžeš naleznout ZDE.

Pojištění proti stornu zájezdu

Na každou z našich Akcí se můžeš pojistit proti stornu zájezdu. Musíš tak ale učinit samostatně, z vlastní iniciativy. Není problém se připojistit proti stornu u jakékoliv pojišťovny, která nabízí tuto službu, na jakoukoliv naši akci. Takto se můžeš pojistit proti nepředvídatelným situacím. Např. zdravotní indispozici, která ti neumožní účastnit se akce. Pro uzavření pojištění storna zájezdu ti stačí podepsaná smlouva o zájezdu, která ti přijde ihned s potvrzením Tvé přihlášky. 

Zpracování osobních údajů - GDPR

Řídíme se pravidly oficiálního nařízení na ochranu osobních údajů. Chceš-li vědět k čemu a jak využíváme tvé osobní data nakoukni ZDE