Proč se stát členem Expedition Clubu?

Expedition Club je spolek, který spojuje všechny nadšence do cestování, sportu či dobrodružství, vlastně kohokoliv, koho nebaví sedět doma na zadku. Chceme sdružovat lidi s podobnými zájmy a touhou vyrazit někam na pár dní či týdnů a pořádně si to užít. Ale tím zdaleka nekončíme!
Protože moc dobře víme, že jakmile vylezeš na svou první dvoutisícovku, začneš se ohlížet po třítisícovce, a pak chceš ještě výš a ještě dál. Nechceme ti pouze ukázat kus světa, ale chceme, aby sis posunul své hranice, kondičku i cestovatelské sny. A proto děláme to, co nikdo jiný nedělá – organizujeme pro naše členy zdarma jedinečné akce a expedice.

Co vám to přinese?

Když jedete s námi, učíte se prakticky i sami cestovat. Někdy věci řešíme až na místě. Víme, že budeme spát v tom a v tom městě, ale nemáme zabookovaný hotel dopředu. Přijedeme na nádraží a až tam sháníme dopravu. Jelikož jste součástí skupiny, jste přímo u toho, když se zařizují věci. Občas po vás budeme chtít pomoc a občas se o sebe budete muset postarat na chvíli sami. Proto budete do příště schopni si tyto a další věci zařídit i na vlastní pěst. U nás se prostě jedná o cestování samo o sobě, nemáme nalajnovaný itinerář hodinu po hodině. Snažíme se co nejvíce splynout s okolím, využívat lokální prostředky, dodržovat kulturní zvyky a přátelit se s místními lidmi. Protože to je to, co dělá každou zemi unikátní. Kromě flóry, fauny a krajiny to jsou hlavně kulturní zvyky, lidé a jejich běžný, každodenní život, do kterého chceme nahlédnout.

Jaké tedy jako člen získáš výhody? Vezmeme tě na expedice, výpravy, víkendové akce, tréninky, přednášky, podělíme se s tebou o své znalosti např. při vyřizování víz, koupi letenek apod., půjčíme ti naše vybavení a další. Všechny výhody jsou popsány v následujícím odstavci.

Dva typy členství

V Expedition Clubu rozlišujeme dva typy členství – základní a aktivní. S každým typem se pojí jiné výhody a jiné závazky. Bez toho, abys byl naším členem, se nemůžeš zúčastnit žádné z našich super akcí. Inventura členů, tisk kartiček atd. se dělá jednou za čtvrt roku. První termín připadá na 1. 5. 2017. Pokud si nejsi jistý tím, zda jsi aktivním členem, nemáš členskou kartičku atp., počkej chvíli - všechno se dozvíš :-).

A) Základní členství  

Základní členství ve spolku získáš ve chvíli, kdy vyplníš přihlášku na některou z našich akcí, a my ti přihlášku schválíme. Výhody základního členství: 

1) Výpravy – účast na našich výpravách. Aktuální seznam chystaných výprav najdeš ZDE.
2) Víkendovky – pořádáme zdarma krátké akce, na kterých nás můžeš blíž poznat a udělat si představu o tom, co děláme, a jestli se s námi chceš vydat někam dál. Na aktuální seznam se podívej ZDE.
3) Sportovní tréninky – možnost se pravidelně sejít při sportu. Aktuální výpis tréninků najdeš na našem facebookovém profilu ZDE.
4) Půjčovna – pro naše členy máme k dispozici půjčovnu vybavení ZDE 
5) Konzultace a poradenství – chystáš se na nějakou cestu sám a nejsi si něčím jistý? Nestyď se nás zeptat – rádi ti poradíme, jak se na takovou výpravu nebo expedici připravit, co si vzít s sebou, jak si sehnat dopravu, vyřídit doklady, na co si dát pozor atd. 
6) Kulturní činnost v Klubovně – můžeš si zajít na zajímavé přednášky, srazy z akcí, promítání atd., v případě potřeby tu můžeš i přespat. Pro bližší info klikni ZDE.

B) Aktivní členství

Aby ses mohl stát aktivním členem spolku, je nutné splnit jednu z následujících podmínek:
- účast alespoň na třech zahraničních akcích spolku
- účast alespoň na jedné zahraniční akci, přičemž ti průvodce na základě pozitivního dojmu aktivní členství udělí
- chceš zjistit jestli jsi aktivním členem klubu? Zeptej se nás na: info@expeditionclub.cz

Aktivní člen získá nemalé výhody:
1) Expedice – pouze aktivní člen se může účastnit jedinečných expedic, které zdarma organizujeme! Co jsou to expedice a jaké máme momentálně v plánu, se dozvíš ZDE.
2) Akce a výpravy pro členy či aktivní členy – účast na specifických akcích a výpravách, které děláme jenom pro naše členy za „odměnu“. Mohou to být např. alpské výstupy. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.
3) Přednostní právo na účast na akcích – pokud se o poslední místa na výpravě uchází více zájemců, aktivní člen má vždy přednost a jede na výpravu s námi on. 
4) Členská kartička – bude ti vystavena frajerská kartička a na ní budeš mít kromě důležitých čísel navázané různé výhody. Víme, že kvalitní vybavení na cesty nepořídíš za pakatel, a rádi alespoň trochu ulevíme tvé peněžence formou různých slev, které nám po dohodě poskytují některé outdoor shopy. Jsi aktivní člen a nemáš kartičku? Zažádej si oni vyplněním formuláře ZDE.
5) Půjčovna – aktivní členi mají půjčovné za zvýhodněnou cenu. Půjčovna vybavení ZDE 
6) Půjčení satelitního telefonu – po domluvě, pokud jedeš na svoji expedici.
7 – 12) Všechny výhody základního členství, viz výše

Akce Expedition Clubu

V rámci naší spolkové činnosti organizujeme akce, za které zaplatíš mimořádný členský příspěvek, ale i ty, které pro tebe organizujeme úplně zadarmo – jedeš pouze za vlastní náklady. A jaké to jsou akce?

a) Expedice      

Vždycky jsem si přál, aby Expedition Club dostál svému jménu a pořádal skutečné „expedice“. V dnešním světě je slovo expedice nadužíváno a označuje se jím často jakákoliv výprava. Expedice by přitom v sobě měla nést nějaký nový prvek, ať už objevitelský, výzkumný nebo účelový. Dokonce i my jsme dělali expedice – neexpedice. Dnešním dnem se to však mění a Expedition Club pouští do světa nový unikátní projekt, který je určen pouze našim aktivním členům. Zúčastnit se takovéto expedice není o tom, zda máš čas v práci nebo máš dost papírků, aby sis to zaplatil. Toto rozhodnutí je úplně o něčem jiném, je to o tom najít odvahu a odhodlání pustit se do něčeho, co jsi ještě v životě neudělal. Lidi v Expedition Clubu milují takové výzvy a chtějí ukázat i ostatním, jaký je to pocit setkat se tváří v tvář síle přírody a vystavit se situaci, kdy osud nemusíš mít úplně ve svých rukou.
Každý rok chceme realizovat alespoň dvě expedice, které se nebudou stydět nést své jméno. Tyto expedice budeme organizovat zadarmo a umožní našim aktivním členům posunout si své hranice a vydat se tam, kam by se sami neodvážili nebo neměli s kým se odvážit! A proč jsou pouze pro aktivní členy? Tyto expedice mohou být náročné jak na fyzičku, tak na psychiku, mohou být nebezpečné a často je tu velmi silně zastoupen faktor nejistoty. Na expedici jedeme jako banda kamarádů a každý za sebe nese vlastní odpovědnost. Proto chceme každého účastníka dobře znát.  
Při výběru je třeba splnit přísná kritéria. Každá expedice je unikátní a vyžaduje individuální přístup, proto se několikrát před akcí všichni sejdeme. Na plánované expedice se můžeš podívat ZDE.

b) Víkendovky     

Jsou to kratší akce, které trvají maximálně prodloužený víkend a jejich geografickým cílem je hlavně ČR a blízké pohraničí. Účelem je poznat krásy blízkého okolí a strávit společně pohodový čas. Je to taky příležitost poznat nás blíže, pokud nyní váháš, zda s námi někam vyrazit na delší akci.
Víkendovky jsou akce pro členy i nečleny klubu, které zdarma organizujeme. Jedeme jako banda kámošů a pouze se skládáme na společné náklady. Tyto akce pořádáme jednou za měsíc. Seznam víkendovek najdeš ZDE.

c) Akce pro aktivní členy

Tyto akce jsou pouze pro aktivní členy, s kterými jsme se už osobně setkali na výpravě. Organizujeme je zdarma párkrát do roka a jsou pro naše členy za odměnu. Např. alpské výstupy, výroční akce, grilovačky… Akce jsou buď úplně zdarma, nebo se skládáme na společné náklady. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.

d) Tréninky

Protože nás baví pohyb a chceme, abys měl možnost se na naše výpravy dobře připravit, dáváme ti možnost zapojit se do našich pravidelných tréninků. Snažíme se sejít aspoň jednou za 14 dní. Není to sice moc, ale jako základ pro udržení se v kondici, to stačí. Aktuální výpis tréninků najdeš na našem facebookovém profilu ZDE.