Proč se stát členem Expedition Clubu?

Expedition Club je spolek, který spojuje všechny nadšence do cestování, sportu či dobrodružství, vlastně kohokoliv, koho nebaví sedět doma na zadku. Chceme sdružovat lidi s podobnými zájmy a touhou vyrazit někam na pár dní či týdnů a pořádně si to užít. Ale tím zdaleka nekončíme!
Protože moc dobře víme, že jakmile vylezeš na svou první dvoutisícovku, začneš se ohlížet po třítisícovce, a pak chceš ještě výš a ještě dál. Nechceme ti pouze ukázat kus světa, ale chceme, aby sis posunul své hranice, kondičku i cestovatelské sny. A proto děláme to, co nikdo jiný nedělá – organizujeme pro naše členy zdarma jedinečné akce a expedice.


Co vám to přinese? Když jedete s námi, učíte se prakticky i sami cestovat. Jelikož jse součástí malé skupiny, jste přímo u toho, když se zařizují věci, nebo organizuje plán. Občas po vás budeme chtít pomoc a občas se o sebe budete muset postarat na chvíli sami. Proto budete do příště schopni si tyto a další věci zařídit i na vlastní pěst. U nás se prostě jedná o cestování samo o sobě, nemáme nalajnovaný itinerář hodinu po hodině. Snažíme se co nejvíce splynout s okolím, využívat lokální prostředky, dodržovat kulturní zvyky a přátelit se s místními lidmi. Protože to je to, co dělá každou zemi unikátní. Kromě flóry, fauny a krajiny to jsou hlavně kulturní zvyky, lidé a jejich běžný, každodenní život, do kterého chceme nahlédnout.

Jaké tedy jako člen získáš výhody? Vezmeme tě na expedice, výpravy, víkendové akce, tréninky, přednášky, podělíme se s tebou o své znalosti např. při vyřizování víz, koupi letenek apod., půjčíme ti naše vybavení a další. Všechny výhody jsou popsány v následujícím odstavci.

Dva typy členství

V Expedition Clubu rozlišujeme dva typy členství – základní a aktivní. S každým typem se pojí jiné výhody a jiné závazky. Bez toho, abys byl naším členem, se nemůžeš zúčastnit žádné z našich super akcí. Inventura členů, tisk kartiček atd. se dělá jednou za čtvrt roku. Pokud si nejsi jistý tím, zda jsi aktivním členem, nemáš členskou kartičku atp., počkej chvíli - všechno se dozvíš :-)

A) Základní členství  

Základní členství ve spolku získáš ve chvíli, kdy vyplníš přihlášku na některou z našich akcí, a my ti přihlášku schválíme. Výhody základního členství: 

 • Výpravy – účast na našich výpravách. Aktuální seznam chystaných výprav najdeš ZDE.
 • Víkendovky – pořádáme zdarma krátké akce, na kterých nás můžeš blíž poznat a udělat si představu o tom, co děláme, a jestli se s námi chceš vydat někam dál. Na aktuální seznam se podívej ZDE.
 • Sportovní tréninky – možnost se pravidelně sejít při sportu. Aktuální výpis tréninků najdeš na našem facebookovém profilu ZDE.
 • Půjčovna – pro naše členy máme k dispozici půjčovnu vybavení ZDE 
 • Konzultace a poradenství – chystáš se na nějakou cestu sám a nejsi si něčím jistý? Nestyď se nás zeptat – rádi ti poradíme, jak se na takovou výpravu nebo expedici připravit, co si vzít s sebou, jak si sehnat dopravu, vyřídit doklady, na co si dát pozor atd. 
 • Kulturní činnost v Klubovně – můžeš si zajít na zajímavé přednášky, srazy z akcí, promítání atd., v případě potřeby tu můžeš i přespat. Pro bližší info klikni ZDE.

B) Aktivní členství

Aby ses mohl stát aktivním členem spolku, je nutné splnit jednu z následujících podmínek:
 • účast alespoň na třech zahraničních akcích spolku
 • účast alespoň na jedné zahraniční akci, přičemž ti průvodce na základě pozitivního dojmu aktivní členství udělí
 • chceš zjistit jestli jsi aktivním členem klubu? Zeptej se nás na: info@expeditionclub.cz
Aktivní člen získá nemalé výhody:
 • Expedice – pouze aktivní člen se může účastnit jedinečných expedic, které zdarma organizujeme! Co jsou to expedice a jaké máme momentálně v plánu, se dozvíš ZDE.
 • Akce a výpravy pro členy či aktivní členy – účast na specifických akcích a výpravách, které děláme jenom pro naše členy za „odměnu“. Mohou to být např. alpské výstupy. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.
 • Přednostní právo na účast na akcích – pokud se o poslední místa na výpravě uchází více zájemců, aktivní člen má vždy přednost a jede na výpravu s námi on. 
 • Členská kartička – bude ti vystavena frajerská kartička a na ní budeš mít kromě důležitých čísel navázané různé výhody. Víme, že kvalitní vybavení na cesty nepořídíš za pakatel, a rádi alespoň trochu ulevíme tvé peněžence formou různých slev, které nám po dohodě poskytují některé outdoor shopy. Jsi aktivní člen a nemáš kartičku? Zažádej si oni vyplněním formuláře ZDE.
 • Půjčovna – aktivní členi mají půjčovné za zvýhodněnou cenu. Půjčovna vybavení ZDE 
 • Půjčení satelitního telefonu – po domluvě, pokud jedeš na svoji expedici.
 • Všechny výhody základního členství, viz výše

Akce Expedition Clubu

V rámci naší spolkové činnosti organizujeme akce, za které zaplatíš mimořádný členský příspěvek, ale i ty, které pro tebe organizujeme úplně zadarmo – jedeš pouze za vlastní náklady. A jaké to jsou akce?

1) Expedice      

Vždycky jsem si přál, aby Expedition Club dostál svému jménu a pořádal skutečné „expedice“. V dnešním světě je slovo expedice nadužíváno a označuje se jím často jakákoliv výprava. Expedice by přitom v sobě měla nést nějaký nový prvek, ať už objevitelský, výzkumný nebo účelový. Dokonce i my jsme dělali expedice – neexpedice. Dnešním dnem se to však mění a Expedition Club pouští do světa nový unikátní projekt, který je určen pouze našim aktivním členům. Zúčastnit se takovéto expedice není o tom, zda máš čas v práci nebo máš dost papírků, aby sis to zaplatil. Toto rozhodnutí je úplně o něčem jiném, je to o tom najít odvahu a odhodlání pustit se do něčeho, co jsi ještě v životě neudělal. Lidi v Expedition Clubu milují takové výzvy a chtějí ukázat i ostatním, jaký je to pocit setkat se tváří v tvář síle přírody a vystavit se situaci, kdy osud nemusíš mít úplně ve svých rukou.
Každý rok chceme realizovat alespoň dvě expedice, které se nebudou stydět nést své jméno. Tyto expedice budeme organizovat zadarmo a umožní našim aktivním členům posunout si své hranice a vydat se tam, kam by se sami neodvážili nebo neměli s kým se odvážit! A proč jsou pouze pro aktivní členy? Tyto expedice mohou být náročné jak na fyzičku, tak na psychiku, mohou být nebezpečné a často je tu velmi silně zastoupen faktor nejistoty. Na expedici jedeme jako banda kamarádů a každý za sebe nese vlastní odpovědnost. Proto chceme každého účastníka dobře znát.  
Při výběru je třeba splnit přísná kritéria. Každá expedice je unikátní a vyžaduje individuální přístup, proto se několikrát před akcí všichni sejdeme. Na plánované expedice se můžeš podívat ZDE.

2) Víkendovky     

Jsou to kratší akce, které trvají maximálně prodloužený víkend a jejich geografickým cílem je hlavně ČR a blízké pohraničí. Účelem je poznat krásy blízkého okolí a strávit společně pohodový čas. Je to taky příležitost poznat nás blíže, pokud nyní váháš, zda s námi někam vyrazit na delší akci.
Víkendovky jsou akce pro členy i nečleny klubu, které organizujeme zdarma. Jedeme jako parta kamarádů a pouze se skládáme na společné náklady. Tyto akce pořádáme jednou za měsíc. Seznam víkendovek najdeš ZDE.

3) Akce pro aktivní členy

Tyto akce jsou pouze pro aktivní členy, s kterými jsme se už osobně setkali na výpravě. Organizujeme je zdarma párkrát do roka a jsou pro naše členy za odměnu. Např. alpské výstupy, výroční akce, grilovačky… Akce jsou buď úplně zdarma, nebo se skládáme na společné náklady. Seznam chystaných výprav prozkoumej ZDE.