Informace: Zugspitze - Akce pro aktivní členy

Termín31. 08. - 02. 09. 2019
Odjezd31.8. 2019 15:00 z Brna
DestinaceNěmecko,Slovensko
Účastníků8
Cena0,- Kč

Zobrazit detail akce Facebooková skupina

Úvodem

Zugspitze je nejenom krásný vrchol. Je to i nejvyšší hora Německa, a co si budeme povídat, chybí nám v seznamu zdolaných nejvyšších vrcholů Evropy (Projekt ZDE). Na Zugspitze se vydáme po ferratách údolím Hollentall. Říká se, že je to nejkrásnější výstupová trasa. Pojďme se přesvědčit :-)

Kontakt

Průvodce - Martin Ksandr: 603 788 117 , Email: martin@expeditionclub.cz

Odjezd

Velitelský čas srazu: 14:00 hod., 31.8 2019

Odjezd: 15:00

Místo srazu: Jezuitská 1, Brno v naší milované Expediční klubovně. 

Členský příspěvek

Členský příspěvek žádný není. Pouze se složíme na společné náklady a zaplatíme za sebe případný nocleh. Společné náklady jsou pouze na cestu. Viz doprava

Bezpečnost

Horské prostředí skrývá krom svých krás také celou řadu nebezpečí. Mezi ta objektivní patří bezesporu počasí a náročný terén. Do povinné výbavy proto přibalíme ferratové brzdy, helmy, sedáky. Pokud nemáš, mrkni na odstavec půjčovna. Ve vrchní pasážích se jedná o ferratu s maximální obtížnosti C, takže nejde o nic hrozného. Bude to ovšem vyváženo délkou výstupu.

Ubytování

1) Kemp před nástupem v Hammersbach (cca 10euro)

2) Ideálně na chatě Knorr-Hutte nebo na chatě na vrcholu (cena podle toho, zda jsi člen Alpenvereinu - 13 - 27 euro) 

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Je ale jisté, že budeš potřebovat oblečení na hory a ferratovou výbavu (sedák, brzdu, helmu, příp. prsák). S balením ti může pomoci tento checklist.

Doklady

Stačí nám občanka, jedeme do Německa. Nezapomeň si ale s sebou doklad o pojištění!

Pojištění

Na tuto akci se ti bude hodit pojištěn Alpenverein. Jedná se o členství v rakouském alpském svazu a v rámci členství je i celoroční pojištění na prakticky veškeré outdoorové aktivity (včetně horolezectví, ferrat, sněžnic atd.). Rovněž s ním obdržíš slevu na ubytování na horské chatě Knor Hutte. Je ideální kombinovat ho s jiným pojištěním (například ke kreditní či ISIC kartě).

Pokud nehledáš horské pojištění nebo se Ti celoroční nevyplatí, sjednej si ho pouze krátkodobě. Jak zjistit nejlepší možnou volbu pojištění? - Koukni se na srovnávač - ZDE.

Doprava 

Pojedeme autem, bylo by vhodné mít ještě aspoň 2 řidiče. Kdo se cítí schopný řídit, pište níže nebo do FB skupiny.
Náklady na cestu budou cca 1000 kč. V ceně je započítáno palivo, dálniční známka a pronájem auta.

Jídlo 

Jídlo si budeme zařizovat každý sám podle své chuti a potřeby :-)

Měna

Euro, že jo. A pozor, kartou to na chatách někdy nejde...

Výbava a půjčovna

Speciální výbavu ti upřesní Martin. Pokud by ti něco chybělo, můžeš si to půjčit v NAŠÍ PŮJČOVNĚ. Stačí vyplnit formulář a počkat na potvrzení.

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách od Klubovny. Pokud bude více lidí z Prahy, můžeme to vzít i přes Prahu :-) Na večer příjezd do kempu před výstupovým místem.

2. den: Ráno brzo vstaneme a přesuneme se na nástup. Výstup na vrchol Zugspitze ferratou Höllental obtížnost C. Dlouhý výstup s velkým převýšením 2200m. Odměnou nám bude nejvyšší vrchol Německa. Podle sil sestup k chatě Knor Hutte nebo spánek na chatě Münchner Haus na vrcholu. Po domluvě můžeme zkusit i ferratu Jubiläumsgrat Zugspitze obtížnosti D.

3. den: Sestup údolím Reintal až k autíčku. Stálo to bude pořádná nálož. Záleží, kde budeme spát předchozí večer. Kdo bude unavený, může lanovkou. Příjezd v nočních hodinách zpět do ČR.

Pokud bude škaredé počasí, akci musíme bohužel zrušit :(