Seakajaky na rakouských jezerech - poslední místo

Termín 13 - 15. 08. 2021
OdjezdZ Brna ve 06:00 hod.
DestinaceRakousko
Číslo akce703
Účastníků8
Cena4 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Pokud jsi už jako každý čech někdy splul Vltavu, Sázavu, nebo jinou klasiku a láká tě posunout vodáctví na jinou úroveň, je toto akce přímo pro tebe. Než se vrhnout z klidných řek do mořských vln, můžeš si vyzkoušet pádlování na mořských kajacích na křišťálově čistých jezerech Rakouska, ve stínu skalních stěn. Kajak ti dává možnost překonávat veliké vzdálenosti na vodě, za celý den se nemusíš přiblížit pevnině, jen se kochat rozlehlou vodní plochou. Pokud stále nejsi v obraze, pod seakajakem si představ asi pětimetrovou loď, ve které sedíš sám. Je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám a i přes jeho velikost je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda. My si program zkombinujeme s jednodenním výletem na Schafberg, ať ulevíme namoženým zádům z pádlování.

Výprava do na rakouská jezera je ideální přípravou na opravdové mořské dobrodružství. Pokud nemáš vodácké zkušenosti, můžeš je nabrat právě tady a vydat se s s námi třeba na Seakajaky do Chorvatska.

Malá ochutnávka

Náročnost 2

Trasa je určena začínajícím kajakářům. Nemusíš mít žádné zkušenosti s pádlováním, stačí, že umíš plavat a nebojíš se nového dobrodružství. Pokud máš i tak obavy, je ideální příležitostí naše víkendovka Seakajaky na Zámecké Dyjinebo kondiční pádlování, které v průběhu roku organizuje průvodkyně Cupi.

Bezpečnost

Stejně jako hory je i voda nevyzpytatelná. Výprava je koncipována pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na jezerech v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Průvodce

Cupi je zkušenou instruktorkou a má za sebou nejednu dlouhou výpravu od moří skandinávských až po Středozemní. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora na výpravě je 7! 

Tereza Cupáková

Cupi jsem poprvé viděl jako vedoucí v turistickém oddíle, ale znám ji jako vodačku tělem i duší. Už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Dali jsme si spolu za cíl dovést výpravu Expeditionu na Faery a tyto zapomenuté ostrovy na kajacích obeplout. To je ale vyšší dívčí, proto si pro nás připravuje řadu jednodušších výprav, na kterých si pro to naverbuje svoji budoucí posádku :)

 • Cupi je držitelem licence Instruktor vodní turistiky
terez.cupakova@gmail.com 723 800 613 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme ve stanech v kempech. Veškeré  vybavení na spaní se ti pohodlně vejde do Kajaku, nemusíš se bát.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5litrových pet lahvích. Určitě cestou minimálně jednou narazíme na obchod a hospodu. Na konci výpravy máme ve zvyku navštívit nějakou místní hospůdku.

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů není v ceně výpravy, zařídíme ho ale za lepší cenu společně přes průvodce. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

4 490 Kč Cena
13. - 15. 8. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • 2x ubytování v kempu
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Zapůjčení vodácké výbavy (seakajak, pádlo, vesta, lodní pytle - cca 800Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Ranní odjezd z Brna a asi čtyřhodinový přejezd k jezeru Traunsee. Vybalíme kajaky a vodácké vybavení a po úvodní instruktáži vyplujeme na vodu. Čeká nás obeplutí celého jezera spojené se základy správného pádlování, techniky ovládání kajaku a povídání o bezpečnosti. Večer se ubytujeme v kempu a u ohýnku si užijeme pohodový večer.

2. den: Protáheme si  nohy výstupem na Schafberg, dominantu vápencových vrcholů solné komory. Odpoledne nás opět čeká nálož pro odpočatá záda a ruce - převezeme kajaky a obeplujeme jezero Wolfgngsee. Noc ve stanu v kempu.

3. den: Obeplujeme jezeru Attersee. Součástí bude také nácvik záchrany na otevřené vodě ve skupině a další vypečenosti co se ti budou hodit na mořských výpravách. V odpoledních hodinách naložíme kajaky na vozík a vydáme se na cestu domů do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.