Králický Sněžník pohodově - PLNO

Termín 18 - 21. 06. 2020
Odjezd18. 6. v 16:00 z Brna
DestinaceČeská republika
Účastníků8
Cena1 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Na akci už nejsou volná místa

Výpravu na Králičák už máme bohužel plnou. Nezoufej ale, občas se stane, že se někteří účastníci odhlásí. Pokud tě láká s námi vyrazit, vyplň si nezávaznou přihlášku a my s tebou budeme počítat jako s náhradníkem. Během léta navíc nevyrážíme do této oblasti naposledy, stačí sledovat další vypsané akce, třeba při přechodu Jeseníků vrchol Králičáku také dobudeme :) 

Úvodem

Hraniční stezka vedoucí kolem Králického Sněžníku směrem k Rychlebským horám je jedno z mých nejoblíbenějších míst našich hor. Většinou vede přímo po pěšině lemující hraniční patníky, mimo místa, kde se hromadí turisté. Snad jen s výjimkou Kraličáku, tam chodí lidé ze Stříbrnic :-) Je to pro mě místo, kde si můžu odpočinout od stresu, vyčistit si hlavu a dokonale zapomenout na všechno, co je dole pod horami. A přesně tak bych se rád vydal i na tuto výpravu - na pohodu. S lehkým batohem a žádným spěchem. Nemusíme lámat rekordy výškových metrů a kilometrů nachozených za den, můžeme vyrazit s malou zátěží, nést s sebou jen jídlo na příští den. Dvě noci si užít venku a jednu se ubytovat na jedné z nejhezčích horských chat v Česku - na Návrší. Pokud neznáš Rychlebské hory, říká se jim "zapomenuté". Dnes už to neplatí docela, ale na krajině jsou pořád vidět důsledky vysídlení sudetských vesnic po válce a také to, že sami turisté je objevili relativně nedávno. Můžeme si tak užít nerušené pohody s partou skvělých lidí daleko od starostí města. Navíc tě chci vzít do lesního baru - báječného místa, kde se v potoce chladí pivo a je možné dát si tu různé občerstvení. Uprostřed lesa, úplně bez obsluhy, pouze s důvěrou, že zaplatíš do kasičky :-)

Malá ochutnávka

Za fotky děkujeme Markétě Barešové a Michalu Esterkovi.

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, svoji ženu a určitě i Expedition Club. S klubem projel Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko nebo třeba Kavkaz. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. V backofficu se stará jak o offline marketing, grafiku, tak třeba i o členství. Tzn. ty super členské výhody, expediční noviny i třeba víkendovky, jsou z většiny Tomova práce :-) Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu!

Tom společně s Víťou udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE nebo na fb stránce.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

Facebook Web cimr.tomas@gmail.com + 420 773 116 299 Reference

Doprava

Dopravíme se společně expediční dodávkou do Králíků, odkud budeme pokračovat pěšky. Trasu zakončíme v Ostružné, odkud průvodce zajede pro auto a společně se opět dopravíme zpět do Brna.

Ubytování a stravování

Dvě noci strávíme venku. Najdeme si hezké místo na stan v místech, kde to je povolené, a užijeme si pěknou noc pod hvězdami nebo pod stanem, jak se komu bude chtít. Druhou noc strávíme na horské chatě Návrší. Jídlo si budeme vařit na plynových vařičích, ale můžeme také využít možnosti dát si teplou večeři na Návrší nebo poslední den na chatě Paprsek, abychom se vyhnuli nutnosti nosit zbytečnou zátěž. 

Výbava a půjčovna

Nepotřebujeme toho moc. Stačí ti malý batoh do 40 l, kam se vleze základní jídlo a spacák. Půjdeme prakticky nalehko, protože po cestě je možnost se na některých chatách najíst a trek hlavně netrvá dlouho. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 1990 Kč Cena
18. - 21. 6. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Ubytování na chatě Návrší vč. snídaně
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Odpoledne se nalodíme do auta a vyrazíme směrem ke Králíkům. Tam necháme auto a ještě večer vyšlápneme k hranici na hřeben, kde si pod vrcholem Klepáč usteleme a dopřejeme si první noc venku.

2. den: Vydáme se po hraniční stezce přes Malý Sněžník na Kraličák. Králický Sněžník je nejenom nádherným vrcholem, víš, že je také centem evropského rozvodí? Podle toho, kam se z vrcholu vyčuráš, poteče voda buď do Středozemního, Baltského, nebo Severního moře. Z vrcholku sejdeme na chatu Návrší. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst na českých horách. Dopřejeme si tu pivo, dobrou večeři a pohodlné spaní se snídaní.

3. den: Vyšlápneme si to zpátky na hřeben na hranici a půjdeme po hraničních patnících, kus od frekventovaných cyklostezek až na nejvyšší vrchol Rychlebských hor Smrk (1127 m). Poblíž něj si postavíme stany a strávíme poslední noc venku.

4. den: Brzy ráno se průvodce vydá do Ostružné na vlak, aby přivezl auto. Nasměruje vás ale na lesní bar - místo, kde se pohodlně natáhneš ve stínu na lavici, z potoka si vytáhneš pivo a zaplatíš za občerstvení do kasičky. Kdysi to vypadalo, že takový bar nebude moci fungovat, ale roky ukazují, že na horách si lidé důvěřují a lesní bar tu stojí dodnes. Z něj je to už jen kousek k silnici u Horní Lipové, kde se opět potkáte s průvodcem a společně vyrazíme zpět do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace