Peru - Cordillera Blanca a Huayhuash

Termín 01 - 17. 08. 2020
Odjezdpo dohodě, záleží na odletu
DestinacePeru
Účastníků10
Cena19 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Peru - synonymum pro super "dovolenkovou" destinaci. My se ale nejedeme válet! Jedeme si provětrat plíce a projít dvě pohoří, odkud by každá fotka mohla být v kalendáři. Řeč je o Cordillera Blanca a Cordillera Huayhuash. První začneme známým trekem Santa Cruz. Z jeho nejvyššího bodu, sedla Punta Union 4750m, uvidíš jak na dlani vrchol Artesonraju, který se stal předlohou pro logo Paramount Pictures. No a hned druhý den staneš pod Alpamayem, horou, která bojuje o post nejkrásnějšího vrcholu světa. Po téhle "lehké" aklimatizačce si dáme krátký rest a přejedeme více na jih. Projdeš se mnou okruh pohořím Huayhuash, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších treků světa. Prochází strhující krajinou plnou vysokých, ledovci zakrytých štítů, jezer a skal. Přesto zde mnoho lidí nepotkáš a můžeš si užít ticha a samoty ohromujících hor. V rámci treku přejdeme pár čtyřtisícových a dokonce jedno pětitisícové sedlo. Věřím, že pro mnohé to bude výškový rekord. Poté si již jenom dáme nohy na stůl, připijeme si Pisca a užijeme gastro hody v pohodové Limě, s výhledem na Tichý oceán. 

Pokud by to pro Tebe bylo málo, není nic jednoduššího, než si celou výpravu prodloužit o pár dní, a zajet se podívat např. na Machu Pichu či Islas de Balestas. S návštěvou těchto míst máme bohaté zkušenosti a bez problému Ti předáme know how a rady, jak to zrealizovat. Této výpravě bude předcházet osobní schůzka a na té se můžeš domluvit s ostatními účastníky, zda si výpravu prodloužíte.

Fotky z minulých výprav

Z této výpravy máme super článek na našem BLOGU.

Průvodce

Dan Born

Jestli můžu o někom říct, že jsme si ho v klubu vychovali, tak je Dan ten nejlepší příklad. Absolvoval s náma alespoň 10 akcí a přirostl nám k srdci. Jak už to bývá, z účastníků se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Dan má za sebou nejedem zářez. Společně s Láďou Smržem, jako nejmladší Čech, přešel zamrzlé jezero Bajkal. Zvládli to v rekordním čase 16dní 6hod a 6min. Vedl výpravu do Kazachstánu. Vylezl s prstem v nose Elbrus a co se týče lezení, má do budoucna ještě velká plánu. Jinak Dan žije v Praze a jeho prozatimním dítětem je platební appka Twisto, na jejímž vývoji se podílí.

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně články nečtu, ale tohle je fakt sranda :D


Facebook Web me@danborn.cz Reference

Náročnost 4

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 02/2020.

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně a doprava na letiště také ne. Nyní se cena letenky z Prahy/Vídně pohybuje okolo 18 000 Kč. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě ve stejném termínu. 

Ubytování

V přírodě budeme spát ve stanech a ve městech v hostelech, guesthousech. Stan s sebou, domluvíme se, kdo vezme, ať netaháme všichni. Samozřejmostí je dobrý spacák a karimatka.

Stravování

Ve městech vařit rozhodně nebudeme, čerstvé ovoce k snídani a pro fajnšmekry i k večeři, ty nejsendvičovatější avokádové sendviče, čaj z koky, místní speciality jako grilované morče, ceviche nebo arašídová polévka. Stravování na ulici i v restauracích, je to levný kraj. Během treku budeme vařit na plynových vařiších, ke kterým na místě bez problému koupíme bombu. Stravování si řeší každý sám, doporučejem vzít dehydratované jídlo z domů. Ale bez problému se dají zásoby na trek koupit i na místě.  V Peru je levno a koupíš tam vše, co potřebuješ.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Pro vstup do Peru není třeba víz. Budeš potřebovat cestovní pas s platností aspoň 6 měsíců po návratu z Peru.
Výrazně doporučuji obstarat si očkování proti žluté zimnici. Při předchozí návštěvě některých zemí je očkování proti žluté zimnici povinné! Doporučuji rovněž obstarat si očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.Bližší informace o očkování najdeš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.

Shrnutí

19990 Kč Cena
1. 08. - 17. 8. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě vč. soukromých jeepů
 • Permit do NP Cordillera Bianca a poplatky za kempy.
 • Permit do NP Cordillera Huayhuasha a poplatky za kempy.
 • Platba místním výběrčím "daní" za průchod jejich vesnicemi a údolími.
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Satelitní zařízení Garmin In Reach Explorer +
 • Společné vybavení (expediční lékárnička,  atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Leteckou dopravu
 • Vstupy (cca 500Kč)

Co cestou uvidíš?

1. den:
Odlet z Prahy/Vídně

2. den:
Přílet do Limy.  Podle příletu krátká prohlídka pobřežní části města Miraflores a Baranco. Poté noční přejezd do Huarázu. 

3. den:
Postupná aklimatizace. V Huarázu 3000m si dáme dobrou snídani a dokoupíme vše potřebné pro pobyt v horách. Po obědě pojedeme autem (3hodiny) do vesnice Chavin de Huantar, které je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť předkolumbovských kmenů. Cestou se zastavíme na Laguně Querococha ve výšce 4000m s výhledem na vrchol Pukarahu 5322m. Poté rychle přejedeme přes 4500m vysoké sedlo, ve kterém vede tunel Tunel de Kahuish, možná trošku i zabolí hlava.  Okamžitě za tunelem sestoupáme do vesnice Chavin, kde budeme spát ve 3150m. Večer si zajdeme do termálních pramenů u řeky.

4. den:
Prohlídneme si archeologické naleziště Chavin de Huantar (UNESCO) a poté pojedeme do vesnice Huari, kde si dáme oběd. Zde přestoupíme a přejedeme přes 4400m vysoké sedlo do San Luis. Odtud nás soukromá doprava doveze až do vesnice Yanama - Vaqería, odkud druhý den vyrazíme na trek. Po cestě uvidíme východní stranu Cordiller. Spaní na začátku treku ve výšce 3700- 3500m. Podle potřeb aklimatizace. 

5. den:
Začátek treku Santa Cruz, který půjdeme z druhé strany než je obvyklé. Jelikož bude naše výchozí místo výše, ušetříme 1000 výškových metrů. Je to rychlejší, a méně namáhavé. Spánek ve stanu ve výšce 4000 - 4200m, dle potřeb aklimatizace. Trek chceme přejít za 3 dny.

6. den:
Přejdeme sedlo Punta Union (4650m) a sejdeme na travnatou louku, kde budeme spát. Kdo bude chtít, může odpoledne vyrazit na lehko do základního tábory hory Alpamayo, jedné z nejkrásnějšíh hor světa. Spánek ve stanu ve výšce 4200m. 

7. den:
Dokončení treku. V podvečer sejdeme do civilizace. Přejedeme do vesnice Caraz, kde přespíme a zajdeme si na dobré jídlo do restaurace.

8. den:
Odpočinkový den. Na programu dnešního dne je pouze přesun do Huarázu a nabrání sil na trek v Cordillera Huayhuash.

9. den:
Přesun na začátek treku Cordillera Huayhuash. Začátek treku

10. - 14 den:
Okruh pohořím Huayhuash patří k nejkrásnějším trekům světa. Tvoří jej cca 30x30 km velký soubor hor okolo druhé nejvyšší tropické hory světa - Nevado Yerupaja (6635 m). Okruh okolo Yerupaji je právem považován za jeden z nejkrásnějších treků světa, neboť prochází strhující krajinou plnou vysokých, ledovci zakrytých štítů, jezer a skal, přesto zde mnoho lidí nepotkáte a můžete si užít ticha a samoty ohromujících hor. Během treku se budeme pohybovat nad 4000m a zdoláme dokonce jedno 5ti tisícové sedlo Paso del Trapecio. Vzhledem k předešlé aklimatizaci na treku Santa Cruz bychom trek měli všichni zlvádnout. Poslední den na večer přesun DO Huarázu

15 den:
Přesun do Limy, popř. zastávka v jednom z městeček u Tichého oceánu. Zároveň může tento den posloužit jako den rezervní. Večerní oslava zakončení výpravy.

16. den:
Lima, podle času návštěva centra a nákup suvenýrů. Odpolední/večerní odlet domů.

17. den:
Varinata A:
Přílet do ČR.

Varianta B: Není problém si o 5 dní prodloužit pobyt v Peru, a zajet se podívat např. na Machu Pichu či Islas de Balestas. S návštěvou těchto míst máme bohaté zkušenosti a bez problému Vám předáme know how a tipy, jak to zrealizovat. Této výpravě bude předcházet osobní schůzka a na té se můžeš domluvit s ostatními účastníky, zda si výpravu prodloužíte.

Plán akce je pouze orientační a je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.