Podzimní lezení v Chorvatsku a Slovinsku - zrušena

Termín 13 - 17. 11. 2019
OdjezdExpediční klubovna 6:00 hod.
DestinaceSlovinsko,Chorvatsko
Účastníků8
Cena5 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Rychlý podzimní výlet za lezením do Slovinska a Chorvatska. S průvodcem a instruktorem skalního lezení Víťou se podíváme do tří různých lezeckých oblastí. Začneme ve slovinské Vipavě, pak se přesuneme kousek na jih do okolí městečka Črni Kal, kde jsou nejlepší lezecké terény Slovinska, a celý trip zakončíme na ostrově Krk ve dvou parádních sektorech - Belové stene a Portafortuna. Podmínky v první půlce listopadu by měly být pro lezení pořád příznivé. Dáme přednost vyhřátým jižním stěnám, takže si snad užijeme i trochu podzimní sluníčka. A třeba i koupačku v moři. V případě nepříznivých podmínek akci po domluvě upravíme, případně zrušíme. 

Lezení

Tahle akce je primárně lezeckým výjezdem. Jestli máš zkušenosti s lezením alespoň na stěně a chtěl by ses posunout dál, je to přesně pro tebe. V oblastech, kam se chystáme, se nachází celá řada cest lehčích obtížností, na které navíc můžeme natáhnout lana na top-rope, a k dispozici ti bude průvodce, který je licencovaným instruktorem skalního lezení. Z naší půjčovny si můžeš půjčit veškeré vybavení a se začátečníky projdeme potřebnou metodiku, aby se během dvou dní seznámili se skalním lezením a postupně se osamostatňovali. Pro zkušenější lezce, kteří se chtějí vyřádit po vlastní ose, tu potom čekají obtížnější cesty až do 7b+.

TOPO oblasti Belove stene

TOPO oblasti Portafortuna

Malá ochutnávka

Průvodce

Víťa je licencovaný instruktor skalního lezení. Bude ti k dispozici svými metodickými a praktickými radami. Pokud si v lezení ještě nejsi úplně jistý a chceš se posunout dál, je to ideální příležitost.

Vít Dubec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, nenašel bych na tuto otázku stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí ze zasněžených vrcholků Alp a Kavkazu, kde vylezl nejeden vrchol. V Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku, a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

Víťa společně s Tomem udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE, nebo na fb stránce.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

Facebook Web vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Náročnost

Tahle výprava bude jen o lezení, žádné dlouhé pochody s báglem nás nečekají. 

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Více se o autu, kterým pojedeme, dozvíš ZDE.

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v kempech ve stanu, případně přímo pod skalami. 

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování, je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty není problém zastavit v obchodech. Vařit budeme na plynových vařičích, případně využijeme zázemí kempů. V informačním emailu běžně posíláme seznam jídla, které je vhodné vzít si na hory. Můžeš se inspirovat :‐)

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Budeš potřebovat základní lezecké vybavení (sedák, lezečky, helmu, jistítko, pár zámkových karabin atd.)

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :-) Připravili jsme totiž pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

5 490 Kč Cena
13. 11. - 17. 11. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
V ceně je zahrnuto
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, nafta, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování (min. 2x kemp)
 • Zajištění průvodce a instruktora skalního lezení
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práce má a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH
V ceně není zahrnuto
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoliv případně vstupy

Plán cesty

1. den: Ráno se sejdeme v klubovně a vyrazíme na cestu do slovinské Vipavy. Odpoledne si zkusíme ještě něco vylézt. Spaní v kempu. 

2. den: Lezení v okolí Vipavy, je zde přes 200 cest různých obtížností. Navečer přejedeme do městečka Črni Kal.

3. den: Lezení v oblasti Črni Kal, je zde rovněž přes 200 převážně lehčích cest. Navečer přejezd na ostrov Krk. 

4. den: Lezení na ostrově Krk v oblasti Belové stene či v oblasti Portafortuna. Spaní v kempu v Bašce. 

5. den: Dopoledne lezení na ostrově Krk v oblasti Belové stene či v oblasti Portafortuna a pak cesta zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. V případě špatného počasí skočíme do Paklenici :-)