Silvestr v Moldavsku a Podněstří - PLNO

Termín 28. 12. 2019 - 02. 01. 2020
Odjezdupřesníme
DestinaceMoldavsko
Číslo akce440
Účastníků9
Cena7 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Silvestr v Moldavsku a Podněstří. Začni prohlídkou Kišiněva, pokračuj ochutnávkou světově proslulých vín v jednom z největších vinařských sklepů na světě, pak výšlapem na nejvyšší horu (kopec) Moldavska, rozjeď párty v Tiraspolu, přidej špičkový koňak značky Kvint a luxusní čerstvý kaviár a máš nezapomenutelný koktejl zážitků namíchaný pro letošní Silvestr. Přesně tak! Rozhodli jsme se uspořádat Silvestr tak trochu jinak.

Letos zamíříme do nejchudšího státu Evropy - Moldavska. Samozřejmě neopomeneme ani kontroverzní Podněstří. Věděl jsi, že Podněstří je de facto stát uvnitř Moldavska podporovaný Ruskem, který je mezinárodně uznávaný jen Náhorním Karabachem, Jižní Osetií a Abcházií (což jsou samy o sobě sporná území)?  Proruská orientace je zde cítit na každém kroku. Tak třeba hned budovatelská socha Lenina před budovou parlamentu nebo tank na pietním náměstí. Prostě parádní bizár, který přímo vybízí k návštěvě! Bude to párty ve východním stylu s dobrým jídlem a pitím. Tak co na to říkáš, přidáš se? 

Malá ochutnávka

Komu je tento Silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí strávit Silvestr ve východním stylu v jedné z nejchudších zemí Evropy, chtějí navštívit Podněstří - sporné území (de facto stát ve státě), které se odtrhlo od Moldavska, ale není mezinárodně uznávané, dosytosti se nabažit místní gastronomie a moc se netrápit šlapáním do kopce v hlubokém sněhu. Budeme ochutnávat víno, mrkneme se do továrny na kaviár a na výrobu proslulého koňaku a prohlédneme si města Tiraspol a Kišiněv. Tohle bude pohodová cesta do východního bloku především o dobrém jídle a pití, zhodnoť sám, jestli tě to láká. 

Náročnost 1 z 5

Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Bělorusko)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bude to hlavně parádní pohodová jízda na konec roku, už ses beztak letos nadřel dost! 

Průvodce

Jan Žert

Neúnavný posluchač, nezastavitelný vypravěč, šprýmař, pohody tvořič

Všude je zdejší, se všemi se zná, s každým se dorozumí a bez výjimky všude se narodil. Život obyčejných lidí z měst i venkova ho fascinuje, jako vystudovaný kulturní antropolog má k lidem velmi blízko a rád s nimi tráví čas. Jeho studnice cestovatelských zážitků a zkušeností je takřka bezedná. Dle mého názoru nemůže být nikdy zcela nasycena, pořád něco objevuje. Honza je cestovatel tělem i duší, z kontinentů zbývá už jen Antarktida a severní Morava. Žil v Londýně, v rybářských komunitách na Novém Zélandu, v Chile, diplomovou práci napsal v Lesothu. Osudnou se mu stala Brazílie. V Jižní Americe strávil s pauzami přes 7 let svého života a stále se tam vrací. Pokud plánuješ zažít Jižní Ameriku, je Honza tím nejlepším v našich řadách. A nejedná se jen o JA, Honza ti bude dobrým rádcem kdekoliv! Jsme rádi, že je součástí našeho týmu.

 • S prováděním začal v Andách, vedl výstupy na místní 6000m vysoké vrcholy
 • Poslední dobou ale tráví více času v Amazonském pralese, než na horách
 • Navštívil všechny země JA a většinu zná poměrně podrobně
 • Cesta kolem světa mu zabrala přes 3 a půl roku
 • Mluví anglicky, portugalsky, španělsky, francouzsky a učil se i romsky

Facebook Web zert.jan@gmail.com 602 410 594 Reference

Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 09/2019.

Doprava

Do Moldavska se dopravíme letecky (pravděpodobně Vídeň - Kišiněv). Cena letenky se aktuálně (16. 9.) pohybuje kolem 140 EUR. Nebudeme potřebovat příruční zavazadlo, takže je cena konečná. Na místě si pronajmeme auto, díky kterému získáme svobodu pohybu, a trochu to tam projezdíme. 

Ubytování

Ubytování bude zajištěno: 2x v apartmánu v Kišiněvě, 2x v domě v Tiraspolu a 1x opět v Kišiněvě v hostelu. 

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Bude možnost se zásobit v obchodech, ale většinu času se budeme stravovat v místních restauracích, tak netahej dříví do lesa :-) Jídlo je v Moldavsku a Podněstří levné. Žádné campingové vařiče a nádobí nebudeme potřebovat.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude ale potřeba oblečení jako u nás v ČR na podzim.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 7 490 Kč  Cena
28. 12. 2019 - 2. 1. 2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem 2 osobních aut, pohonné hmoty, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem domku v Tiraspolu na 2 noci
 • Veškeré další ubytování: 2 noci v apartmánu v Kišiněvě a 1 noc v hostelu
 • Poplatek za vstup do Podněstří a pojištění aut
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Letenku (přímá zpáteční 140 EUR k 16. 9.)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy (např. 10 USD továrna na kaviár, výrobna koňaku Kvint, ochutnávka vín ve vinařství atd.) 

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Kišiněva. Přepravíme se do centra města, kde budeme mít k dispozici apartmán. Ubytujeme se a večer se půjdeme provětrat do místních barů. Spaní v apartmánu.

2. den: Vyzvedneme si auta z půjčovny a vyrazíme vstříc nejvyšší hoře Moldavska Dealul Balanesti (430 m). Je to alespoň dobrá záminka podívat se na moldavský venkov. Po úspěšném zdolání hory přejedeme ke starobylému klášteru Orhei Vechi vytesanému ve skále a celý den zakončíme prohlídkou vinných sklepů v Cricova a ochutnávkou vín. Nocleh opět v apartmánu v Kišiněvě. 

3. den: Dopoledne přejedeme do Podněstří do jeho hlavního města Tiraspol. Cestou se zastavíme podívat na pevnost v Benderu a v Kickani a zkusíme vylézt na 60 m vysokou věž. Nakoukneme do továrny na kaviár, do podniku Akvatir, kde chovají velké jesetery, a ochutnáme tu ten nejčerstvější kaviár. V Tiraspolu na nás bude čekat domeček na břehu řeky Dněstr. Večer se projdeme městem po hlavní třídě. Noc strávíme v domě u řeky.

4. den: Tento den zajdeme na prohlídku do podniku Kvint, kde se vyrábí špičkový koňak (nakoupíme zásoby na večer a dárky domů). Projedeme se parníkem na řece Dněstr. Pak si projdeme město a večer to pořádně roztočíme někde v centru a oslavíme příchod nového roku! Spát budeme opět v domě u řeky.

5. den: Dospíme bujaré oslavy a odpoledne dáme sbohem Podněstří. Přesuneme se zpět do Moldavska. Odpolední prohlídka Kišiněva – Stefan cel Mare park, katedrála, parlament, muzeum historie, vodárenská věž atd. Nocleh v hostelu. 

6. den: Poslední snídaně, poslední procházka městem a odlet domů. 

POZOR: V Podněstří může člověk strávit max. 24 hodin. Lze to jednoduše vyřešit. Člověk vyjede z Podněstří a vjede zase zpět, tím získá nových 24 hodin. Už se nám podařilo získat vjezd na 72 hodin. Podle toho, jak budou "hodní" na hranicích, budeme muset do programu případně přidat jednu otočku mimo hranice Podněstří. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.