Silvestr v Irsku - PLNO

Termín 27. 12. 2019 - 03. 01. 2020
Odjezdupřesníme
DestinaceSeverní Irsko,Irsko
Číslo akce434
Účastníků9
Cena11 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Pivo, whisky a zrzky. Tahle velmi jednoduchá básnička popisuje ostrov Irsko. Dobře, tak jednoduché to zase není. My si nad tím ale lámat hlavu nebudeme. Dvě auta, dvě země a hlavně - dvě nejvyšší hory a jedna kupa zábavy (která bude možná o chlup větší než samotné vrcholy). Půjčíme si auta, pochodíme po drsných irských zimních horách, popijeme místní medicínu a Nový rok přivítáme hezky ve velkém stylu, v parádním apartmánu u oceánu na jihu Irska.

Silvestrovská chata

Místo, kde strávíme Silvestr, je uprostřed fjordu na jedné z nejzápadnějších výsp Irska ZDE. Při zimním sychravém počasí budeme u teplého krbu koukat na pobřeží, jak jej omývá neklidné zimní moře. Otužilejší mohou během dvou minut sejít k molu a okoupat se v ledových vlnách. Na druhé straně chaty vyrůstají nejvyšší vrcholky Irska. Zkrátka - ideální lokace pro přivítání nového roku!

Komu je tento silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí strávit Silvestr aktivně na horách, ale neláká je brodit se po pás ve sněhu. Chtějí zdolat nejvyšší horu Irska a Severního Irska (projekt Nejvyšší evropské vrcholy) a užít si příchod nového roku netradičně v domě na pobřeží s lahví dobré whiskey a partou stejně naladěných lidí. Strávíme min. 3 noci venku pod stanem. Tato výprava není žádný extrém, ale úplně flákat se taky nebudeme. Máme v plánu pár hezkých treků a výstup na Carrauntoohil a Slieve Donard, který nebude zadarmo. Náročnost hodně ovlivní aktuální povětrnostní podmínky. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Malá ochutnávka

Za fotky moc děkujeme Lence Půžové a Janu Švábenskému. 

Náročnost 3 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. Náročnost se bude odvíjet od aktuálních zimních podmínek, může se stát, že bude sněhu pomálu, ale rovněž ho může být až po pás. Uvidíme časem. Na vrcholcích hor ovšem bude sníh na 100 %. Sněžnice ale prozatím necháme doma.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Dan Born

Inspirátor, tahoun, tak trochu ajťák, pískař klikař.

Jestli můžu o někom říct, že jsme si ho v klubu vychovali, tak je Dan ten nejlepší příklad. Absolvoval s námi nejméně 10 akcí jako účastník a během nich nám přirostl k srdci. Jak už to bývá, z účastníků se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Od té doby do toho Dan jak se patří šlape a má na pažbě nejeden cenný zářez. Společně s Láďou Smržem, jako nejmladší člověk, přešel zamrzlé jezero Bajkal. Vedl výpravu do Kazachstánu na odlehlé čtyřtisícovky. Absolvoval expedici po zemi z ČR podél západního pobřeží Afriky až do Gambie a v létě 2021 byl s námi v Pákistánu, pokoušet osmitisícový vrchol Gasherbrum II. Do budoucna má prý ještě velké plány, a tak se máme v jeho podání na co těšit. Dan žije v Praze kde ho zaměstnává hlavně platební appka Twisto, na jejímž vývoji se podílí. Nejčastěji ho můžeš potkat v jeho žluté dodávce Žloutkovi jak parkuje někde u skal. Není toho málo a bude toho víc, holt silnej ročník 1997. O tomhle klukovi ještě hodně uslyšíme. 

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně články nečtu, ale tohle je fakt sranda :D

 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu - Více ZDE
 • 2019 - Dan v zimě přešel jako nejmladší člověk zamrzlé jezero Bajkal v rekordním čase 16 dní 6 hod 6 min. Expedice BaikalBois 2019.


Facebook Web me@danborn.cz Reference

Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 09/2019.

Doprava

Do Irska se dopravíme letecky (pravděpodobně Vídeň - Dublin). Cena letenky se aktuálně (16. 9.) pohybuje kolem 80 EUR. Na místě si pronajmeme na celou dobu dvě osobní auta, díky kterým získáme svobodu pohybu po ostrově. 

Ubytování

Ubytování bude zajištěno: 1x v Dublinu v hostelu, 1x v hostelu v Killarney, 2x v domě na pobřeží (silvestrovská párty) a zbytek nocí ve stanu v přírodě. 

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Bude možnost se zásobit v supermarketech a taky si nenecháme ujít možnost vyzkoušet místní kuchyni. Během Silvestra budeme rádi, když nakoupíme suroviny a budeme si vařit společně.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Budeš ale potřebovat věci jako v zimě u nás, nic speciálního.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 11 990 Kč  Cena
27.12. 2019 - 3.1. 2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem domku na pobřeží na 3 dny
 • Veškeré ubytování v guesthousech a hostelech
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Dublinu. Vyzvedneme si z půjčovny auta a rovnou si to namíříme na sever do Severního Irska, kde nás čeká trek kolem Mourne Wall a výstup na nejvyšší horu Severního Irska Slieve Donard (850 m). Celá trasa měří 30 km, takže si ji rozdělíme do dvou pohodových dnů a vychutnáme si nádherné scenérie. Pokud budou náročně podmínky, dá se trek i zkrátit. Spaní ve stanu.

2. den: Trek kolem Mourne Wall. Spaní ve stanu. 

3. den: Dojdeme k autu a přesuneme se na jih do blízkosti nejvyšší hory Irska Carrauntoohill. Ubytujeme se ve městečku Killarney a odpočineme si před dvoudenním trekem na střechu Irska. Spaní v guesthouse.

4. den: Vydáme se opět do kopců, tentokrát zdolat nejvyšší horu Irska Carrauntoohill (1041 m). Spaní v přírodě ve stanech. 

5. den: Přesuneme se do domu na pobřeží, ve kterém oslavíme příchod nového roku. Luxusní místo, jako stvořené pro oslavu zdolání dvou nejvyšších vrcholů a nového roku s lahví kvalitní whiskey. Nocleh v domě.

6. den: Odpočinkový den po náročném večeru. Abychom na Nový rok neseděli jen zavření doma, vydáme se projít si krásné pobřežní útesy v okolí. Pro silnější a otužilejší povahy možnost koupání v Atlantiku. Spaní na stejném místě.  

7. den: Přejezd zpět do Dublinu a prohlídka města. Spaní v hostelu.

8. den: Odlet do ČR.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.