Roadtrip do Barcelony - PLNO

Termín 11 - 14. 10. 2019
Odjezd11. 10. z Brna ve 20:00
DestinaceAndorra,Španělsko
Účastníků8
Cena2 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Tohle není klasická výprava, akce pro aktivní členy ani víkendovka. Je to něco mezi roadtripem, spolujízdou a poznávačkou. :-) Honza jede s naším autem "Brusinkou" až na jih Španělska, kde předá auto naší výpravě. Ta bude pokračovat do Gambie. Aby auto při cestě nezelo prázdnotou, přibírá Honza spolucestovatele jen za náklady. Po cestě se chce zastavit v Monaku, okoupat se na plážích jižní Francie, projít kaňon Verdon, možná navštívit hrad Carsassone. Jako třešnička na závěr je Barcelona! Tam si dáte společnou prohlídku města, pár sklenek vína a  tradá domů!

Výprava je vymyšlena tak, abys využil/a co nejméně dovolené a přitom viděl co nejvíce věcí. Jestli chceš, můžeš zůstat pár dní v Barceloně. Nebo Tě lákají spíše hory? Za humny jsou Pyreneje a Andorra! Tam už ale musíš na vlastní pěst. Honza Tě po domluvě může hodit až na jih Španělska do Malagy, Valencie nebo Alicante. Každopádně je třeba se domluvit.

Malá ochutnávka

Organizátor

Jan Žert

Honza Žert, člověk na svém místě. Jeho studnice cestovatelský zážitků a zkušeností je takřka bezedná. Dle mého názoru nemůže být nikdy zcela nasycena, pořád něco objevuje. Honza je cestovatel tělem i duší. Většinu svého času tráví v jižní Americe, kde strávil s pauzami přes 6 let svého života a stále se tam vrací. Původem Cerheňan, průvodce, antropolog, snílek, vtipálek a náhodný fotograf. Pokud plánuješ zažít Jižní Ameriku, je Honza tím nejlepším v našich řadách. A nejedná se jen o JA, Honza ti bude dobrým rádcem kdekoliv! Jsme rádi, že je součástí našeho týmu. 

Facebook Web zert.jan@gmail.com 602 410 594 Reference

Doprava

Pojedeme Brusinkou, což je červený Transporter T4, který bude připraven na dalekou cestu do Gambie. Po převozu do Špáňa pokračuje dále na jih - na Africký kontinent :-) Bude super, pokud Honzovi někdo pomůže s řízením.
Cesta zpět bude nejlépe letecky. Výprava je udělaná tak, aby krásně navazovaly lety zpět. Přímé lety na pondělí i úterý se dají bez problému sehnat pod 1000Kč - ZDE

Ubytování

Usteleme si někde v kempu, spacák a karimatku s sebou. V Barceloně v osvědčeném hostelu. Ubytování není v ceně

Stravování

O španělské a francouzské kuchyni jsi asi slyšel - ale věř mi, že je třeba ji ochutnat :-) Neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se zastavíme na tapas, ochutnáme místní víno, nakoupíme zdejší suroviny a budeme si vařit - takže ešus a vařič s sebou! Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej, zastavíme se nakoupit = nic nepotřebuješ, koupíš si místní dobroty a za stejnou cenu jako u nás.

Cena

Složíme se pouze na společné náklady. Viz tabulka níže. Vzhledem k tomu, že cena paliva, dálničních poplatků, parkingu atd. je cca 18.000kč, bylo by nefér to dělit např. 4mi lidmi, kdyby se více lidí nepřihlásilo. Uděláme tedy jednodouchou rovnici. Když pojede 6 lidí a méně = cena na jednoho 2990Kč. Když pojede 7-8 lidí, cena je 2490Kč. Když se pojede v plném počtu, Honzovi aspoň zůstane na letenku zpět :) 

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s. Jedeme jako sobě rovni, kamarádi. Nejedná se o službu CK.

Shrnutí

Cena

2490 - 2990 Kč 

11. -14. 10. 2019

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 0

Cena zahrnuje

  • Transport Brno - Barcelona - popř. dále na jih po domluvě.
  • Zajištění devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky, mýtné brány, parking + prostě všechny náklady s tím spojené.

Cena nezahrnuje

  • Všechno ostatní , jídlo, ubytko vč. letenky zpět (do 1000Kč)

Co cestou uvidíš

1. den:
Večerní přejezd přes Rakousko a Itálii do Monaka. 

2. den: 
Před polednem  příjezd do Monaka (cesta trvá přibližně 13 hodin), prohlídka města a výstup na "nejvyšší horu" :-) Aby nám z toho lidského bohatství nepřecházel zrak, přesuneme se k řece Verdon. Spaní v kempu ve stanu - sprcha/WC

3. den: 
Dopoledne,  si projdeme krásný trek kaňonem Verdon, kde okoštujeme krásy přírodního luxusu. Po krátkém treku Sentier Blanc Martel se následně se přemístíme na jih Francie k moři. Přespíme někde v kempu na pláži.  

4. den: 
Ráno po domluvě můžeme zajed na hrad Carcassone nebo přímo jet  do Barcelony. Společná prohlídka Barcelony, nebo svůj program. Večer se oficiálně rozloučíme. Možný odlet domů např. večerním spojem. Letů je opravdu dost ZDE

5. - ? den.  Můžeš zůstat v Barceloně jak dlouho chceš, zajet si do Pyrenejí, Andorry atd. To už ale po vlastní ose.