Sibiř

Termín05 - 21. 07. 2019
Odjezdodlet z Prahy či Vídně 5. 7. 2019
DestinaceRusko
Účastníků9
Cena20 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

A je to tady! Na nátlak (ale velmi příjemný nátlak, je vždycky pěkné vidět, že je o naše akce zájem) ostatních jsme vypsali ještě jednu Sibiř :-) V čem je jiná? Jede se opačným směrem, takže začeneme na Bajkale. No a je o 2 dny delší, takže poznáme krugobajkalskou železnici a okolí Bajkalu o něco lépe!

Co tě napadne, když se řekne Sibiř? Tajga, lesy, medvědi, Transsibiřská magistrála, Bajkal či zima? Zvu tě za svou rodinou, do mého rodného kraje :‐) Ráda bych ti ukázala naši kulturu, tradice i historii a ráda bych ti přiblížila skutečné Rusko. Protože mám k místu osobní vztah, ukážu ti, jak se na Sibiři skutečně žije. Nicméně postupně...

Jelikož kontrasty si člověk zapamatuje nejvíce, tak naši výpravu začneme v Moskvě, kde strávíme celý den. Z divokého ruchu největšího ruského velkoměsta skočíme rovnýma nohamam do poklidného sibiřského životního stylu, plného krásné přírody a hlubokých lesů. V asijské části ruska prvně navštívíme Bajkal, nejhlubšího jezera na světě. Navštívíme tu šamanský mys a projdeme Krugobajkalskou železnici až k Listvance - městečku s ruskou architekturou. Poté navštícíme největší bajkalský ostrov Olchon. Odsud pojedeme 30 hodin legendární Transsibiřskou magistrálou až k mé rodině, do Kemerova.  Ve vlaku poznáš každodenní život místních lidí.  Potkáme se s mou mamkou, taťkou a jejich přáteli, užijeme si baňu, paragliding či  jízdu na čtyřkolkách a vyzkoušíme ruskou vodku :-)  Potom UAZem vyrazíme na Altaj, do kraje vysokých hor, divokých řek a nekonečných sibiřských lesů. Když štěstí dá, pojedeme přes Hornou Šorii, kde si dáme kafíčko u mé babičky. Poté dojedeme až k pohoří Altaj. Přejdeme horské sedlo Oroj a spustíme se k Šavlinským jezerům.  Zde upostřed hor, obklopeni ledovci a lesy plných medvědů, ukončíme naši výpravu.  

Taková malá ochutnávka z minulé výpravy!

Za parádní fotky z minulé výpravy děkujeme  Evě Dunglové a Vojtu Lokšovi!

Náročnost je 3 z 5

Nejnáročnější část výpravy je čtyřdenní trek na Altaji, ale i méně zdatný turista to zvládne.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl naší cesty

Hlavním cílem naší výpravy je seznámit se se sibiřskou přírodou a kulturou. Vidět Bajkal, nejhlubší jezero na světě-. Poznat, jak žijí místní a zažít s nimi spoustu srandy. Projet část Transsibiřské magistrály až ke mně domů. Dva dny strávit doma u mé rodiny. Navštívit Altaj a dojít pod ledovce k Šavlinským jezerům. No a cestou tam, si třeba projít Moskvu. Druhým a neméně důležitým cílem je dát dohromady skupinu lidí, kteří budou táhnout za jeden provaz, vzájemně si pomáhat a třeba se potom stanou i dobrými přáteli.

Průvodce

Sofya Arsentyeva

Co bych o Sofyi napsal? Je mezi námi už 3 léta a jsme za to moc rádi. Má spojenou historii jak s naší klubovnou, kterou vedla, tak s klubem cestovatelů :-) Je organizátorka festivalu Na Divoko, který společně se Standou Dadákem založili. Každý rok se zde sejdou milovníci dalekých končin a rokují o nich. Kromě toho, že má Sofi cestování v krvi, je to i naše skvělá kamarádka. V našich řadách se pravidelně vrací na Sibiř - důvod je jednoduchý - jede domů, a proto je tou nejlepší průvodkyní na této výpravě!

Facebook arsentyevasofya@gmail.com 604108538 Reference

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. Sofi poletí s Vámi. Cestou tam se zastavíte v Moskvě. Část trasy budeme absolvovat Transsibiřskou magistrálou. Další část trasy z Altaje pojedeme autem. Část výpravy budeme šlapat i po svých :-)

Ubytování

Většinu výpravy (8x) budeme stanovat ve volné přírodě nebo v kempech. 2x budeme spát u mě doma, 1x ve vlaku, 3x přenocujeme v hotelu a 2 noci zbývají na noční přejezd autem. V Moskvě rovněž hotel

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování ze strany průvodce. Na Sibiři to není nikterak drahé, a proto se v civilizaci budeme stravovat hlavně v restauracích a místních obchodech. V přírodě si budeme vařit na plynových vařičích, které si vezmeme z domu. Na místě není problém dokoupit plynové bomby. Doporučuji si suroviny koupit na místě a tím zároveň poznat i místní speciality a sibiřskou kuchyni. U Sofy doma budeme mít určitě nějaké společné jídlo, grilování, šašliky atp. :‐) 

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci do přírody. Už teď je ale jasné, že budeme potřebovat stan, spacák atd.). atp. Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock Point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Pro vstup do Ruska je třeba vízum, tudíž i nutně pas! Sofy ti aktivně pomůže při získání víza. Kvůli administrativní zátěži je nutné si dát přihlášku minimálně 1 měsíc předem. Lze udělat i expres vízum do týdne, ale je to dražší. Platnost pasu musí být ještě 6 měsíců po vycestování z Ruska.

Doporučuji ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B. Očkování proti břišnímu tyfu je na zvážení. Očkování zde není povinné žádné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

20 990 Kč Cena
5. 7. - 21. 7. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Průvodkyni - která se v této oblasti narodila
 • Veškerou dopravu na místě
 • Veškeré ubytování na místě
 • Permit do pohraničí 
 • Transsibiřskou magistrálu
 • Jízdu na čtyřkolkách
 • Ruskou Baňu
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, lano, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Zpáteční letenku (cca 12 000,- Kč)
 • vízum (2 000,- Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Vstupy - cca 500 Kč


Co cestou uvidíš

1. den: 
Odlet z ČR. Přílet do Moskvy

2. den:
Den stravíme v Moskvě, abychom poznali a i opačnou stranu Ruska. Podívame se na Rudé náměstí, na Kreml a večer stmelovací party. Odlet do Irkutsku

3. den: 
Příjezd do Irkutsku, procházka městem, cesta do Sludanky, nejjižnějšího místa Bajkalu. Nocleh ve stanech.

4. den: 
Procházka Sludankou, mys Bajkalu, ochutnáme omule a přichystáme se na Krugobajkalskou železnici. Zahájení treku na sever.

5. den: 
Pochod po krugobajkalské železnici a pak vlakem do Listvanky. Procházka Listvankou, návštěva ruského architektonického města - muzea. Cesta na Olchon, ostrov opředený legendami o šamanismu. Koupačka v Bajkale.

6. den: 
Výprava po ostrově Olchon ruskou "buchankou". Nasedneme na UAZ a projedeme celý ostrov po cestách, které by u nás nikdo nenazýval ani cestou :-)

7. den:
Odpoledne cesta zpátky do Irkutsku. Připravíme se na dlouhou cestu do Kemerova. Odjezd po transsibiřské magistrále. 

8. den: 
Transsibiřská magistrála. 30 - ti hodinová jízda touhle nejdelší vlakovou linkou na světě. Pokecáme s místními a užijeme si klasický "Plackartnyj vagon" :-) 

9. den: 
Kemerovo, procházka městem a přesun do Staročervova k mým rodičům. Dáme si ruskou baňu, zrelaxujeme a popijeme vodku.

10. den: 
Celý den na chatě ve Staročervovu - proletíte se na paraglidu, zajezdíme si na čtyřkolkách a večer si dáme šašliky. Příprava na přejezd na Altaj

11. den:
Celodenní dlouhá cesta do Čibitu. Pokud zbyde čas, stavíme se v Taštagolu za moji babičkou.Oběd u babičky a prohlídka ruského pravoslavného kostela. 

12. den: 
Vydáme se na 4 denní trek k Šavlinským jezerům pohořím Altaj. Trek není technicky náročný, ale denně půjdeme mezi 15-20km. Cestu začneme údolím podél řeky Čuja.

13. den: 
Putování pěšky Altajem. Přejdeme horské sedlo Oroj a sestoupíme do údolí. V dáli uvidíme Saylyugemsky NP

14. den: 
Dorazíme k Šavlinským jezerům. V pozadí za jezerem se tyčí ledovce. Odpočinek a kochání sibiřskou přírodou.

15. den: 
Putování pěšky Altajem. Cest zpět do civilizace. Snad bez žádného medvěda :-)

16. den: 
Cesta do Novosibirsku. Po cestě zastavíme někde na jídlo. V noci příjezd do  Novosibirsku. Ubytování. Poslední rozloučení se Sibiří nad stakanem vodky.

17. den: 
Let domů. Zpět do ČR.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace