Survival v Norsku - Lofoty - poslední 2 místa

Termín13 - 21. 06. 2019
Odjezd13. 6. 2019 - Letiště Tromso
DestinaceSkandinávie
Účastníků8
Cena11 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Norsko - téměř čtyři sta kilometrů za severním polárním kruhem - ostré hory, které se zvedají z úzkých fjordů, azuro tu během pár minut může vystřídat vichřice, pár značených tras, ale jinak divoká příroda a pro tebe to nejlepší hřiště :-)

Survival je hra, taková, kterou jsi ještě nehrál, taková, díky které se poznáš, zjistíš, kde jsou tvoje limity, a zažiješ skvělé věci se svým parťákem.

Pokud jsi schopen ujít denně cca 20 km, tak bys měl tuhle akci po fyzické stránce zvládnout v pohodě. Survival ale není jen o překonávání vzdáleností, ale také o spolupráci = budeš mít parťáka - buďto se s ním přihlásíš, nebo ti ho vybereme z řad ostatních přihlášených. To hlavní jsou pak úkoly - musíš jich splnit co nejvíce: Vykoupat se v jednom z fjordů? Postavit vor ? Stopovat soba? Nasbírat jahody? Možná... Právě úkoly, orientace v terénu, rozvrhnutí postupu a sladění se svým parťákem dávají téhle akci jedinečnou atmosféru :-) 


Pokud se chceš zúčastnit, musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít (přeplavat, vylézt...) alespoň 20 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě. Survival trvá čistého času 4 dny.
 • Musíš vědět, jak se zorientovat, přežít a postarat se o sebe v přírodě. Nebo se to můžeš naučit v průběhu :-)
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžu odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé nebo dokonce všechny své věci (které ti samozřejmě vrátím po skončení akce). Po dobu Survivalu tak nebudeš mít k dispozici například stan a některé další věci - ale neboj, poradím ti, jak je nahradit ;-) 
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro tebe přijela = po dobu Survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.

Malá ochutnávka

Náročnost

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl Survivalu

Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které pro vás připravím.

Jak to probíhá

Po příletu ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 96 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy - zkrátka žádná dlážděná cestička :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nechytil jsi tresku? Nenašel jsi losa a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 96 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí - sečteme body a zjistíme, kdo je vítězem. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale taky o nehynoucí slávu plus překvapení pro vítěze :-)

Bezpečnost 

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží, zároveň to ale celé má zůstat zábavou. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel.

Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí.

Po celou dobu akce budeš mít parťáka = budete ve dvou. Jednak se to ve dvou lépe táhne a jednak to je otázka bezpečnosti. Navíc bude každá dvojice vybavena GPS trackerem, kterým vás vybavím - díky němu budu mít přehled o tom, kde se zrovna pohybujete.

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám, ne-li vůbec. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje, objevuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance, i když letošního Silvestra strávil v Himaláji v Kašmíru na skialpech. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5610 m.n.m) Sám se chce v budoucnu více zaměřit na horské výstupy, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti... Letos s ním můžeš vyrazit na Sibiř, Elbrus, Damavand, Ararat nebo do Ekvádoru :)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Letecky do norského Tromso - tady máme sraz a odtud budeme pokračovat naší dodávkou. Letenky si kupuje každý sám - nicméně na nejlepší spoj dáme tip na facebookové skupině, kam se dostaneš po přihlášení na akci. Zpáteční letenka by tě měla stát cca 5 000 CZK (orientační cena). Po skončení akce dojedeme dodávkou opět na letiště v Tromso.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-)

Po skončení Survivalu se o tebe postarám a budeš mít zařízené spaní - venku ve stanu, v hostelu nebo jinde :-)

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou doporučuji sušené maso, proteinové tyčinky a můžeš si vzít pár balení Travel lunche - nevylučuji, že ti ho stejně vezmu :-) Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Doklady

Pro návštěvu Norska stačí občanský průkaz. Pokud máš řidičák, vezmi jej prosím také s sebou.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

11 990 Kč Cena
13. 6. - 21. 6. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Ubytování
 • GPS tracker - zapůjčení
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy 
 • Letenku Tromso a zpět = cca 5 000 CZK

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z ČR. Sraz na letišti v Tromso. Přesun mimo město, seznamovací večírek a detailní info o tom, co tě čeká.

2. den: Ráno se hezky dorůžova vyspíš, dáme si pohodovou snídani a pak se sbalíme, připravíme věci na Survival a vyrazíme. Vysadím tě spolu s parťákem - jednotlivé dvojice jsou vysazeny na různých místech tak, abyste se nepotkávali. HRA začíná! :-) Rozbaluješ obálku a čteš si seznam úkolů - je jich hodně a jeden lepší jako druhý. Zjišťuješ, kde se nacházejí tvoje check pointy - body, které tvoří tvoji trasu a po dohodě s parťákem a naplánování strategie vyrážíte za vítězstvím.

3. - 5. den: Survival den = můžu ti slíbit, že jsem pro tebe připravil nádhernou trasu, která tě zavede na vrcholky hor, k horským jezerům i mořským fjordům - nebude to jen překonávání vzdálenosti, bude to super trek úžasnou krajinou severního Norska!

6. den: Napjatě tě budu čekat v cílovém místě - věř mi, že to bude třešnička na dortu celé akce, nádherné místo, kam se dostaneš s jazykem na vestě, ale určitě šťastný a se spoustou zážitků a snad i splněných úkolů. Potom co dorazíš, přijde na řadu hostina a oslava zvládnutého Survivalu + sčítání bodů a vyhodnocení akce.

7. den: Protože si to určitě zasloužíš, bude tento den na pohodu - vezmu tě na krátký trek, dobré jídlo a zajdeme si taky do sauny na nejhezčí míst pro saunování, které znám. Nocleh v kempu - takže bude teplá sprcha :-)

8. den: Tenhle den tě vezmu na krásnou pláž = menší trek, super výhledy a odpoledne závěrečná párty na pláži a večer - podle toho jaké budou k dispozici letenky - odlet do Gdaňsku.

9. den: Přesun do ČR.