Survival v Norsku - Lofoty - poslední 2 místa

Termín 13 - 21. 06. 2019
Odjezd13. 6. 2019 - Letiště Tromso
DestinaceSkandinávie
Číslo akce360
Účastníků8
Cena11 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Norsko - téměř čtyři sta kilometrů za severním polárním kruhem - ostré hory, které se zvedají z úzkých fjordů, azuro tu během pár minut může vystřídat vichřice, pár značených tras, ale jinak divoká příroda a pro tebe to nejlepší hřiště :-)

Survival je hra, taková, kterou jsi ještě nehrál, taková, díky které se poznáš, zjistíš, kde jsou tvoje limity, a zažiješ skvělé věci se svým parťákem.

Pokud jsi schopen ujít denně cca 20 km, tak bys měl tuhle akci po fyzické stránce zvládnout v pohodě. Survival ale není jen o překonávání vzdáleností, ale také o spolupráci = budeš mít parťáka - buďto se s ním přihlásíš, nebo ti ho vybereme z řad ostatních přihlášených. To hlavní jsou pak úkoly - musíš jich splnit co nejvíce: Vykoupat se v jednom z fjordů? Postavit vor ? Stopovat soba? Nasbírat jahody? Možná... Právě úkoly, orientace v terénu, rozvrhnutí postupu a sladění se svým parťákem dávají téhle akci jedinečnou atmosféru :-) 


Pokud se chceš zúčastnit, musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít (přeplavat, vylézt...) alespoň 20 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě. Survival trvá čistého času 4 dny.
 • Musíš vědět, jak se zorientovat, přežít a postarat se o sebe v přírodě. Nebo se to můžeš naučit v průběhu :-)
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžu odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé nebo dokonce všechny své věci (které ti samozřejmě vrátím po skončení akce). Po dobu Survivalu tak nebudeš mít k dispozici například stan a některé další věci - ale neboj, poradím ti, jak je nahradit ;-) 
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro tebe přijela = po dobu Survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.

Malá ochutnávka

Náročnost

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl Survivalu

Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které pro vás připravím.

Jak to probíhá

Po příletu ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 96 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy - zkrátka žádná dlážděná cestička :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nechytil jsi tresku? Nenašel jsi losa a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 96 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí - sečteme body a zjistíme, kdo je vítězem. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale taky o nehynoucí slávu plus překvapení pro vítěze :-)

Bezpečnost 

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží, zároveň to ale celé má zůstat zábavou. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel.

Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí.

Po celou dobu akce budeš mít parťáka = budete ve dvou. Jednak se to ve dvou lépe táhne a jednak to je otázka bezpečnosti. Navíc bude každá dvojice vybavena GPS trackerem, kterým vás vybavím - díky němu budu mít přehled o tom, kde se zrovna pohybujete.

Průvodce

Adam Stejskal

Nadšenec, šiřitel pozitivních vibrací, surfař, horal.

Adam byl pozitivní už dávno před coronavirem, ještě než to byla taková "masovka". Má neuvěřitelný dar nadchnout, ba přímo strhnout, lidi pro svou věc. Jeho pozitivní nálada a entuziasmus jsou nesmírně nakažlivé, a tak i třeba návštěva pochmurného Černobylu, nebo diktaturou drceného Běloruska, je s Adamem nezapomenutelná jízda. Tenhle kluk si z ničeho nedělá těžkou hlavu a mám pocit, že žádné trable mu nedokážou vzít vítr z plachet. A že už jich v životě pár zažil! Adam dělá průvodce od svých 15ti let a vzhledem k tomu, že při téhle práci se vám průšvihy lepí na paty, naučil se brát život s nadhledem. Kdybych vám měl vyjmenovat všechna zajímavá místa, které už navštívil, potřeboval bych tak další 2 strany a stejně byste tomu nevěřili. Místo toho vám prozradím, že tenhle kluk je studnice šílených cestovatelských historek a není zas tak těžké je z něj dostat. Pokud tě to zatím nepřesvědčilo, tak tady jen stručně pár faktů.

 • Adam začal průvodcovat v 15t-i letech na hradech a zámcích
 • Dělal průvodce ve všech státech Evropy (kromě Islandu) a na všech kontinentech mimo Antarktidu
 • Má na kontě výstupy na vrcholy vyšší než 6000 m.n.m.
 • Adam je nadšený surfař a provozuje surfhouse Villa Coconut na Srí Lance
 • Absolvoval nejdelší Ralley závod na světě – Mongol Ralley
 • Dobrovolník u horské služby
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Letecky do norského Tromso - tady máme sraz a odtud budeme pokračovat naší dodávkou. Letenky si kupuje každý sám - nicméně na nejlepší spoj dáme tip na facebookové skupině, kam se dostaneš po přihlášení na akci. Zpáteční letenka by tě měla stát cca 5 000 CZK (orientační cena). Po skončení akce dojedeme dodávkou opět na letiště v Tromso.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-)

Po skončení Survivalu se o tebe postarám a budeš mít zařízené spaní - venku ve stanu, v hostelu nebo jinde :-)

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou doporučuji sušené maso, proteinové tyčinky a můžeš si vzít pár balení Travel lunche - nevylučuji, že ti ho stejně vezmu :-) Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Doklady

Pro návštěvu Norska stačí občanský průkaz. Pokud máš řidičák, vezmi jej prosím také s sebou.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

11 990 Kč Cena
13. 6. - 21. 6. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Ubytování
 • GPS tracker - zapůjčení
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy 
 • Letenku Tromso a zpět = cca 5 000 CZK

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z ČR. Sraz na letišti v Tromso. Přesun mimo město, seznamovací večírek a detailní info o tom, co tě čeká.

2. den: Ráno se hezky dorůžova vyspíš, dáme si pohodovou snídani a pak se sbalíme, připravíme věci na Survival a vyrazíme. Vysadím tě spolu s parťákem - jednotlivé dvojice jsou vysazeny na různých místech tak, abyste se nepotkávali. HRA začíná! :-) Rozbaluješ obálku a čteš si seznam úkolů - je jich hodně a jeden lepší jako druhý. Zjišťuješ, kde se nacházejí tvoje check pointy - body, které tvoří tvoji trasu a po dohodě s parťákem a naplánování strategie vyrážíte za vítězstvím.

3. - 5. den: Survival den = můžu ti slíbit, že jsem pro tebe připravil nádhernou trasu, která tě zavede na vrcholky hor, k horským jezerům i mořským fjordům - nebude to jen překonávání vzdálenosti, bude to super trek úžasnou krajinou severního Norska!

6. den: Napjatě tě budu čekat v cílovém místě - věř mi, že to bude třešnička na dortu celé akce, nádherné místo, kam se dostaneš s jazykem na vestě, ale určitě šťastný a se spoustou zážitků a snad i splněných úkolů. Potom co dorazíš, přijde na řadu hostina a oslava zvládnutého Survivalu + sčítání bodů a vyhodnocení akce.

7. den: Protože si to určitě zasloužíš, bude tento den na pohodu - vezmu tě na krátký trek, dobré jídlo a zajdeme si taky do sauny na nejhezčí míst pro saunování, které znám. Nocleh v kempu - takže bude teplá sprcha :-)

8. den: Tenhle den tě vezmu na krásnou pláž = menší trek, super výhledy a odpoledne závěrečná párty na pláži a večer - podle toho jaké budou k dispozici letenky - odlet do Gdaňsku.

9. den: Přesun do ČR.