26. 12. - 3. 1. 2024
12 490
letenka cca 12000 Kč
více
26. 12. - 3. 1. 2024
Již proběhlo

Silvestr ve středozemí - Corfu trail

Stezka od severu k jihu ostrova se vine stejnou měrou písečnými plážemi, stezkami podél útesů, olivovými háji i kopci náhorní planiny. Někde je značená, někde ne. Někdy nepotkáš ani živáčka, jindy narazíš na otevřenou kavárnu...

Expedice #996
9 dnů26. 12. - 3. 1. 2024
EvropaŘecko
11Účastníků
Náročnost
3 z 5

Některá místa pro nás zůstávají nedostupná svou odlehlostí, náročností, nebo jako v případě řeckých ostrovů kvůli davům lidí, kteří je během letní sezóny zaplaví a nepustí. A pak najednou, jako mávnutím kouzelného proutku s prvními deštivými dny podzimu, všichni zmizí a ve ztichlé krajině se objeví prázdné stezky podél pláží a opuštěné olivové háje. Touto krajinou chceme projít celý ostrov od severu k jihu, kam až nás pustí nohy a proměnlivé počasí.


Corfu trail se táhne po náhorní plošině s dominantním vrcholem Pantokrator (906 m n. m.) a stejně tak stezkami lemujícími útesy, písečnými plážemi a olivovými háji. Symbolicky ho zahájíme na pobřeží u kláštera Agia Aikaterini, na nejsevernějším cípu ostrova. Některé části treku jsou dobře značené a někdy si budeme hledat vlastní cestu. Historie zanechala na ostrově stovky zajímavých míst, byzantských klášterů, pevností a přístavů, které budeme po cestě objevovat. Když se nám do cesty postaví otevřená kavárna, tak si rozhodně nenecháme ujít kávu s místními. Můžeme díky tomu jít poměrně nalehko a občas doplnit zásoby v místních vesničkách.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Několikadenní túry se zátěží
Ostrov Corfu navštíví ročně tisíce pohodlných turistů. V zimě tu ale vše ztichne a místo davů cizinců na rekreaci tu potkáš maximálně pár místních obyvatel. Proto se nedej zmást. Trasa, která nás čeká není zadarmo, čeká nás poctivé převýšení a nálož kilometrů (cca 20 km denně). Taky počasí je tu v zimě nevyzpytatelné. Pravděpodobně si užijeme deště stejnou měrou, jako koupání v moři. Proto nepodceň přípravu. Dobrou zprávou ale je, že bude možné doplnit zásoby častěji po cestě a proto můžeme jít poměrně na lehko.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Na akci nehrozí žádná bezpečnostní rizika. Vždy budeme na dosah civilizaci, která nám případně umožní měnit plány.

Víza a režim vstupu

Pro vstup do Řecka ti stačí občanka. Stejně doporučujeme mít s sebou alespoň 2 doklady, proto přibal i pas, nebo řidičák.

Doprava

Letecky z Prahy přímo do Corfu. Letenka není v ceně výpravy. Odtud se po ostrově budeme pohybovat autobusy a po vlastních nohách.

Ubytování

Dvě noci strávíme v guesthousu v hlavním městě Corfu. Další dvě potom v pohodlném apartmánu, kde oslavíme Silvestra a užijeme si trochu relaxu po skončení trailu. Zbytek nocí budeme spát ve stanech. vše si poneseme na zádech.

Stravování

Stravování není v režii Expedition clubu. Jídlo na trek si můžeme vzít s sebou z ČR, nebo dokoupit na místě. Vařit si budeme na vařičích a určitě využijeme i místních hospůdek a kaváren. Díky tomu, že minimálně ob den projdeme nějakou vesnicí můžeme zásoby průběžně doplňovat a cestovat nalehko.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Hodit se bude pohodlné oblečení do auta a do města i outdoorové trekovky a výbava na výlety do hor.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odlet z Prahy ke středozemnímu moři. V odpoledních hodinách už protáhneme nohy v přístavním městě Corfu. Užijeme si večerní procházku po pláži a přespíme v místním guesthousu.

2. - 5. den

Doplníme zásoby, koupíme plynové bomby a přejedeme autobusem na sever ostrova do Acharavi, odkud vyrazíme na pětidenní trail. Symbolicky ho zahájíme na pobřeží u kláštera Agia Aikaterini, na nejsevernějším cípu ostrova. Přechod ostrova od severu k jihu vede stejnou měrou písečnými plážemi, stezkami podél útesů, olivovými háji i kopci náhorní planiny táhnoucí se podél ostrova. Hned první den při něm vystoupáme na Pantokrator - nejvyšší horu ostrova. Některé části treku jsou značené, někdy si budeme hledat vlastní cestu. Když se nám do cesty postaví otevřená kavárna tak si kontakt s místními rozhodně neodpustíme. Spát budeme ve stanech v olivových hájích a na plážích.

6. den

Na závěr pětidenního treku dojdeme podíl pobřeží až do vesnice Sinarodes. Tady nás bude čekat pohodlný apartmán, odpočinek, dobré jídlo a hlavně oslava Nového roku.

7. den

Po pořádné oslavě nebudeme nikam spěchat. Dospíme probdělou noc a vydáme se kratší procházku buď k některému ze starých klášterů v Kamaře, nebo na vrchol Pantokratos. Přespíme druhou noc v apartmánu.

8. den

Přesuneme se autobusem do hlavního města Corfu. Ztratit se v úzkých uličkách staré čtvrti je zábavou i na více než jeden den. Navíc si můžeme toto místo užít prakticky bez lidí, ne zamořené letními turisty. Navštívíme starou pevnost, přístav a dáme si poslední koupání v moři. Večer přespíme v guesthousu.

9. den

Každý výprava jednou končí. Přesuneme se na letiště a vydáme se na cestu zpět do ČR.
ukázat další dny

Tvůj průvodceStanda Dadák

Živel
patron Klubovny
otec Klubu cestovatelů
tulák

Standa, to je živel, bohém a zvláštní úkaz. Kromě toho, že se věnuje všemožným sportovním i nesportovním aktivitám, jde o člověka, který se rozhodl spojit své zaměstnání se svou cestovatelskou vášní. Proto se většina věcí v jeho životě kolem cestování točí.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • 2x ubytování v guesthousu v Corfu
 • 2 noci v apartmánu v centru ostrova, kde oslavíme Silvestr
 • Kompletní dopravu po ostrově
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům.
 • Práce má a mých kolegů
 • DPH dle zvláštního režimu
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK

Co není v ceně

 • Letenka
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?