9. 6. - 10. 6. 2023
0
více
9. 6. - 10. 6. 2023
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Víkendovka: Výzva jménem B7

Expedition club je především komunitou. Víkendovky proto organizujeme pro naše členy zdarma.

Expedice #986
2 dny9. 6. - 10. 6. 2023
ČeskoČeská republika
7Účastníků
Náročnost
4 z 5

Víkendové výpravy jsou pravidelnou součástí naší činnosti. Jsou totiž cestou, jak se naši členové můžou potkat a užit si pár dní v přírodě. Víkendovky proto organizujeme bez nároku na zisk.

V rámci 2 víkendovek jsme se rozhodli, že Ti dáme možnost, být malou součástí letní expedice na Broad Peak 8051 m n.m. Připravili jsme 2 výzvy, které povedou účastníci expedice a budou pro kluky nejenom tréninkem, ale i testem, jak na tom fyzicky před letní expedicí jsou. Ty můžeš být u toho! Věz, že pokud tuto výzvu zvládneš, pravděpodobně jsi fyzicky připraven/a na to, vylézt 8k horu. Nechceme ti ale nasazovat růžové brýle, pro vylezení osmitisícovky toho potřebuješ mnohem více, fyzická připravenost je ale jeden z hlavních aspektů :)


Petr si pro Tebe připravil dvojnásobnou výzvu oproti Martinovi. Nechce nic více, nic méně, než projít ve 2 dnech celou trasu závodu B7, který myslím není třeba představovat. Jedna změna tam ale bude, přesně v půlce si můžeš dát šlofíka u Martina na chatě, nabrat síly a druhý den dokončit půlku druhou. První den Tě čeká 52,5 km a druhý den 47,5  km. Vylezeš na vrcholy jako Travný, Lysá hora, Smrk, Radhošť neo třeba Velký Javorník. Plánovaná trasu najdeš ZDE. Myslím, že není proč se vykecávat. Jdeš do toho?

4
+
5
Výsadkář
Náročnost
Výstupy, náročné přechody a nadmořská výška
Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto výpravy jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují a jsou ve formě. Musíš zvládnout ujít denně 20 km s převýšením až 1 000 m s dvacetikilovým batohem. Pro účast na této akci už potřebuješ prokázat své zkušenosti. 
zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Sraz dle domluvy. Ideálně asi v Ostravě, kde necháme auta. Poté se dopravíme vlakem do Třince, kde začneme naše putování. Z Frenu pojedeme busem zpět do Ostravy. 

Ubytování

Martin má na Ostravici, přesně 52,5 km po startu výzvy chatu. Tam přespíme a druhý den doklepeme zbylých 47,5 km. Expe tým zkusí chatu před zásobit peřinami. Možná bude třeba vzít malý spacák do Ostravy a dovezeme Vám je tam, ať je netaháte. To domluvíme. Na chatě je teplá sprcha.

Stravování

Do batůžku si přibal nějaké tyčinky, ale neboj po cestě se dá občerstvit. Krásná, Lysá Hora, Ostravice atd.. na Ostravici je večerka, která má do 9ti do večera. Na chatě je plynový sporák a dá se využít. 

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Brzo ráno sraz v Ostravě a pojedeme vlakem doTřince (doladíme). 1. den nás čeká přes 52km a skoro 3000 výškových metrů. Orientační mapa - ZDE. Jelikož jdeme v rámci tréninku, není cílem dodržet přesně každý bod trasy B7 a je možné, že se bude trasa lehce lišit. Vše je o domluvě. Večer možnost nákupu ve večerce na Ostravici či návštěvy restaurace. Spaní u Martina na chatě.

2. den

2. den nás čeká o 5 km méně a krásných 2500 výškových metrů. Orientační mapa - ZDE. Jelikož jdeme v rámci tréninku, není cílem dodržet přesně každý bod trasy B7 a je možné, že se bude trasa lehce lišit. Vše je o domluvě. Večer nasedneme na autobus, který nás zaveze do Ostravy.

ukázat další dny

Tvůj průvodcePetr Tobolák

Parťák do nepohody
srdcař
hráč
bavič

Petr, to je hráč a velký srdcař, který miluje výzvy. S Expedition Clubem před časem naskočil na vlnu cestování a horských výzev, pro které se tak nadchl, že je teď zaslouženě v našem týmu. Petr je parťák do nepohody, bavič a mezi lidmi je jako doma. Patří mu Laser game aréna ve Zlíně, kterou sám postavil a kam tě určitě rád vezme.

Detail průvodce
Martin Ksandr

Garant výpravy

Martin Ksandr
  • Víkendovky organizujeme bez nároku na zisk. Účastnický poplatek je 250 Kč ,- a vybere ho průvodce na akci v hotovosti. 

Co je v ceně

  • Průvodce zajišťuje organizační a morální podporu
  • Přespání u Martina na chatě

Co není v ceně

  • Účastnický poplatek 250 Kč  ( Z toho se zaplatí palivo pro Petra a Martina, malý příspěvek na chatu atd.)
  • Doprava na místo srazu a domů po skončení akce
  • Vlastní jídlo

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.