27. 5. - 27. 5. 2023
0
více
27. 5. - 27. 5. 2023
Již proběhlo

Víkendovka: Výzva jménem Lysá Hora

Expedition club je především komunitou. Víkendovky proto organizujeme pro naše členy zdarma.

Expedice #985
1 den27. 5. - 27. 5. 2023
ČeskoČeská republika
7Účastníků
Náročnost
4 z 5

Víkendové výpravy jsou pravidelnou součástí naší činnosti. Jsou totiž cestou, jak se naši členové můžou potkat a užit si pár dní v přírodě. Víkendovky proto organizujeme bez nároku na zisk.

V rámci 2 víkendovek jsme se rozhodli, že Ti dáme možnost, být malou součástí letní expedice na Broad Peak 8051 m n.m. Připravili jsme 2 výzvy, které povedou účastníci expedice a budou pro kluky nejenom tréninkem, ale i testem, jak na tom fyzicky před letní expedicí jsou. Ty můžeš být u toho! Věz, že pokud tuto výzvu zvládneš, pravděpodobně jsi fyzicky připraven/a na to, vylézt 8k horu. Nechceme ti ale nasazovat růžové brýle, pro vylezení osmitisícovky toho potřebuješ mnohem více, fyzická připravenost je ale jeden z hlavních aspektů :)


Martin si pro Tebe připravil lahůdku ve svých milovaných Beskydech. Vylezeme 4x na Lysou Horu, vždy z jiné strany. Na mapě to utvoří jakýsi čtyřlístek. Celá trasa má 50 km a 3200 výškových metrů. Výškové metry reflektují reálný výškový rozdíl mezi BC a vrcholem Broad Peaku ! Plánovaná trasu najdeš ZDE. Myslím, že není proč se vykecávat. Jdeš do toho?

4
+
5
Výsadkář
Náročnost
Výstupy, náročné přechody a nadmořská výška
Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto výpravy jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují a jsou ve formě. Musíš zvládnout ujít denně 20 km s převýšením až 1 000 m s dvacetikilovým batohem. Pro účast na této akci už potřebuješ prokázat své zkušenosti. 
zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Sraz na Ostravici. Ideálně se domluvit na společný příjezd autem nebo Vás můžu vyzvednout na vlakovém nádraží ve Frýdku či Frýdlantu.

Ubytování

Výprava je jednodenní, ale kdo bude chtít, může večer zadarmo přespat na mojí chatě na Ostravici. V tom případě si vem tenký spacák. Teplá sprcha tam je.

Stravování

Do batůžku si přibal nějaké tyčinky, ale neboj občerstvit se můžeš při každém výstupu na Lysou Horu :-) Večer můžeme společně zajít do Beskydského pivovárku na jídlo.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Společný sraz ráno (8:30) na Ostravici. Poté přejedeme 2 km na začátek trasy - ZDE. Pak nás čeká krásných 50 km a 3200m. Večer můžeme zajít do restaurace a kdo chce, může přespat u mě na chatě. Představa je taková, že půjdeme spolu, ale kdyby byl někdo moc rychlý/pomalý - určitě se dá odpojit a můžeme kroužit samostatně.

ukázat další dny

Tvůj průvodceMartin Ksandr

Tahoun
motivátor
paličák
horolezec
Martin je bezesporu základní kámen Expedition Clubu. Nejenom proto, že umí být tak tvrdý, ale protože klub na něm z velké části stojí. Martin je ten, kdo udává směr a vizi klubu. Mluví za něj spousta činů a dlouhý výčet horských výstupů a expedic, které má na kontě.

Detail průvodce
Martin Ksandr

Garant výpravy

Martin Ksandr
  • Víkendovky organizujeme bez nároku na zisk. 

Co je v ceně

  • Průvodce zajišťuje organizační a morální podporu
  • Případné přespání na chatě (zadarmo, ale kofolu si dá na Lysé Hoře rád :))

Co není v ceně

  • Doprava na místo srazu a domů po skončení akce (doporučujeme auty)
  • Vlastní jídlo

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Účastníci kurzu horského průvodce

Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

Ještě váháš?