0
více
Již proběhlo
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Běžecká víkendovka Křivoklátsko

Expedition club je především komunitou. Víkendovky proto organizujeme pro naše členy zdarma.

Expedice #944
3 dny23. 3. - 25. 3. 2023
ČeskoČeská republika
7Účastníků
Náročnost
3 z 5

Pojď objevit ty nejkrásnější traily a stezky v srdci Křivoklátska. Skrz naskrz hlubokými lesy, kolem tajuplných zřícenin, historických hradů a zámků, rajonem obrovských jelenů a divočáků, nahoru a dolů přes skalky a rozhledny, po úzkých pěšinách k zapomenutým vyhlídkám na kaňon řeky Berounky. V blízké budoucnosti se Křivoklátsko možná stane dalším českým národním parkem, ale nádherné je i bez toho titulu. Provedu vás svým domácím tréninkovým hřištěm, kde už třetím rokem běhám většinu tréninků. V pátek odpoledne si dáme úvodní prolog z Berouna, večer posedíme u piva a pokecáme, v sobotu a neděli nás bude čekat cca 25 km nádhernou přírodou.

Víkendovky

Víkendové akce byly vždy pravidelnou součástí naší činnosti. S jejich pravidelností trochu zamávalo období Covidu, ale jsme rádi, že je můžeme opět vytáhnout. Jsou totiž cestou, jak se naši členové můžou potkat a užit si pár dní v přírodě. Víkendovky proto organizujeme bez nároku na zisk.

3
+
5
Průzkumník
Náročnost
Vícedenní přeběh
Jedná se o běžeckou akci v rámci které zdoláme přes 60 km za 3 dny a cca 1 800 metrů převýšení. Akce je určena běžcům, kteří jsou zvyklí pohybovat se po horských stezkách a nemají problém běžet opakovaně několik dní po sobě.
zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Sraz je v pátek 24. března v 16:00 na parkovišti u řeky Berounky (Beroun, Václavské náměstí). Doprava na místo je individuální. Dá se tam zdarma nechat zaparkované auto na celý víkend. Z Prahy se dá bez problémů dojet také vlakem nebo autobusem, z nádraží to je na parkoviště 1 km. Běžecký program zakončíme ve vesnici Zdice, odkud v neděli odpoledne přejedeme vlakem nebo autobusem zpět do Berouna. Dá se klidně pokračovat rovnou do Prahy.

Ubytování

První noc strávíme na statku Krkavčí hora, kde se dá pohodlně přespat a také se zde najíst. Druhou noc strávíme opět v pohodlí penzionu nedaleko křivoklátského hradu. V rámci obou ubytování je možnost snídaně, večeře a také dokoupení drobných zásob jídla.

Stravování

Snídaně a večeře je k dispozici v rámci ubytování a jinak je potřeba mít pár tyčinek na dobu strávenou v terénu. Podle počasí a nálady v týmu není problém se cestou zastavit na občerstvení v některé ze zdejších krčem.

Vybavení

Pozorně sledujte předpověď počasí pár dní před akcí, aprílové počasí je nevyzpytatelné, klidně může chumelit, klidně to zvládneme v kraťasech. Budeš potřebovat cca 15-ti litrový batoh, ve kterém budeš mít bundu, věci na převlečení, skinnersky, svačinu na jeden den s litrem tekutin a vybavení do chladného počasí. Kompletní seznam najdeš ZDE.

Trail Adventures

Tato výprava se organizuje ve spolupráci s Trail Adventures, což je čistě běžecká odnož Expedition clubu pod vedením našeho dlouholetého průvodce Ondřeje Šviráka. Jako jediný v republice dělá běžecké akce "expedičního" stylu a většina jeho výprav je do míst, kam by ses sám běhat nevydal. Tyhle akce skvěle spojují fyzický výkon a autentického poznání lokální kultury. Často totiž spíme u místních lidí a člověk má tak šanci poznat danou destinaci v nepřikrášlené podobě. Nejedná se o běžecké soustředění, ale o běžeckou dovolenou. Nikdo na Tebe nebude kulit oči, když si dáš večer pár pivek a neprotáhneš si nohy. Zákazů a příkazů si v pracovním shonu užije až až a od akcí Trail Adventures můžeš očekávat svobodu a psychický relax. 

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Sraz na parkovišti u řeky v Berouně, odkud rovnou vyběhneme na stezky nad městem a vzhůru do nitra CHKO Křivoklátsko. Dle domluvy zvolíme buď delší trasu přes rozhlednu Děd (15 km) nebo kratší trasu přes Brdatku (10 km), v Hýskově přeběhneme na druhou stranu Berounky a s výhledy na západ slunce dorazíme do krásného areálu Statku na Krkavčí hoře. Večer utužíme kolektiv a budeme se těšit na dva krásné dny.

10 – 15 km, 200 – 400 m+

2. den

Začneme snídaní na statku, pak se zlehka rozběhneme kolem koňských výběhů a údolím s první jarní květenou k zámku v Nižboru. Celá sobota bude ve znamení výhledů na řeku Berounku, kraj Oty Pavla, budeme přebíhat z jednoho břehu na druhý, po turistických značkách i neznačených divokých trailech, ve Zbečně koukneme na Hamousův statek z 16. století, dáme svačinku a kafíčko a na závěr dne si užijeme příjemnou naučnou stezku Brdatka až k hradu Křivoklát. Ubytovaní budeme v blízkosti hradu.27 km, 700 m+

3. den

Neděli začneme snídaní v ubytování a nejkrásnější vyhlídkou na hrad. Pak nás čeká první ze dvou větších kopců dne, od řeky zamíříme k zámku Leontýn a hlubokým lesem zase seběhneme do Nového Jáchymova, kde se otužilci mohou vykoupat v rybníce, my ostatní dáme občerstvení před druhým kopcem na rozhlednu Máminka na Krušné hoře. Vyhlídek a skalek ještě nebylo dost, doběhneme k té nejkrásnější na Vraní skále a pak už jen přes poslední brdek do Zdic, kde si čekání na vlak nebo autobus můžeme zkrátit pozdním obědem v místním hostinci. Pak už jen nohy hore a cestou domů třídit fotky.

25 km, 700 m+

ukázat další dny

Tvůj průvodceTomáš Maceček

Beskyďák
skyrunner
Macek
pohodář

Většina lidí mi neřekne jinak, než Macek. Vždycky jsem miloval pohyb a přírodu, jezdil s oddílem na tábory a výpravy, a s rodiči místo k moři do Tater. Nikdy jsem neběhal atletiku, ale učaroval mě běh v horách, v terénu, a skyrunning.

Detail průvodce
Ondřej Švirák

Garant výpravy

Ondřej Švirák

Co je v ceně

  • Víkendovky organizujeme bez nároku na zisk
  • Průvodce zajišťuje organizační podporu

Co není v ceně

  • Doprava na místo srazu a zpět
  • Pojištění
  • Ubytování
  • Jídlo

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.