16. 3. - 19. 3. 2023
0
více
16. 3. - 19. 3. 2023
Již proběhlo

Víkendovka: Beskydy

Expedition club je především komunitou. Víkendovky proto organizujeme pro naše členy zdarma.

Expedice #933
4 dny16. 3. - 19. 3. 2023
Česko
8Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víkendové akce byly vždy pravidelnou součástí naší činnosti. S jejich pravidelností trochu zamávalo období Covidu, ale jsme rádi, že je můžeme opět vytáhnout. Jsou totiž cestou, jak se naši členové můžou potkat a užit si pár dní v přírodě. Víkendovky proto organizujeme bez nároku na zisk.


Březnové putování je v horách stále zimní záležitostí. S trochou štěstí nás čeká více sněhu, než bahna a teploty pod nulou. Tedy ideální příležitost nabrat zkušenosti s pohybem a spaním v zimních horách. Dáme si trochu do těla, během tří dní přejdeme z Mostů u Jablunkova až do Velkých Karlovic. Večer nás zahřeje slivovice a teplé spacáky a když bude nejhůř, zajdeme na něco teplého do Bílé, nebo do Hamrů. Plánovaná trasa ZDE

3
5
Průzkumník
Náročnost
Několikadenní túry se zátěží
Pokud se chceš zúčastnit této výpravy, nesmí ti dělat problém chůze po horách s batohem na zádech. Předpokládáme, že už s tím máš nějaké předešlé zkušenosti. Rámcově se jedná o 15 km s patnáctikilovým batohem pár dní po sobě.
zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Samostatně autem, nebo vlakem na místo srazu. Potkáme se společně na nádraží v Mostech u Jablunkova ve čtvrtek večer ve 20:00 (Ideální spojení vlakem 16:02 z Brna). Zpáteční cestu zvolíme opět vlakem z Velkých Karlovic.

Ubytování

Využijeme přístřešků a vlastních spacáků. Potřebuješ tedy výbavu pro zimní bivakování. Pokud nemáš, můžeš si zimní spacák zapůjčit v naší půjčovně. Potřebné vybavení s tebou probere průvodce.

Stravování

Stravování je na každém z nás samostatně. Vařit můžeme na vařičích a po domluvě můžeme na trase zajít na kyselicu v některé z hospod, civilizace není v česku nikdy daleko :)

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Brzo ráno sraz v Ostravě Třinci (doladíme). 1. den nás čeká přes 52km a skoro 3000 výškových metrů. Orientační mapa - ZDE. Jelikož jdeme v rámci tréninku, není cílem dodržet přesně každý bod trasy B7 a je možné, že se bude trasa lehce lišit. Vše je o domluvě. Večer možnost nákupu ve večerce na Ostravici či návštěvy restaurace. Spaní u Martina

2. - 4. den

Přejdeme po státní hranici přes Velký a Malý Polom, Sulov, Bobek a Polianky až do Velkých Karlovic. Podle nálady a podmínek můžeme teoreticky i zahnout směrem k Lysé hoře, ale raději se budeme držet hraničního hřebenu, kde nepotkáme tolik lidí. Plánovaná trasa ZDE

ukázat další dny

Tvůj průvodceLukáš Mádr

Srdcař
horolezec
dobrodruh
jinoch

Mladá krev Expedition clubu. Lukáš není prvním, kdo se stal z účastníka výprav průvodcem. Zbystřili jsme ale, když s námi na přechody pětitisícových ledovců v Kyrgyzstánu vyrážel už v osmnácti. Jeho nadšení k horám a dobrodružstvím zatím stále roste a už teď stojí zkušenostmi na pevných základech.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr
  • Víkendovky organizujeme bez nároku na zisk. Účastnický poplatek je 200,- a vybere ho průvodce na akci v hotovosti. 

Co je v ceně

  • Průvodce zajišťuje organizační podporu, společnou výbavu (lékárničku, ...), další potřebné vybavení.

Co není v ceně

  • Doprava na místo srazu a domů po skončení akce (doporučujeme vlak)
  • Účastnický poplatek 200 Kč
  • Vlastní jídlo

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Účastníci kurzu horského průvodce

Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

Ještě váháš?