6. 9. - 10. 9. 2023
0
více
6. 9. - 10. 9. 2023
Již proběhlo

Akce pro aktivní členy - Dufourspitze 4634 m

Nejvyšší hora Švýcarska a zároveň 2. nejvyšší vrchol Alp. Bezesporu nejnáročnější výstup potřebný do projektu koruna Evropy.

Expedice #916
5 dnů6. 9. - 10. 9. 2023
EvropaŠvýcarsko, Česká republika
4Účastníků
Náročnost
4 z 5
Expedition Club patří mezi těch pár bláznů, kteří chtějí vylézt všechny nejvyšší hory Evropy a Dufourspitze nám stále uniká. Celodenní ledovcový výstup, při kterém překonáme skoro 2000 výškových metrů na jeden zátah, nikoho nenechá na pochybách, že to není žádná jednohubka, kor v 4,5 tisících metrech.

Pro koho je akce určena?

Tato akce je otevřená pro 4 aktivní členy.  Jelikož se jedná o náročnější alpský výstup, je třeba mít předešlou zkušenost s obdobnými túrami. Martin zhodnotí, zda je tato klubová akce pro tebe vhodná. Důležitá je vůle, že chceš jet, protože se bude spousta věcí ještě ladit.

4
5
Výsadkář
Náročnost
Záleží strašně na podmínkách. Jelikož půjdeme v malé skupině, budeme vše konzultovat individuálně.

Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

zobrazit více
Přehled náročností

Legislativa a odpovědnost

Jedná se spolkovou akci Spolku Expedition Club International z.s.

IČ: 057 09 741 Každý účastník akce musí být aktivní člen Spolku. Výstup není komerční. Jsme si na ni rovni a každý má svůj úděl pevně v rukách. Všem je jasné, že Expedition Club zaštiťuje organizaci, logistiku a teoretické znalosti. Na Dufourspitze se pohybujete na svou plnou vlastní zodpovědnost.


Martin se bude účastnit itineráře cesty, půjde výstup s Vámi a bude se snažit eliminovat veškerá rizika, ale je ve stejné roli jako vy, celou dobu máte odpovědnost sami za sebe! V Alpách platí základní a jednoduché pravidlo. Vzal jsi peníze? Vzal! Tím pádem jsi za skupinu odpovědný. Tady to ale neplatí. Jedeme jako skupina kamarádů. Martin tou přispěje kvalitním výběrem aktivních členů, aby se nestalo, že zde bude někdo, kdo tu nemá co dělat.

Doprava

Pojedeme auty. Buď vezme Martin Expediční dodávku nebo pojedeme osobákem/osobák někoho z Vás. Na náklady na auto se na místě složíme. 

Ubytování a stravování

Pro výstup je esenciální mít rezervovanou chatu. Spaní na divoko není možné. Noc na Monte Rosa Hütte stojí ranec 106.-CHF . Budeme na ni spát 1-2 noci. Pokud se skupina dohodne, můžeme jít i z Itálie. 

Vybavení a půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš ZDE.  Budeš potřebovat kompletní ledovcovou výbavu.

Co cestou uvidíš?

Program se plně přizpůsobuje počasí. Dříve určitě nepojedeme, ale pokud bude špatné počasí posuneme výpravu o týden, případně o další týden, proto je datum pouze orientační. Je dokonce možné, že půjdeme za strany italské. Hlavním cílem je vylézt Dufourspitze a program tomu uzpůsobíme klidně 1 den předem. 

0. den

 Je velmi důležité, abys byl pro akci předem aspoň částečně aklimatizován/a! Můžete se domluvit a přijet o pár dní dříve nebo cestou zastavit někde v Rakousku. Vylézt Dufourpitze z první a bez aklimatizace doporučuju jen lidem, kteří mají opravdu časté zkušenosti z těchto výšek. Neboj se strategii výstupu probereme.

1. den

6. 5. 2023 - Odjezd z ČR, doprava do Švýcarska. Výstup povedeme ze Zermattu. 

2. den

Výstup na  chatu Monte Rosa Hütte.

3. den

Výstup na Dufourspitze 4634 m n. m. Sestup na chatu

4. den

Sestup do Zermattu. Případně 1 den rezerva. Cesta domů

5. den

Cesta domů

ukázat další dny

Tvůj průvodceMartin Ksandr

Tahoun
motivátor
paličák
horolezec
Martin je bezesporu základní kámen Expedition Clubu. Nejenom proto, že umí být tak tvrdý, ale protože klub na něm z velké části stojí. Martin je ten, kdo udává směr a vizi klubu. Mluví za něj spousta činů a dlouhý výčet horských výstupů a expedic, které má na kontě.

Detail průvodce
Martin Ksandr

Garant výpravy

Martin Ksandr

Akce pro aktivní členy jsou organizovány zadarmo. Jedná se o klubovou záležitost. Jedeme jako tým, každý je zodpovědný za sebe a zároveň každý za všechny. Klub akci organizuje zadarmo.Zaplatíš si jenom svoje náklady a na společné náklady se složíme. Předem nic neplatíš.

Co je v ceně

  • Složíme se pouze na společné náklady za auto
  • Případně další společné výdaje.

Co není v ceně

  • Veškerá osobní osobní útrata (ubytování, pojistka, vybavení atd.)

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Víkendovky s účastníky kurzu horského průvodce

Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

Ještě váháš?