28. 10. - 18. 11. 2023
49 990
letenka cca 26000 Kč
více
28. 10. - 18. 11. 2023
Již proběhlo

Nový Zéland

Aotearoa je maorský název pro malý kus země v jihozápadním Pacifiku, který určitě dobře znáš. Nový Zéland je místem, kde si příroda opravdu vyhrála.

Expedice #907
22 dnů28. 10. - 18. 11. 2023
Austrálie a OceánieNový Zéland
9Účastníků
Náročnost
3 z 5

Různorodá krajina plná mohutných hor, písečných pláží, vulkanických pramenů, pralesů a endemických živočichů, kteří se tě (na rozdíl od Austrálie) nesnaží hned zabít. Najdeš tu nejen jedny z nejkrásnějších treků světa, ale taky města s osobitou atmosférou a pláže jako stvořené pro surfování. Je to místo, kde na tebe dýchne maorská kultura a zároveň bájná Středozem z Pána prstenů.

3
+
5
Průzkumník
Náročnost
Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem.

Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

zobrazit více
Přehled náročností

Nový Zéland

Nedotčená příroda se na řadě míst nezměnila od dob, kdy je poprvé mapoval britský objevitel James Cook. Můžeš tak spolu s námi zabloudit v myšlenkách do těchto dávných dob nebo popustit uzdu fantazie a uvidět hordy skřetů, elfů a trpaslíků. Během osmnácti dní objedeme v autech celý Jižní ostrov. Zkusíš si surfování v chladném oceánu, dvoudenní pádlování na seakajacích do nitra NP Abel Tasman a nejeden krásný horský trek, včetně výstupu s výhledem na nejvyšší horu Mt. Cook. Průvodkyní výpravy bude Kuba, který Zéland moc dobře zná a navíc na to nebude sama. Nějaké zázemí a pomoc nám poskytnou i jeho staří známí. Poznáš tak Zéland osobněji a podíváš se na místa, která turistům unikají. Můžeš se těšit třeba na návštěvu skvělé hospůdky provozované Čechy, vyhlášený pie, kavárny, nejlepší burger v Queenstownu a nejen to.

Bezpečnost

Na této akci nehrozí žádná mimořádná bezpečnostní rizika.

Víza a režim vstupu

Vstup na Nový Zéland je pro občany ČR bezvízový na dobu 90 dní, je ovšem nutné mít schválenou elektronickou cestovní registraci NZeTA. Pro vstup na Nový Zéland je nutné mít kompletní očkování proti Covid-19.

Doprava

Doprava letecky z Prahy/Vídně aj. do Aucklandu a potom vnitrostátním přeletem do Christchurch. Letenky nejsou v ceně výpravy. Pro dopravu na místě využijeme dvě osobní auta, která pohodlně pojmou celou skupinu. 

Ubytování

Budeme spát především v kempech a volných tábořištích, kde je k dispozici základní zázemí. Bude tedy zapotřebí mít s sebou stan. V rámci některých treků přespíme v chatě nebo u chaty se zázemím. Veškeré ubytování je v ceně výpravy.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Vařit si budeme během cesty na vařičích. Vzhledem k zákazu dovážet jakékoli jídlo na Nový Zéland si veškeré zásoby dokoupíme až na místě.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy bude poslán cca dva měsíce před výpravou. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Expediční půjčovnu najdeš ZDE

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odlet z Prahy/Vídně do Aucklandu a vnitrostátní přelet do Christchurch. Let nám zabere cca 2 dny.

2. den

Let do Aucklandu a vnitrostátní přelet do Christchurch. Po příletu si zapůjčíme auta a vyrazíme na cestu. Program upravíme dle letenek.

3. den

První den strávíme v okolí Christchurch. Zajedeme se podívat do Akarory na Banks Peninsula - krásný poloostrov, na kterém se nachází spousta zapadlých plážiček. Koukneme na místní kopce přímo nad Christchurch, kde budeme mít nádherný výhled na celé okolí, případně zajedeme do přístavu Lyttelton, kde si dáme kávu. Když bude čas a možnost, vyzkoušíme surfing na Sumner Beach nebo Taylors Mistake. Spaní v kempu.

4. den

Přejedeme do Arthur´s Pass, vesnice, která je ideální základnou pro objevování NP stejného jména. Po cestě se zastavíme na Castle Hill s drobnou procházkou. Na trase nemineme známý obchod Shefield Pie! A kdo bude chtít, zkusí projít srkz jeskyni v Cave Stream Scenic Reserve. Spaní v kempu.

5. den

Celodenní výlet na vrchol Avalanche Peak (1833 m n. m.). Po výstupu se přesuneme směrem k městu Kaikoura. Spaní v kempu po cestě.

6. den

Necháme si čas na prozkoumání Kaikoury, projdeme si i přilehlý poloostrov a s trochou štěstí se pokocháme pohledem na kolonie tuleňů. Odpoledne se přesuneme do vinného kraje směrem k Blenheimu. Podle domluvy se zastavíme na Nins Bin ochutnat vyhlášené humry nebo na degustaci vín v některé z vinic. Navečer se přesuneme blíže k nádherné oblasti Golden Bay.

7. den

Podíváme se na Farawell Split, zastavíme se v Takace - úžasném místě s hippie atmosférou - a projdeme se k Arches Beach a okolí.

8. den

Přejedeme do Marahau a vyhlášeného NP Abel Tasman. Dáme si kávu a jídlo v úžasné hospůdce, kterou vlastní Čech. Tady si taky zapůjčíme seakajaky a vyrazíme na pádlovačku podél pobřeží. Spát budeme na pláži po cestě. 

9. den

Seakajaky nám vyzvednou autem a my se vrátíme celodenní túrou přes NP zpět k našim autům. Navečer ještě přejedeme dál do NP Nelson Lakes. Jestli vyjde čas, zastavíme se v příjemném městečku Nelson. Spaní v kempu. 

10. den

Celodenní trek v NP Nelson Lakes. Projdeme bukovými lesy a údolími, které utvářely ledovce, až k Angelus Hut (na které přespíme).

11. den

Návrat k autům nám zabere minimálně větší polovinu dne, ale bude vykoupený krásnými přírodními scenériemi. U aut ze sebe shodíme batohy a přejedeme na West Coast k Punakaikii. 

12. den

Zamíříme k ledovci Franc Josef a Fox Glacier. Po cestě se zastavíme v Hokitice, městě proslulém výrobou ozdobných předmětů ze zeleného kamene, vysoce ceněného v maorské kultuře. Uděláme si výlet k ledovci a večer se opět posuneme dál směrem k Wanace.

13. den

Přivstaneme si na východ slunce na vyhlídku na Roys Peak. Potom si dáme čas na prohlídku Wanaky a zajdeme se projít a vykoupat k řece Motatapu.

14. den

Uděláme si procházku přes Queennstown a vyrazíme i na vrchol Ben Lomond. Pokud nám zbyde čas, můžeme se zastavit v historickém Arrowtownu.

15. den

V městečku Glenorchy zahájíme dvoudenní trek přes NP Fjordland. Celodenní trek zvaný Great Walk Roteburn nás dovede až na chatu, u které přespíme ve stanu.

16. den

V poledních hodinách dokončíme trek, který náš dovede až do blízkosti Milford Sound. Naše auta nás budou čekat na konci treku. Popojedeme přímo do Milford Sound a užijeme si tříhodinový výlet na lodi. Pak se přesunume blíže k Te Anau. Městečko si projdeme a přespíme poblíž.

17. den

Přejezd k Mt. Cook, nejvyšší hoře Nového Zélandu. Přejezd nám zabere asi 6 hodin, a tak si ho zpestříme různými zastávkami. Fjordland, Arrowtown nebo cokoliv po cestě. Možností je nespočet.

18. den

Vypravíme se na kopec s nádherným výhledem na Mt. Cook. Dojdeme až ke známé Mueller Hut, kde si dáme oběd (z vlastních zásob :-) ). Po návratu zpět do údolí si můžeme dát ještě procházku k Hooker Lake. 

19. den

Přejezd zpět do Christchurch a na Banks Peninsula (3,5 hod.). Po cestě zastávka u jezera Tekapo. Ubytování v kempu.

20. den

Rezervní den. Umožní nám upravit si program dle nálady a počasí. Pokud bychom ho nevyužili, strávíme ho surfováním na plážích okolo Christchurch. Ubytování v kempu.

21. den

Odlet domů.

22. den

Předpokládaný návrat dle letenek.

ukázat další dny

Tvůj průvodceJakub Frank

Srdcař
snílek
dobradruh
zakladatel Travel Native

Ve středu jeho zájmu nestojí památky, hory nebo krásné pláže, ale kontakt s místními lidmi. Kubovou vášní je brát lidi do zemí jeho srdci nejbližších - Nepálu, Indie a Srí lanky. Klade při cestování důraz na udržitelnost a autenticitu a rád ukazuje místa v jejich ryzí nezkreslené podobě. Tam kam jezdí, chce vždy také pomáhat.

Detail průvodce
Ondřej Švirák

Garant výpravy

Ondřej Švirák

Co je v ceně

 • Veškeré ubytování (min. 16x v kempu/tábořišti), poplatky za spaní na chatě nebo u chaty během treku
 • Pronájem dvou aut na 19 dní a veškeré náklady na dopravu po Jižním ostrově
 • Plavba na Milford Sound
 • Pronájem seakajaků na dvoudenní výlet v NP Abel Tasman
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodců
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Letenka
 • Poplatek za elektronickou cestovní registraci NZeTA (50 NZD)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy a náklady spojené s pronájmem surfového vybavení (volitelné)

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?