2. 9. - 9. 9. 2023
13 490
více
2. 9. - 9. 9. 2023
Již proběhlo

Hangar boulder camp - Fontainebleau

Fontainebleau, proslulý jako jedna z nejlepších a největších boulderingových oblastí na světě, si okamžitě zamiluješ, nejen pro dominantní pískovcové balvany zvedající se z písečných pláží, ale také pro jedinečnou atmosféru ticha a klidu nekonečných lesů.

Expedice #880
8 dnů2. 9. - 9. 9. 2023
EvropaFrancie
8Účastníků
Náročnost
2 z 5
Chtěl by sis vyzkoušet bouldering v jeho nejkrásnější podobě? Nebo jen oprášit bouldermatku, zažít další dobrodružství a poznat nové přátele? Vyraz s #HBC na boulder camp, tentokrát do legendární francouzské oblasti! Po vysokohorské sérii bouldercampů v Zillertalských Alpách a Magic Woodu je třeba trochu zpomalit, vydechnout a užít si poslední teplé dny v tomto roce. Místo jako stvořené pro takovou poklidnou lezeckou seanci se nachází v kouzelných lesích nedaleko Paříže. Fontainebleau, proslulý jako jedna z nejlepších a největších boulderingových oblastí na světě, si okamžitě zamiluješ, nejen pro dominantní pískovcové balvany zvedající se z písečných pláží, ale také pro jedinečnou atmosféru ticha a klidu nekonečných lesů, kam až oko dohlédne. Jedna malá osmičlenná skupinka doplněná průvodcem, který je v této oblasti jako doma, vyráží v září z Hangaru vstříc dalšímu dobrodružství. Přidáš se taky?

Bouldering ve Fontainebleau

Fontainebleau se nachází necelých 60 km od Paříže a je považován za jednu z největších a nejlepších boulderingových oblastí na světě. Lezení v těchto starých až magických lesích má dlouholetou tradici spadající do 19. století! Někdy kolem roku 1874 zde začala malá skupina alpinistů z Paříže trénovat na alpské kopce, za což tenkrát sklidili jen posměch. Nikdo netušil, že tato skupina smýšlející zcela odlišně od ostatních lezců této doby zde zasadí semínko úplně nového sportu a otevře jednu z největších a nejlepších oblastí vůbec. Postupem času se stal Fontainebleau duchovním domovem boulderingu. Dnes v těchto krásných lesích o rozloze 250 km² najdeš tisíce označených pískovcových věží a na nich desítky tisíc pojmenovaných lezeckých cest. Fontainebleau skýtá nekonečné možnosti lezení, perfektní přístup a bezpečné padání povětšinou na písečný a rovný povrch. Prostě boulderingový ráj na zemi.
2
5
Turista
Náročnost
Jednodenní túry a lehké výlety
Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.
zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně osmi lidí. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy a je zajištěno v pronajatém, plně vybaveném domě se společenskou místností a kuchyní. Dům se nachází cca 8 minut od první velké lezecké oblasti.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Apartmány disponují dobře vybavenými kuchyněmi. Společné vaření nebo vaření ve skupinách bývá proto nejlepší volbou. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Vybavení a půjčovna

Fontainebleau je oblast, kam se jezdí za lezením prakticky celoročně. V září bývají dobré podmínky. Může se však stát, že bude chladněji, a proto doporučujeme teplé oblečení s sebou. Pod bouldery je ideální tenká či hrubší péřová bunda a dostatečně slušivá zimní čepice. Bambule výhodou. To je záruka, že mezi jednotlivými přelezy nevychladneš. Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Na vyžádání je možno také zapůjčit lezecké boty. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou. Obecně se budeme se pohybovat jak ve městě, tak v přírodě. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení do lesa.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd z lezeckého centra HANGAR v brzkých ranních hodinách. Ubytování a první společný večer.

2. den

Warm up v oblasti Buthiers Tennis/Piscine, která je cca 8 min. autem. Hezká oblast, kde je nespočet pískovcových věží v obtížnostech od 5A přímo u auta.

3. den

Návštěva oblasti Le Cuvier (Bas Cuvier). Tato oblast je jedna z nejznámějších v celém fontáčovském lese. Nachází se zde první 6A z roku 1946, cesta La Marie-Rose.

4. den

Třetí den lezení, a tedy kritický. Svaly bolí, kůže pálí, ale ještě to půjde! Další parádní oblast Cul de Chien. Je to oblast v jedinečném prostředí, kde jsou veškeré bouldry poházené na písečné „Sahaře“. Nachází se zde legendární cesta Le Toit du Cul de Chien. Ti z vás, kdo už budou mít dost a nebudou chtít o lezení ani slyšet, můžou dát match v Pétanque :-D Výherce si pak vychutná pohodu na lehátku na písečné pláži s drinkem z kokosového ořechu 8-)

5. den

Restday. Návštěva Paříže.

6. den

Odjezd do oblasti Franchard Isatis. V této oblasti se nacházejí jedny z nejznámějších cest jako Karma nebo Rainbow Rocket. Jsou zde stovky bouldrů v obtížnosti od 3 do 7C.

7. den

Oblast Roche aux Oiseaux. Třešinka na lezeckém dortu. Až příliš mnoho krásných cest na přelezení. Poslední den už toho ale bývá víc než dost. Proto vybereme pár nejkrásnějších linek a v odpoledních hodinách navštívíme město Fontainebleau s jedním z nejrozsáhlejších zámeckých parků, zařazených do světového dědictví UNESCO. Zde dáme zasloužený strečink a jógu a společně se rozloučíme s tímto lezeckým rájem. Poslední večer na domečku.

8. den

Vše má svůj konec a to i náš HBC. Poslední den je určen pro návrat do Brna. Příjezd ve večerních hodinách - cca 21:00 hod.
ukázat další dny

Tvůj průvodceHangár Tým

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangár Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!


Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (7x noc v plně vybaveném domě)
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Ještě váháš?