6. 10. - 8. 10. 2022
0
více
6. 10. - 8. 10. 2022
Již proběhlo

Akce pro aktivní členy - Roháče

Expedice #871
3 dny6. 10. - 8. 10. 2022
ČeskoSlovensko
8Účastníků

Úvodem

Akce je určena pouze aktivním členům

Západní tatry asi netřeba příliš představovat. Jejich hřebenovka je jeden z nejkrásnějších horských přechodů na Slovensku a srdcovka nás všech, kteří do hor od mala jezdíme. Úplně celou ji asi za víkend nezvládneme, ale to vůbec nevadí. Jde nám hlavně o to, užít si víkend s partou našich členů, protáhnout kosti a potkat Staré známé :). Na téhle akci bude průvodcem Michal Just, horal tělem i duší a čerstvá posila do našeho týmu. Máš tak super příležitost poznat borce, který před pár lety například vedl expedici na Pik Revolucii v Tádžikistánu, žil nějaký čas na Novém Zélandu a procestoval spoustu zajímavých zemí. Michal si pro tebe tentokrát připravil tuhle TRASU s přespáním na Žiarské chatě. Kde jinde pořádně pokecat o horských dobrodružstvích než právě v srdci Roháčů? 

Malá ochutnávka 

[img]

Náročnost

[narocnost3]

Průvodce

[pruvodce]

Doprava

Naší Expediční dodávkou z Ostravy na začátek Žiarské doliny.

Ubytování a stravování

Jednu noc strávíme venku při začátku plánované trasy a druhou přespíme na Žiárské chatě. Nocleh si hradí každý sám.  

Výbava a půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš ZDE

Shrnutí

7. - 9. 10. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena 0,-Složíme se pouze na společné náklady za auto, případně další společné výdaje.

Co cestou uvidíš

1. den: Večerní odjezd z Ostravy do Žiaru, kde přespíme a ráno vyrazíme na dvoudenní přechod. 

2. den: Vyrazíme z parkoviště na začátku Žiarské doliny a přes Jaloveckou a Bobroveckou dolinu postupně vystoupáme na hřeben. Čekají nás vrcholy Zuberec, Brestová, Salatín a Baníkov. Na večer sestoupíme do Žiarské doliny a na Žiarské chatě strávíme noc.

3. den: Vystoupáme opět na hřeben a čeká nás přechod přes vrcholy Plačlivé, Ostrý Roháč, Volovec, Hrubý vrch, Magura a Ostredok. Poté sestoupíme přes Jamnickou dolinu zpět k autu a ve večerních hodinách se vratíme zpět do Ostravy, případně až do Brna. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

Tvůj průvodceMichal Just

Architekt
Ostravák
skialpinista
horal

Duší horal, hlavou architekt, srdcem Ostravák. S lezením začal už v útlém věku a postupně se ze Štramberského vápna přes Rabštejnskou rulu dostal až k pískovci a vysokým horám. Před pár lety čuchl ke skialpinismu a zrodila se nová posedlost. V posledních letech ho tak nejčastěji najdeš jak se koupe v prašanu, brousí hrany na tvrdých ledových plotnách nebo si užívá poslední zbytky jarního firnu někde ve žlabu.

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Víkendovky s účastníky kurzu horského průvodce

Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

Ještě váháš?