1. 6. - 4. 6. 2023
8 490
více
1. 6. - 4. 6. 2023
Již proběhlo

Seakajaky na rakouských jezerech

Pokud jsi už jako každý čech někdy splul Vltavu, Sázavu, nebo jinou klasiku a láká tě posunout vodáctví na jinou úroveň, je toto akce přímo pro tebe.

Expedice #868
4 dny1. 6. - 4. 6. 2023
EvropaRakousko
8Účastníků
Náročnost
2 z 5

Než se vrhnout z klidných řek do mořských vln, můžeš si vyzkoušet pádlování na mořských kajacích na křišťálově čistých jezerech Rakouska, ve stínu skalních stěn. Kajak ti dává možnost překonávat veliké vzdálenosti na vodě, za celý den se nemusíš přiblížit pevnině, jen se kochat rozlehlou vodní plochou. 

Pokud stále nejsi v obraze, pod seakajakem si představ asi pětimetrovou loď, ve které sedíš sám. Je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám a i přes jeho velikost je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda. My si program zkombinujeme s jednodenním výletem na Krippenstein. Výprava na rakouská jezera je ideální přípravou na opravdové mořské dobrodružství. Pokud nemáš vodácké zkušenosti, můžeš je nabrat právě tady a vydat se s s námi třeba na náročnější seakajakové akce.

2
5
Turista
Náročnost

Trasa je určena začínajícím kajakářům. Nemusíš mít žádné zkušenosti s pádlováním, stačí, že umíš plavat a nebojíš se nového dobrodružství. Můžeš se taky zúčastnit kondičního pádlování, které v průběhu roku organizuje průvodkyně Tereza Cupáková na brněnské přehradě - ODKAZ NA FB SKUPINU.

zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Stejně jako hory je i voda nevyzpytatelná. Výprava je koncipována pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na jezerech v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Eva Mariánková, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po Nový Zéland.

Víza a režim vstupu

Na výpravu si prosím vezmi dva platné cestovní doklady (občanka, pas), abychom předešli nepříjemným situacím v případě ztráty. Vzhledem k charakteru výpravy doporučujeme nepromokavě zabalit :-)

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme ve stanech v kempech. Veškeré  vybavení na spaní se ti pohodlně vejde do Kajaku, nemusíš se bát.

Jídlo

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi si vždy povezeme svačinu na celý den. Na březích budeme potkávat vesničky, kde bude možnost se osvěžit a sehnat něco drobného na zub.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy.

Co cestou uvidíš?

Daleko důležitější než přesné dodržení plánu je si cestu náležitě užít. Proto se jej nebudeme křečovitě držet. Itinerář ti poslouží pro představu, co všechno můžeme zažít :-)

1. den

Ranní odjezd z Brna a asi čtyřhodinový přejezd k jezeru Traunsee. Vybalíme kajaky a vodácké vybavení a po úvodní instruktáži vyplujeme na vodu. Čeká nás obeplutí celého jezera spojené se základy správného pádlování, techniky ovládání kajaku a povídání o bezpečnosti. Večer se ubytujeme v kempu a u ohýnku si užijeme pohodový večer.

2. den

Brzy ráno se sbalíme a ještě před snídaní přejedeme k jezeru Hallstatt. Na břehu jezera si dopřejme snídani s kýčovitým výhledem. Zbytek dne strávíme na jezeře a večer přejedeme do kempu u jezera Grundlsee. Zde strávíme zbývající dvě noci. 

3. den

Ruce budou odpočívat. Vyrazíme na pěší výlet na Krippenstein. 

4. den

Vyrazíme přímo z kempu na dopolední plavbu přes jezero Grundlsee. Po obědě vyrazíme zpět do Brna.

ukázat další dny

Tvůj průvodceEva Mariánková

Bezprostřední dobrodruh
freeridistka
skialpinistka
milovnice vysokých hor

Evka je blázen do hor a cestování. Nejsou jí cizí dlouhé horské přechody, prašan vířící pod lyžemi, ani lano, cepíny a exponovaný terén vysoko v horách. Často ji také najdeš s úsměvem usazenou v seakajaku nebo u ohně s přáteli. Evka je prostě stejným tulákem a dobrodruhem jako my.

Detail průvodce
Ondřej Švirák

Garant výpravy

Ondřej Švirák

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Zapůjčení vodácké výbavy (seakajak, pádlo, vesta, lodní pytle)
 • 3x ubytování v kempu
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Ještě váháš?